Skocz do zawartości
aicmen

filtracja do akwa typu nano-reff

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką filtracje zastosowac do akwariumu typu nano-reff zbiornik około 20l.????


NiEcH MoC BęDzIe Z WaMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob uzywa skaly zywej do tego dobre oswietlenie, odpieniacz i dobra cyrkulacja. I co wazne czeste podmiany. Dobra woda i sol. Czasem dosypuje sie piach zywego lub zwyklego. mozna robic np. sump, refugium czy moje ulubione plenum ale nie wiem czy w takiej "kropelce" jest to potrzebne. Filtracja zalezy tez od tego co chcesz tam trzymac...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zcyli jesli bede mial około 5kg. skały piko odpieniecz i dwie pompy step1 do cyrkulacji to filtracje niepotrzebna bedzie??to co wyrosnie ze skały to bede trzymał+ jakaś mała kolonia+ weżowidło


NiEcH MoC BęDzIe Z WaMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aicmen sprobuj. Ja nie mam w ogole odpieniacza a trzymam sporo bezkregowcow. Nawet kiedy przez jakis czas trzymalem dwa Ocellarisy parametry byly w normie. Male akwarium spokojnie daje sie utrzymac jesli jest prawidlowo zaprojektowane, urzadzone i prowadzone. Wrzuce pozniej pare nowych zdjec do galerii to zobaczysz, co w takim malym akwarium jest mozliwe :)

Moje ma pol roku i od niedawna jestem z niego nawet zadowolony :yes


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz też moje- również bez odpieniacza... 5 kg skałek, 2 filtry- ale jako cyrkulacja... piach i to wszystko, grzałka,termostat,światło. podstawowe korale sobie dobrze żyją i rozmnażają mi się.

hej! Odpieniacz w mikro rafie Ci wybije cały plankton i korale przestaną rosnać albo bedziesz musiał je dokarmiać żeby szybko rosły...

chyba na ogólnym dałem posta...25 litrów i oświetlenie 150W 4200'K... z metra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja 12L rafka jak pan bóg przykazał na odpieniaczu (cacuszko by BartY), żywej skale i żywym piachu. Podmiany robie bo jestem leniwy raz na miesiąc (jak allach pozwoli hyhy) dolewki wody RO niestety codziennie ale już mnie to irytuje i zmontuje w końcu system automagicznej dolewki (może na czujce witka). Karmie raz na dwa dni moją langustę i mitrax craba a i korali mam sporo jak na takie maleństwo.

Wszystko działa pięknie już prawie 4 miechy i poza dolewkami jest bezobsługowe - prowadzi się samopas i problemów niet.

Zapraszam na stronkę http://www.moja.rafka.prv.pl


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a po roku nam wszystkim wszystko siadzie i stawierdzimy ze jednak bez odpienialki i Ballinga nie wyda :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedobrze by tak było... oj nie dobrze... srodze się zawiodę :) lepiej niech działa... ale hmmm 25 l... to bez problemu dałoby się przenieść do podobnego akwa po roku... więc może tak źle nie będzie ???;-))))

Fakt faktem ,że coraz więcej mam planktonu i drobnych skorupiaków... a to wszystko przecież produkuje amoniak itd... a jak skała nie wytrzyma :D

Pozdro Dla was! :) hej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie! ja mam akwa 60l tylko na żywej skale, z 3 rybciami, działa już prawie 2 lata i żadnych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czemu sie dopiero teraz odzywasz? Witamy!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Do tej pory tylko czytałam forum, zresztą niezbyt często zaglądam do netu (mam paskudnie ciężkie studia) i dopiero teraz jakoś tak mnie podkusiło, żeby coś napisać. Ale po 20 czerwca, jak zaliczę sesję postaram się częściej odzywać, może opiszę wtedy dokładniej swój baniaczek.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mow ze studiujesz informatyke, ciezszych studiow chyba nie ma ( a zaliczylem pare kierunkow :) )


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba są cięzsze studia a Medycyna, Prawo to takie leciutkie?? :):):)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat studiowalem medycyne 2 latka wiec mam porownanie.

Medycyna i prawo to pamieciowki, uczysz sie algorytmow, schematow postepowania. fakt, jest tego duzo ale jak porownuje np. nauke C++ do nauki anatomii czlowieka to nie wiem juz sam co bylo trudniejsze. C++ trzeba bylo zrozumiec zanim sie czlowiek zaczal uczyc klas itd. a anatomie tylko wykuc na pamiec :)

Powiedzmy ze ww. kierunki studiow sa porownywalne pod wzgledem trudnosci. Kwestia jeszcze taka, ze na medycynie egzekwowano te wiedze skuteczniej, w moim przypadku az za skutecznie :)

ps

Tomku, jak zimujesz roslinki? Ja swoje wywalilem przed zima bo w piwnicy za zimno a w domu za cieplo, ostaly sie jeno 2 dzbaneczniki no ale za to wsadzilem do akwarium rafe i teraz nie mam ww. poblemow. Za to kupe innych :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:) Ja mysle zeby zarok starttowac na Medycyne/farmacje

Zobaczymy jak to będzie:)

Pozdrawiam


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo nie jest do końca pamięciówką 8)

Przepisy można wyryć, ale znacznie lepiej jest je rozumieć i logicznie interpretować. Nauki sporo, ale ogólnie rzecz biorąc na Wydziale Prawa i Administracji na UJ specjalnie ciężko nie było, owszem jak przychodziła sesja to się siedziało po nocach, ale jestem przykładem że średnio - kumaty człek skończy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdasz egzamin wstepny a pozniej na 1-ym roku anatomie to bedzie dobrze :) co prawda ja polecialem na drugim na fizjologii ale to wylacznie z mojej winy.

Ciezkie studia, duzo stresu ale i kupa zabawy. Pierwszy rok juz sobie wykresl z zyciorysu, tylko nauka, picie spanie i jedzenie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teq, ja zartowalem z tym prawem, widzialem co sie dzieje z ludzmi z prawa na pierwszym roku, po zdaniu Prawa Rzymskiego trzezwieli tak srednio przez miesiac :)

Niezli zawodnicy byli na prawie, oj niezli :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie, dostać sie na studia to jest problem:(

Musze zdac rozszerzoną maturke z Biologii (tą juz zdalem) z Chemii i Fizyki ( te dwie za rok sobie dozdam) mam 5 lat na dozdawanie maturek :):) Wiec kiedys sie dostane:)


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie twoje podejscie Tomek :)

Z takim podejsciem nadajesz sie na Medycyne, jestem o Ciebie spokojny :)

ps

Nie odpisales o roslinkach, edytowalem post wyzej.

Chyba bede wracal powoli do roslinozernych dlatego pytalem, wal na priv jakby cos, nie bedziemy zasmiecac forum jakimis Drosera capensis:)

ps2

Ach te australijskie rosiczki pigmejskie.... na pewno wracam do roslinozernych!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o studia, to zadne nie sa ciezkie, jezeli ma sie troche szarych komorek i determinacji:) nie swieci garnki lepia i tyle. ja skonczylem farmacje na Medycznej w Gdansku i stwierdzam jedno - wszystkie tzw kujony gorzej wyszly na tym wszystkim, po pieciu latach nie sa tymi samymi ludzmi, niby super wiedza, ale w pracy ani be ani me - jak niedorozwoje jakies, takie przemyslenia...:D


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi o te determinacje :D

A co do tych kujonow to swieta prawda, mam dobry kontakt z ludzmi z ktorymi studiowalem medycyne i musze stwierdzic, ze prawdziwe kariery (czesto za graniaca) robia nie kujony tylko ludzie raczej mocno "rozrywkowi", ktorym nauka zabierala 10x mniej czasu niz kujonom.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.