Skocz do zawartości
enigma17

Czytaliście....?

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.hotmoney.pl/artykul/raport-unia-wydala-wyrok-na-zarowki-13928

Ograniczenia dot. lamp LED od 09/2013....ciekawe jak to wpłynie na całą technologię...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupota- ciekawe co zrobią z rtęcią ze świetlówek, koszt utylizacji na pewno będzie większy niż koszt używania zwykłej żarówki. Ktoś policzył, że niedawny wybuch wulkanu Ecośtamcośtam spowodował taką emisję CO2 do atmosfery, jaką człowiek 'wypracowałby' przez kilkaset lat- więc co mają do rzeczy żarówki... :reading


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ludzka głupota nie zna granic...

Czy to znaczy, że żarniki HQI również będą wycofane?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieeeele jest takich debilizmów. W elektronice np, zabrania sie stosowania do produkcji stopów lutowniczych zawierających ołów. Argument - elektronika zatruwa świat tonami ołowiu.. bla bla bla. Pic na wode fotomontaż, gdyż weźmy na to na przykład taki dosyć sporawy telewizor i zbierzmy cały zawarty w jego elektronice ołów. Wyjdzie 100x mniej niż zawiera w sobie jeden pocisk pistoletowy 9mm. Ile amunicji w ciągu roku wystrzela Policja, Wojsko i inne służby ? Ile ciężarków wrzucą do rzek i jezior wędkarze? No to o co kurna chodzi?? Jak zawsze o szmal i frajerów którzy go wyłożą.

Dzięki dyrektywie ROHS firmy muszą co prawda pokupować nowe linie produkcyjne, ale opłaca się im to bo elektronika bezołowiowa jest MNIEJ TRWAŁA. I tak pod płaszczykiem ekologii klient kupi 3x częściej TV czy inny sprzęt, bo "stary" się rozleci (pardon, ulegnie biodegradacji) 2 miesiące po gwarancji. I biznes się kręci...

Na szczęście zarówno żarówki, jak i cynę z ołowiem będzie można jeszcze dłuuugo dłuugo kupować. Na bazarze u ruskich :reading

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Typowo polskie rozumowanie...po co stosowac zarowki energoszczedne jak i tak wokolo zatruwaja to i tamto...ja nie patrze kto co zatruwa,tylko uzywam zarowek energoszczednych,widzac butelke po piwie w lesie tacham ja do najblizszego kosza,choc nie jest to przyjemne tak sobie lazic z kogos butelka...Zarowka zwykla zuzywa 60W a jej odpowiednik energoszczedny 14W,wiec nie zastanawiam sie ,tylko biore te drozsza...jesli chodzi o Francje to zwykle zarowki juz wlasciwie wyszly z uzytku ...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265900 loccutus :

Wieeeele jest takich debilizmów. W elektronice np, zabrania sie stosowania do produkcji stopów lutowniczych zawierających ołów. Argument - elektronika zatruwa świat tonami ołowiu.. bla bla bla. Pic na wode fotomontaż, gdyż weźmy na to na przykład taki dosyć sporawy telewizor i zbierzmy cały zawarty w jego elektronice ołów. Wyjdzie 100x mniej niż zawiera w sobie jeden pocisk pistoletowy 9mm. Ile amunicji w ciągu roku wystrzela Policja, Wojsko i inne służby ? Ile ciężarków wrzucą do rzek i jezior wędkarze? No to o co kurna chodzi?? Jak zawsze o szmal i frajerów którzy go wyłożą.

Dzięki dyrektywie ROHS firmy muszą co prawda pokupować nowe linie produkcyjne, ale opłaca się im to bo elektronika bezołowiowa jest MNIEJ TRWAŁA. I tak pod płaszczykiem ekologii klient kupi 3x częściej TV czy inny sprzęt, bo "stary" się rozleci (pardon, ulegnie biodegradacji) 2 miesiące po gwarancji. I biznes się kręci...

Na szczęście zarówno żarówki, jak i cynę z ołowiem będzie można jeszcze dłuuugo dłuugo kupować. Na bazarze u ruskich :(

W pełni się zgadzam z loccutus-em czy z mintajem to jakaś paranoja :reading


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Leszka :(:reading


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że energooszczędne żarówki nie są wcale tak oszczędne to wiedziałem, ale zastanawiam się co im się w ledach nie podoba, ja na chacie, w 60% świecę już ledami i widzę różnicę w rachunkach, także nie wiem o co chodzi


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tradycyjna żarówka marnuje bowiem prawie 90 proc. pobieranego prądu. Tylko 4-6 proc. energii zamienia w światło.

Taaa, ale maturę z matmy zlikwidować...A potem pismaki piszą takie bzdury.

Również uważam, że stosowanie świetlówek ma duży sens, ale nie wszędzie i nie na siłę. Ale pewnie jestem tylko zacofanym Polakiem, w szerokim świecie już by mi wszystko ładnie wytłumaczyli :reading


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Was, nie dawajcie sie ogłupić ,cała ta ekologia to jedna wielka ściema! Np samochody na prąd , w kraju ,gdzie ponad 90% energii el. wytwarza się z węgla :( no i te akumulatory czyli dziesiątki kilo ołowiu w każdym aucie . Troche świata zwiedziłem i powiem jedno , to co się dzieje w świecie na pewno nie ma nic wspólnego z ekologią !Azja ,Afryka ,Indie... jakoś nie widziałem ,żeby tam się ktoś przejmował ekologią a to największe skupiska ludzi na świecie .Pewnie ,że zadbać o środowisko trzeba ,ale najgorsze ,że najbardziej dbają o nią rządy naszych (europejskich )krajów ,wyciągając na coraz więcej siana z kieszeni (w imię ekologii) :reading


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265915 kapuhy :
Tradycyjna żarówka marnuje bowiem prawie 90 proc. pobieranego prądu. Tylko 4-6 proc. energii zamienia w światło.

Taaa, ale maturę z matmy zlikwidować...A potem pismaki piszą takie bzdury.

Również uważam, że stosowanie świetlówek ma duży sens, ale nie wszędzie i nie na siłę. Ale pewnie jestem tylko zacofanym Polakiem, w szerokim świecie już by mi wszystko ładnie wytłumaczyli :reading

...Pewnie ta mala ,niewinna zgryzliwosc byla skierowana do mnie...wiesz...po prostu nie cierpie myslenia ludzi,ktorzy uwazaja ze jezeli natura jest niszczona to co za roznica ze niszczymy ja jeszcze bardziej...jezeli rzeka jest brudna to co za roznica ze wrzuce do niej reklamowke...?...roznica jest,jezeli wszyscy wezma na siebie odpowiedzialnosc...a co do oswiecenia w wielkim,szerokim Swiecie to tez nie do konca prawda...francuska akwarystyka morska stoji na bardzo marnym poziomie...zastanawiam sie czy ktos juz wie ze akwarium mozna oswiecac ledami...wiec tu mialbys pole do popisu by im wytlumaczyc wiele rzeczy...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, nie ja wyjeżdżam z cienkimi aluzjami...Ale jeśli uważasz, że brak ślepej wiary w to, co głoszą władni tego świata (a właśnie to napisali poprzednicy w tym temacie) to typowo polskie myślenie - tym lepiej dla Polaków :reading


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ostatnio taka nerwowa atmosfera na forum :reading


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upał, duchota - bywa... :reading

Edit:

Dla rozluźnienia atmosfery jedna z wielu bezbłędnych decyzji możnych, nie bez zasług marsyliańskiej braci :(


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem w woju i olowiu w pociskach nie widzialem.

Co do tematu,to za calkowita likwidacja zarowek tez nie jestem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o kałachu ? - W naboju 7.62mm z zewnątrz ołowiu nie widać :reading Nie mniej bez ołowiu z którego wykonana jest koszulka (to ona po uderzeniu w cel powoduje przekazanie mu energii kinetycznej) , ten nabój nie miałby mocy obalającej - to tak nawiasem. BTW - Wojsko się na ROHS wypięło i mają tą dyrektywę głeboko w... poważaniu. To samo na szczęście przemysł motoryzacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265961 Peniek :

Ja bylem w woju i olowiu w pociskach nie widzialem.

Co do tematu,to za calkowita likwidacja zarowek tez nie jestem.

w jakim Ty wojsku byłeś :reading. w moich pociskach ołów był . A pozatym wszystko to h.j i tak za 2 lata ,koniec świata!


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w d*pie mam cale te konwenanse. Ekologia vs pieniadze. Siostra w gminie Wojnicz robi recykling bo wojt postanowil mniej kasowac za wywoz smieci dla tych co postanowili cos zmienic. Kto na tym wychodzi? Czy gmina kotra dostala od firmy utylizujcej smieci? czy siostra placaca mniejsze rachunki? odpowiedz jest prosta. Napewno smieci nie sa wyrzucane byle gdzie.

Nie pamietam kiedy ostatni raz uzylem tradycyjnej zarowki. Jaka jest ronizca w cenie? nie wiem! Ale jezeli chodzi o zywotnosc energooszczednych to na glowe bija tradycyjne. CZY JA ZYSKUJE? Co rok kiedy podnosza rachunki za energie dalej place tyle samo albo i mniej a srodowisko na tym napewno nie cierpi. Polska jeszcze dlugo nie ulegnie zmianie. Nie chwale zachodu, ale u nas w Polsce kazdy jeden komentarz konczy sie na bazie pieniedzy. Z mentalnoscia jestesy bardzo daleko za takimi krajami jak Szwajcaria, Nemcy czy Francja.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię tradycyjne żarówki. Nietrwała, zgadza się swoja drogą zastanawiam się dlaczego. bo za czasów mojego dzieciństwa zarówki przepalały się bardzo rzadko, mimo że zwykle to była jedna 100 lub 150 W. A teraz prawie nie ma tygodnia bym mie musiała wymienić 40 lub 60 w żyrandolach. Zakup jednak cenowo wychodzi taniej nawet jeśli tradycyjnych muszę kupić n na rok. Natomiast to że wykorzystują energie do grzania... Hm a ile miesięcy w Polsce mamy upały? i potrzebę chłodzenia? Czerwiec lipiec i sierpien. W pozostałe miesiące często jest zimno, więc dlaczego grzanie przez żarówki jest aż tak szkodliwe???


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265969 loccutus :

Mówisz o kałachu ? - W naboju 7.62mm z zewnątrz ołowiu nie widać :reading Nie mniej bez ołowiu z którego wykonana jest koszulka (to ona po uderzeniu w cel powoduje przekazanie mu energii kinetycznej) , ten nabój nie miałby mocy obalającej - to tak nawiasem. BTW - Wojsko się na ROHS wypięło i mają tą dyrektywę głeboko w... poważaniu. To samo na szczęście przemysł motoryzacyjny.

A z czego wykonana jest koszulka ktora chroni olow przed temperatura powstajaca podczas wystrzalu?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265983 Grzegorz Dyzma :
#265969 loccutus :

Mówisz o kałachu ? - W naboju 7.62mm z zewnątrz ołowiu nie widać :reading Nie mniej bez ołowiu z którego wykonana jest koszulka (to ona po uderzeniu w cel powoduje przekazanie mu energii kinetycznej) , ten nabój nie miałby mocy obalającej - to tak nawiasem. BTW - Wojsko się na ROHS wypięło i mają tą dyrektywę głeboko w... poważaniu. To samo na szczęście przemysł motoryzacyjny.

A z czego wykonana jest koszulka ktora chroni olow przed temperatura powstajaca podczas wystrzalu?

jeśli na wilkołaki ,to ze srebra :(


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich rdzen byl z twardej stali a nie z olowiu,wygrzebywalismy nie raz pociski po strzelaniu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę ciężko jest stwierdzić co jest bardziej ekologiczne - żarówka czy świetlówka. Z jednej strony trwałość i oszczędność prądu, z drugiej większe obciążenie środowiska przez zużyte materiały. Nie spotkałem się nigdy z naprawdę obiektywną próbą porównania kosztów i zysków, i nie sądzę żeby było to proste. W pracy mam świetlówki wszędzie, łącznie z wc-tami, gdzie światło zapala się i gasi kilkanaście razy na godzinę. Świetlówki zużywają się tam w bardzo szybkim tempie, czy zwykłe żarówki szkodziłyby bardziej środowisku? Wątpię. Nie zmienia to faktu, że w większości pomieszczeń w domu mam świetlówki, ale wszelkie zmiany należy robić z głową, a nie zgodnie z modnymi hasłami.

Moim zdaniem i tak największe szkody w środowisku dzieją się głównie z uwagi na masowość zjawisk. 5000 lat temu nawet palenie oponami nie wpłynęłoby zbytnio na środowisko, bo ludzi była w porównaniu do dnia dzisiejszego nędzna garstka. Nie ma technologii w pełni przyjaznych środowisku, bo każda zastosowana na masową skalę będzie wpływać w dużym stopniu na cały ekosystem. Oczywiście należy szukać jak najmniej szkodliwych rozwiązań, ale przy 7 miliardach ludzi to zawsze będzie tylko mniejsze zło.

A z czego wykonana jest koszulka ktora chroni olow przed temperatura powstajaca podczas wystrzalu?

Przeznaczenie płaszcza jest zupełnie inne.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265961 Peniek :

Ja bylem w woju i olowiu w pociskach nie widzialem.

Nabój: mosiądz, cyna, rdzeń ołowiany, stal, rdzeń stalowy, penetrator wolframowy. To niektóre składowe budowy nabojów.

Pocisk 9X19 PARABELLUM ma rdzeń ołowiany.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najczęściej jest tak - mosięzny płaszcz, obejmujący cały pocisk, pod płaszczem pusta przestrzeń, potem, ołowiana koszulka, i stalowy rdzeń.

Rdzeń był i jest stalowy. Ołowiana jest tylko właśnie tak zwana koszulka, która mieści się pod pusta przestrzenią od czoła pocisku (pod płaszczem). Koszulka z ołowiu po uderzeniu w cel przemieszcza się właśnie w kierunku tej pustej przestrzeni i powoduje wpadanie pocisku w rotacje poprzeczną do osi. To zaś powoduje że pocisk wpadając w ciało po kilku centymetrach penetracji ustawia się 'bokiem' i robi ci z flaków pasztet.

Parabellum - troszkę inaczej, grzybkuje po uderzeniu w cel, przez co energia kinetyczna pocisku przekazywana jest na większą powierzchnię, pocisk nie ma dużej zdolności penetracyjnej ale ma moc obalającą. A tu właśnie o to chodzi żeby kolesiowi kopa zasadzić coby sie z miejsca nogami nakrył, a nie przestrzelić go na wylot, bo taki to czasem jeszcze pare dobrych metrów zdąży w twoją stronę przebiec...

Btw... Panie Jezu jak ja bym se znów postrzelał... muszę się do chłopaków z firmy wybrać, może dadzą chociaż klamke na strzelnicy potrzymać :reading

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.