Skocz do zawartości
QesT

Ma Ktos...?

Rekomendowane odpowiedzi

To NIE SĄ ledy "powerled" jak sprzedający chciałby żeby je nazywano (dlatego te 45W wg sprzedawcy ma się nijak do prawdziwych ledów Power o takiej mocy) i do takiej kostki będą z 10x za słabe niżbyś oczekiwał - to po pierwsze.

Po drugie - Kto, zadowolony z lampy led na którą wydał 600zł sprzedaje ją po 2 miesiącach za PÓŁ ceny.... to jest drugi jawny sygnał że towar to szmelc do kwadratu.

Moc tej lampy łatwo wyliczyć i zaraz sprawę zdemaskujemy :)

Diodek jest 14x8 = 112 sztuk, ze zdjęcia ewidentnie wynika że to są zwykłe ledy, czyli prąd na sztuke nie przekracza 20mA, napięcie 3,3V co daje 3,3x0,02x112 = 7,3W. Mam rozumieć że resztę żre zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus no nie koniecznie. Np ebay jest zasypany diodami z chin. Chocby cos takiego:

http://cgi.ebay.co.uk/10pcs-5mm-0-5W-White-Wide-Angle-60-LED-100Kmcd-F-S-/250553714467?cmd=ViewItem&pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item3a562a4723

Wiem, ze jakby nie bylo jest to padaczka, ale uzyskanie takiej mocy jest jaknajbardziej realne. Zupelnie inna kwestia to oczywiscie jakosc swiatla, no ale...

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w nagłówek - chwalą się 0,5W mocy a poniżej jest tabelka - 3,4V @100mA :) to gdzie te pół wata ??

Tak, wiem że są fluxy które "tak" wyglądają i można je puścić na więcej niż 100mA prądu - ALE musza one wtedy mieć 4 nogi coby lepiej ciepło ze struktury odprowadzić. Te z dwiema nóżkami TEORETYCZNIE mogą taki prąd przeżyć ale ile... 30 minut ? :)

Co by nie pisał - nie warto w to kase wsadzić, zwłaszcza że te 112sztuk leda można kupić za 50-80zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda. :-) Ale wiesz, ja mam z takich ledow zrobionych lampe i dziala pieknie :-) Idealnie oswietla wnetrze szafki pod awkarium :-))


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pod szafkę się nadaje :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam takie lampy


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) do podświetlenia szafek polecam bo używam zawodowo i się sprawdza - stolarze co to kuchnie na wymiar budują, biorą ode mnie takie cuś ...

tasma_led_warm_white_zewn2.jpg

mało kłopotliwe i w montażu i w zasilaniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tego to mam nocne akurat zrobione :-)))) tyle, ze niebieskie rzecz jasna. W uk ok 6F za feeta. 2 diody na cal ;-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprawdza się w tej roli też. Ja miałem kiedyś na białych zimnych, teraz to zadanie przejął mój zmodyfikowany BP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.