Skocz do zawartości
cepelia

gorąco gorąco i co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

W pokoju mam 31st a w akwa 27st,takze narazie korale bezpieczne,gorzej ze mna,rozpuszczam sie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie jak autor watku dojrzewajace akwarium ale mam inny sposob na wysoka temperature. mianowicie zakupilem w carrefourze 3 wklady zelowe do lodowek turystycznych i na zmiane wkaladam po jednym do panelu. 54l 26 stopni a w pokoju 28 wiec chyba sie spisuja dobrze :reading no oczywiscie trzeba co godzine zmieniac wklad bo inaczej bedzimey mieli duze wahania temperatury w zbiorniku ale mozna wytrzymac


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr_Garden jako ze znam twoje akwarium :reading wiec cos ci poradze ... lampa HQI troszke wyzej i spory wiatrak od gory na lustro wody glowny powiew tak pomiedzy lampa a lustrem wody (u mnie dzialalo) i uwazaj na zwiekszone parowanie


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 m wężyka wrzuconego koło odpieniacza i podłączonego do hydrofora przez elektrozawór z pralki i wpuszczonego w kanał - woda w studni ma ok 7 stopni - idealnie trzyma 26-26,4 stopnia w dzień

jeśli ktoś ma możliwości podpięcia w ten sposób - polecam


Start 03.08.2009 - Zbiornik 600 l, sump 200 i prawie wszystkie potrzebne rzeczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem już temat temperatury , u mnie jest w sumpie 50m weżyka 6mm , przez niego przepływa woda z kranu a pózniej oczywiscie do ścieku , przeplyw mam ustawiony na 20L na godzinę temp aktualnie w zbiorniku 26,6 , w pokoju dzisiaj 25,5 , nad akwa 2x250 + 4x 54 wszystko grzeje jak w tropiku , a w zbiorniczku super :reading , metoda naprawdę tania , a warta rozważenia , no i cichutko żadnee wiatraki nie szumią , no i parowanie wody na bardzo niskim poziomie :(


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz właśnie tak zrobiłem lampa wisi ok. 40-45cm nad akwa, dałem już 3 prowizoryczne wiatraczki zaraz na tej listwie od aktyniki (wiesz o czym piszę :reading ). Sytuacja się poprawiła jest już 28,5C hałas idze od wiatraków jakby samolot startował ;] Z gorszych wieści to nie widze dalej chelmona ;/ a była to wyjątkowa sztuka miał grubo ponad pół roku w niewoli i wcinał mrożonki oraz "bawił" się suchym... jesli nie pokaże się do 22, robie akcje poszukiwawczą... Wode na dolewkę dolewam 2x w tyg. po 10L takie jest parowanie.

Jak będę się przerzucał na większy zbiornik obowiązkowo kupuję chłodziarkę... teraz wiem, że to niezastąpiony mebel...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265940 Mr_Garden :

Jak będę się przerzucał na większy zbiornik obowiązkowo kupuję chłodziarkę... teraz wiem, że to niezastąpiony mebel...

Co się tak uparłeś na chłodziarkę, klima i Ty masz fajnie i rybki :reading


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w tej chwili odnotowalem 29..

zmienilem czasy swiecenia, podnioslem obudowe z jednej strony co sprawilo, ze wiecej powietrza ma dostep i wrzucilem w obudowe 1x wentylatorek 8cm. zobaczymy jutro temperature.

czerwona i zielona monti dalej ladnie otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku nie głupie :reading pomyślę nad tym :(


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.