Skocz do zawartości
aicmen

filtracja do akwa typu nano-reff

Rekomendowane odpowiedzi

moj brat skonczyl medycyne, studiowal rok dluzej niz powinien(repeta:) a teraz jest najmlodszym lekarzem w starogardzie z drugim stopniem specjalizacji. i jest kolesiem do tzw. tanca i rozanca:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja oprocz studiów bede tez krecil cos z owadozerami i gps-ami więc niedorozwoju chyba nie bedzie:) no moze jakas powtórka roku:)hehe

@AquaManiac pigmejskie fajna sprawa:) ja narazie walcze z wyhodowaniem paruset capensis i innych mniej wymagających owadożerów:)

Poszukuje wynająć/zakupic szklarnie w mojej okolicy, ale jak narazie brak odpowiedzi:( Jestem dobrej mysli ze jakos pociagnie ta moja "domowa" hodowla przez rok a za rok ruszam pełną parą ze wszystkim:)

@Szymon dzięki za rady z tym pluszem i resztą ginkofarów:) Jak skonczylem go pic to wyraznie poczulem brak kofeiny:) Na drugi dzien to z lózka wstawalem przez 2godziny a normalnie w 15minut jestem gotowy do wyjscia:)

Ale juz jest normalnie. I zadnych energydrinkow ani pluszow nie pije.

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studiuję farmacje na AM w Warszawie (2 rok). Mój brat skończył medycynę i miał lżej niż ja...

Ale w sumie nie narzekam i tak kuję chyba najmniej ze wszystkich ludzi na roku, bo oni to nie śpią, nie jedzą, tylko się uczą. Ja przynajmniej znajduję czas na spanie i na moją pasję (mam na myśli morszczyznę oczywiście :love)

A może jak skończę opracuję skuteczne leki na takie straszne choroby jak Oodinium albo Ichtyophonus :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosiczka ja ma chyba jeszcze pare tysiecy nasion Capensis, kwitla u mnie na potege, wszystkie rosiczki treszta oprocz pigmejskich.

@druidess lepiej bedzie jak wynajdziesz jakis dobry lek przeciw retowirusom.... albo na priony moze cos znajdziesz... o nowotworach nie wspominam...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przede mną. Nad nowotworami pracuje zakład botaniki na mojej uczelni i mam zamiar się do nich przyłączyć jak tylko mi pozwolą (chciałam już na 1 roku, ale powiedzieli, że to jeszcze za wcześnie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@druidess - co ty gadasz ze medycyna latwiejsza....chyba cos ci sie pomieszalo od tej nauki.kiedys kiedys na farmacje szly tzw. odrzutki, czyli kto sie nie dostal na medycyne szedl na farmacje.a juz wogole nie wyskocz zaraz z tekstem, ze w warszawie to dopieeeeeero jest trudno:)a nad nowotworami to bedziesz mogl popracowac robiac doktorat, wczesniej nie ma szans.pozdro


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo że robi sie OT to się wypowiem.

Każde studia są trudne jak się nie wie po co się je robi, Oczywiście że casem sie trafi jakiś maniak i utrąca w imię zasad ale to są jednak jednostki. Jak sie ma motywację lepszą niż chęć bycia lepszym od kolegów (standard u kujonów) to mimo słabszych czasem ocen zdobywa się wiedzę o kótrej oni nawet nie wiedzą że jest. A że logiczne myślenie i zdolność do uzywania wiedzy liczy się bardziej niż ona sama to już od lat wiadomo.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując OT :) Wydaje mi się, że nie można porównywać różnych kierunków i mówić że te są trudne a tamte nie... jeden chwyta w locie matmę i maszyny prądu stałego to dla niego pikuś za to ma kłopoty z chemią czy biologią bo go to po prostu nie ciągnie, a ktoś inny odwrotnie i dla niego elektrotechnika czy informatyka będą trudne, a łatwiejsza medycyna. Ja studiowałem elektrotechnikę i informatykę - studia jak studia - nic nie przychodzi lekko "bez pracy nie ma kołaczy" jak mówi poeta :) i tak samo jest wszędzie - w akwarystyce też.

Zaciekawiły mnie za to te owadożery :D może ma ktoś jakąś ładną sadzoneczkę do odstąpienia? Na przykład Dionaea muscipula wygląda super :)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 0107 rozpoczynam działalność wiec wtedy bede mial dosc ciekawą oferte owadożerów:)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon- może rzeczywiście nie powinnam się wypowiadać, skoro nie studiowałam obu kierunków, zresztą chyba rację ma Hara, że w ogóle ciężko porównywać różne studia

też myslę, ze dopiero na doktoranckich będę mogła robić coś poważnego (no właśnie: mogła a nie mógł- jestem dziewczyną :) )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne rzeczy można robić również na studiach - doktorat to nic innego jak ich kontynuacja tyle że wymagania się zmieniają, wzrasta samodzielność w wyborze tematu i sposobu rozwiązania problemu. jeśli chcesz robić coś ciekawego to nalezy sobie to zaplanować i potem kogoś przekonac ze to ma sens a wtedy Ci pozwolą. No i ważne jest jeszcze żeby umieć przekonać siebie że to co się robi jest ważne. :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Qbab - dokladnie, nic dodac nic ujac:)pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medycyna u nas na studiach to jedno wielkie kucie(nauki problemowej praktycznie nie ma- poprostu gotowe dane encyklopedyczne są wymagane), po studiach- dopiero na stażu i na praktyce się uczysz jak postępować logicznie z tym ,że musisz mieć nadzianych rodziców albo firmę ,żeby się utrzymać kilka lat od LEP-u na wolontariacie lub czekając na "legalną" specjalizację. 6 lat+ 13 mieś staż+3 miesiące bezrobocia i LEP i specjalizacja... jestem na 6 roku - i powiem Wam ,że to masakra- uciekajcie od Medycyny- trochę satysfakcji i masa problemów.

Pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lasius nie jest tak zle, w Norwegii i Anglii naprawde czekaja na naszych lekarzy :)

ale niestety tych ze specjalizacja :)

Za to stomatologowie moga probowac wczesniej, moj kuzyn z zona wyjezdzaja w tym roku, szwagierka tez, druga kuzynka sie wacha bo maz ma super prace w WV w Poznaniu i niechcialby stracic. A na nich wszystkich juz czekaja znajomi co zrobili szybciej specjalizacje :)

Jak OT to OT :D

Konczyl moze ktos z was przypadkiem PAM? Ja studiowalem tam w latach 94-97.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na specjalizacji już źle nie jest :) i potem też ale swoje trzeba przecierpieć...i się dostać a z tym jest różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dlaczego nikt nie wspomona Pedagogiki ???

Przecie tez jest OK !


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Miloo, cudze dzieci uczysz? :X


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.