Skocz do zawartości
enigma17

Czytaliście....?

Rekomendowane odpowiedzi

Loccutus byles kiedys na strzelnicy?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loccutus: rdzeń ołowiany zastępuje się stalowym w celu zmniejszenia wagi pocisku, a przez to w celu uzyskania większej prędkości. Później wypadałoby wejść już w zakres budowy pocisków podkalibrowych itp..., ale to chyba nie ten temat :reading

PS. A co Was ciągnie tak do strzelania?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu ostatecznym - zwiększenie zdolności przebijania. A zamiast stali niekiedy używa się zubożonego uranu :reading tyle że to już chyba nie dotyczy amunicji strzeleckiej :(

Co mnie ciągnie ? czasem fajnie se tarcze podziurawić, albo pare poperów obalić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na strzelnicy to się fajnie do bolka i lolka strzelało, pamiętacie? zad. nr 2. Ok, wystarczy, dobranoc :reading


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - ja nie wiem, z wojskiem to miałem do czynienia jak się meldowaliśmy z firmy na ich obiekcie broń 'przedmuchać'. Moja styczność z bronią wynikała z pracy w... Straży Pocztowej :reading gdzie na pagonach nosiłem dumnie po dwie gwiazdki przez kilka lat. Wbrew pozorom, mieliśmy tego złomu najróżniejszego dosyć. Od P64/83, przez Mag95/98, CZ, Glocka, na Glauberytach i Mossbergu skończywszy. A czasem jak się "imprezę integracyjną" z 'trepostwem' i kierownictwem firmy urządziło, to i była okazja z SVD kropnąć, i kałacha do czerwoności rozgrzać.... działo się. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja popieram Grześka i Iceberg chronię środowisko, mniej prądu na mnie wytwarza elektrownia, a co skutkuje mniejsza ilością dwutlenku węgla i w rodzinie już zaraziłem tym, sporo osób, i dobrze mi z tym, a czy to prawda to nie wiem oglądałem sporo dokumentów na ten temat i wyrobiłem sobie zdanie takie jakie mam i wole to robić niż potem się obudzić z ręką w nocniku bo jak to mówią Polak mądry po szkodzie...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl... elektrownia prądu nie magazynuje i wytwarza go cały czas 'pełną parą', więc czy Ty włączysz tą żarówke czy nie - turbiny i tak się kręcą. Tak że akcje typu 'wyłącz światło na godzinę' to psu na budę... Ale ludziska wierzą że pomagają światu. Miejcie nadzieję, nie tą lichą marną....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np. zobacz taką sytuacje elektrownia ma określoną moc jaką wytwarza, dzięki temu że ludzie zaczynają oszczędzać prąd ten z jednej elektrowni może zostać przesłany na większą ilość mieszkańców nie trzeba budować kolejnej elektrowni aby zaspokoić kolejne zapotrzebowania na elektrownie


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266032 loccutus :

Pomyśl... elektrownia prądu nie magazynuje i wytwarza go cały czas 'pełną parą', więc czy Ty włączysz tą żarówke czy nie - turbiny i tak się kręcą. Tak że akcje typu 'wyłącz światło na godzinę' to psu na budę... Ale ludziska wierzą że pomagają światu. Miejcie nadzieję, nie tą lichą marną....

To po chu te ledy robicie? ludziska wierza i kase wywalaja a korale pod T5 rosa na 7 godzinnym cyklu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz.... jednak prawda że obojętnie o czym by się na forum nie dyskutowało, temat i tak zejdzie na Ledy z reefshopu - robi się to, żeby rzecz nazwać delikatnie - nudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak trend bedzie spadkowy w zuzyciu energi to elektrownie sie dostosuja i bede mniej pradu produkowac.

Nie rozumiem nastepujacego podejscia do ekologii-po co sie przejmowac i postepowac ekologicznie jak i tak to nie pomoze. Mozna to porownac do sytuacji nastepujacej- idziesz ulica i widzisz ze np. skiny kopia lezacego- A, to tez go skopie bo i tak mu nic nie pomoze...

A to ze w krajach trzeciego swiata, ktory stanowi wiekszosc populacji ziemi, na ekologie nie zwraca sie uwagi to nieprawda. Przyklad to np. Chiny ktore nauczone przykladem zachodu zaczynaja przetwarzac coraz wiecej odpadow. Poprostu zaczynaja orientowac sie jakich zniszczen juz w srodowisku dokonali i ze na ekologii tez mozna zarabiac.

A to ze na ekologii sie zarabia nie jest niczym zlym i nie znaczy ze zostala wymyslona tylko po to aby na niej zarabiac-to poprostu polaczenie korzysci dla ludzi i srodowiska, w tej sytuacji obie strony wygrywaja i moim zdaniem takie firmy trzeba wspierac a nie krytykowac.

Swoja droga miedzy innymi z powodow ekologicznych zrezygnowalem z lampy na same swietlowki t5. Wg mnie czestotliwosc i ilosc swietlowek ktore trzeba wymieniac to szalenstwo. Teraz wymieniam jeden zarnik na 1,5 roku a w tym samym czasie zuzylbym 24 swietlowki!

p.s. A panu z linku w pierwszym poscie, ktory bedzie tesknil za zolta barwa zarowek proponuje przejsc na swietlowki sun-glo.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz się że prywatni odbiorcy czyli my mamy JAKIKOLWIEK wpływ na obciążenie elektrowni ? Ja raczej stawiałbym tezę że jeśli szukać prawdziwych oszczędności energii to tylko w przemyśle.

Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem przeciwnikiem ekologii. Chodzi mi tylko o to, że robi się ludziom wodę z mózgu na silę przekonując ich do rozwiązań które tak naprawdę poprawiają sytuację w znikomy sposób. Moim zdaniem najwięcej dla ekologii można zrobić wśród podmiotów masowo konsumujących energię czy surowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze mówię każdy ma prawo do swoje zdania i ja je szanuje, a z drugiej strony uważam też że jak coś robić to najlepiej zacząć od siebie i tak robię, nawet pod prysznicem staram się zużywać jak najmniej wody, np ściek z ro też nie idzie w kanał zlewam go osbno w baniaki i następnie podlewam np. w ogrodzie roboty trochę jest, ale powiem szczerze dobrze mi z tym :reading


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na przegranej pozycji i nie mamy siły przebicia żeby się czegoś domagać. To Oni dyktują warunki... cenami. Dokąd dobra "ekologiczne" nie będą tańsze od "zwykłych" nie znajdą większości nabywców. To czy świat będzie "eko" zależy zatem tylko od producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , od ludzi ktorzy wybiora produkt drozszy, ale za to ekologiczny-to oczywiscie narazie mozliwe jest tylko w krajach rozwinietych. Poza tym tak jak napisalem wczesniej, sa firmy ktore zyja z ekologii oraz z rozwijania nowych, ekologicznych technologii. Jeden z kluczowych aspektow w badaniach nad nowymi technologiami to to, czy ekologiczny produkt bedzie konkurencyjny cenowo. Do tego dazy sie w krajach rozwinietych, w krajach rozwijajacych sie, niestety, produkty ekologiczne czesto traktowane sa jako 'luksus' i ceny sa sztucznie zawyzane przez producentow.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nudne i nie mam tylko "oszczedne" mialo byc.

Wylaczanie pradu na godzine to akcja dla ludzi madrych. Sygnal ze warto cos w tym kierynku zaczac robic. Pracuje w miejscu gdzie obok mnie siedzi 12500 ludzi. To kilkadziesiat tysiecy komputerow, jeszcze wiecej monitorow, oswietlenie, klima, systemy zabezpieczen, serwerownie.Zuzycie energi jest ogromne. Wylaczenie wszytskiego na godzine, na noc, na weekend przynosi takie oszczednowsci ze ciezko to sobie wyobrazic. Nawet na smiesznych maszynach vendingowych zamontowno czujniki ruchu by zminimalizowac prace agregatow chlodniczych i oswietlenia. Ile pieniedzy mozna zaoszczedzic na rzadszej wymianie oswietlenia, monitorow, i innych kosztach eksploatacji. Czy to frajerstwo z pobudek ekologicznych? Srodowisku to napewno nie szkodzi a w portfelu wiecej pieniedzy zostaje. Segreguje smieci bo korona mi zglowy nie spadnie a bedzie milej czysciej. Uwazam ze kazdy kto posiada w domu akwarium powinien byc wyczulony na takie tematy

Idac takim tokiem myslenia to wyglada na to ze juz naszym dzieciom w szkole podstawowej robi sie pranie mozgu na zajeciachz biologii a ja a 25lat temu majac ochrone srodowiska w szkole zaczalem brac udzial w jednym wielkim spisku


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brzmialo to powiedzenie? Mysle globalnie- dzialam lokalnie

Przestany myslec na krotki dystnas i zacznijmy myslec co przejma po nas nastepne pokolenia a zaoszczedzone pieniadze liczmy w sakli roku


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266056 Grzegorz Dyzma :

Jak brzmialo to powiedzenie? Mysle globalnie- dzialam lokalnie

Przestany myslec na krotki dystnas i zacznijmy myslec co przejma po nas nastepne pokolenia a zaoszczedzone pieniadze liczmy w sakli roku

No właśnie !Gdyby minione pokolenia myślały o ochronie środowiska to nie było by tego co dziś mamy a powinniśmy siedzieć w jaskinniach i to bez światła i ciepła z ognia bo dym z ognia zatruwa środowisko.Ci co cobią ogromną kase na zanieczyszczaniu środowiska robią nam wode z mózgu że to niby przez przeciętnego mieszkańca postępuje zanieczyszczenie środowiska ! tak ale w mikroskopijnym stopniu w porównaniu do koncernów i firm !a nam nakazują segregować śmieci ŻAŁOSNE ! Dam przykład - poczytajcie sobie o DELCIE NIGRU , O TYM CO TAM SIĘ DZIEJE OD DZIESIĘCIOLECI NIKT NIE MÓWI O TYM , ale o wycieku ropy w zatoce meksykańskiej słysze codziennie choć w porównaniu z deltą nigru wynosi mniej niż jeden procent.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, generalnie to chciałem się dowiedzieć, co może być przyczyną tych planów ograniczenia technologii LED (i tak szczerze powiedziawszy gdzieś mam ledy z reefshopu, bo nie o tym jest ten temat). Pomijam fakt lobby producentów, bo oni i tak robią swoje. Ale chodzi mi np. o proces produkcji led, czy jest bardziej szkodliwy od tradycyjnych żarówek? Skoro led ma większą żywotność, nieporównywalnie mniejsze zużycie energii, to skąd ta decyzja (ja po zmianie 60% źródeł światła w domu już widzę różnicę w kosztach, czy to nie jest też ochrona środowiska i dbanie o przyszłość)??


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.