Skocz do zawartości
japarepagua

usuniecie przegrody

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Jak njprosciej usunac przegrode w sumpie?

Myslalem o stalowej strunie, ale problem ze to sa dwie przegrody oddalone okolo 3 cm od siebie... Nie chcialbym przy tym potluc sumpa.

Bede wdzieczny za podpowiedzi.

pozdrawiam,


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klejony silikonem? Wytop silikon pistoletem grzewczym - będzie syfu co niemiara i ognia :) , ale jak popłynie, to wyjmiesz szybę bez problemu. Potem oczyścić, umyć i z bani. O ile oczywiście, jest to szyba z dostępem do spoin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja wycinałem silikon nicią dentystyczną. A co do tego, że przegrody są blisko siebie: weź jakiś kijek o grubości takiej, żeby się zmieścił między szybami. Na końcu przywiąż/przybij/przyklej (aby porządnie trzymało) nić/strunę i wsuwaj między przegrody a z drugiej trzymaj ręką. Powinno pójść :). Mam nadzieję, że rozumiesz o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie bawilbym sie w nici czy wytapianie...bierzesz ostry,cienki noz (cienki by byl gietki) i po prostu jedziesz...ja w ten sposob wycialem caly panel a jak nie moglem wejsc nozem to obcegami lamalem szybe i znow...proste jak barszcz...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi, sprobuje koncepcji z nicia, jak nie pojdzie to bede wytapial.


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg, tak tez o tym myslalem tylko ze to dzialajacy sump, wywalam dsb bo mi sie odpieniacz nie miesci :-) wiec nie chcialbym zeby mi szyba strzelila przy nozu, czy obcegach..


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w ta sobote usunelem jedna szybe bo mialem za duzy odpieniacz i mi sie nie miescil,po co kombinowac, nuz do tapet i po paru minutach wytniesz szybe,zadna filozofia,na wszelki wypadak zaloz rekawice zeby sie nie pokaleczyc ja bedzie ostra szyba nie doszlifowana


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy, mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki, w dziale korale za chwile wklepe.


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak przesuwałem przegrodę użyłem zwykłej żyletki. Rękawice i po 10 minutach było po kłopocie.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy jest skalpel chirurgiczny ,nie ma przedmiotu tej grubosci bardziej ostrego-ja tak usunąłem przegrodę w działającym sumpie w kilka minut nez wysiłku i strachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młotek :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.