Skocz do zawartości
inmar

Jaka klima do mieszkania.

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś doradzi jaką kupić klimę do mieszkania,mobilną ? Widziałem różne między innymi w Macro za jakieś 500 zł.Czy warte są zakupu,mają jakieś wady,kosztowna eksplatacja,itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warte sa tylko te ktore po pierwsze za klimatyzacja a nie chlodzeniem wodnym ( wtedy nie kosztuja 500zł )

po drugie jak lubisz spac w ciszy to kup klime z agregatem zewnetrznym ( montujesz na balkonie/za oknem ) i splitem w pokoju ( albo 3 jak ja mam ) dzieki temu masz 1/2/3 niezalezne obwody chlodzenia oddzielnie nastawiane w danych pomieszczeniach, cisze i wygode uzytkowania.

Polecam LG ( mam od 6 lat ), Sanyo, Tanake itp...

no ale na pewno nie za 500zł... glosne i kiepski efekt...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w bloku i balkonu niestety nie mam dlatego myślę o takiej mobilne.Może ktoś ma taką w domu i może się wypowiedzieć ? W aktualnej gazetce Macro jest taka jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wada mobilnej? Jedna i najpowazniejsza - jeśli chcesz, żeby działała jak należy, musisz wywalić w ścianie dziurę średnicy 10cm na wąż wylotowy... Wada druga - zajmuje miejsce. Wada trzecia - pojemnik skraplacza trzeba samemu opróżniać, bo pewnego dnia wyleje się na podłogę. Wada czwarta - hałas... w splicie jednostka hałasuje jednak na zewnątrz. Nawet, jeśli nie masz balkonu - da się założyć splita - są do tego odpowiednie uchwyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar, zapomnij o mobilnych. To jest z cyklu podstwa fizyki.

Jak otowrzysz lodowke to bedzie chlodniej w pomieszczeniu?

Tak samo z klima mobilna chyba ze wyprowadzisz rure odprowadzajaca cieplo na zewnatrz - ale watpie abys chcial wykuc sobie otwor fi 50 pod oknem :-)

pamietaj ze to co schladzasz zamienia sie na wymienniku na cieplo i to trzeba odprowadzic z pomieszczenia

Ja tez mieszkam w bloku, normalna praktyka jest montowanie agregatu na scianie budynku


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar daruj sobie mobilną, miałem kilka godzin na próbę - porażka . Teraz mam z agregatem zewnętrznym - OK . Też mieszkam w bloku, agregat "wywaliłem" na dach. Rurki puszczone kanałem wentylacyjnym.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nawet satelitki nie pozwolili zawiesić kiedyś,taka spółdzielnia mieszkaniowa.Zapytam w poniedziałek jaka jest możliwość zamontowania zewnętrznej klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego typu klimatyzator i byłem z niego bardzo zadowolony.

W zestawie jest rura średnicy około 10/15cm którą trzeba wystawić za okno lub przekuć się przez balkon.

Zestaw godny polecenia ale mający wadę, generuje spory hałas.

Jak to mówią: albo rybka albo akwarium.

inmar,

Daj znać co Ci spółdzielnia powiedziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwie klimy obu rodzaji różnica to hałas ale obie się sprawdzają


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi spoldzielnia nie pozwolila postawic akwarium o wadze 300kg, a stoi takie gdzie pewnie z 900 wyjdzie ;-)

Imar nie pitol sie tylko montuj klime, jak przyjdzie jakis pan to daj mu 20 zl na wodke i niech idzie dalej :reading Chyba ze to jakies nowe osiedle,albo cos ale ogolnie to oni tam maja wszystko w d'''' chca abys o wszystko pytal, a i tak maja to gdzies co do samej klimy to rzeczywiscie taka mobilna to gowno straszne. Mialem kiedys taka w sklepie (pomieszczenie 4x4 metra) i nie dawala wogole rady !!

Pozdrawiam i powo!

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z montażem bez zgody spółdzielni bym nie ryzykował.

Na 100% któremuś sąsiadowi się nie spodoba że masz w mieszkaniu 18 stopni:strutin i Cię podkabluje do spółdzielni, a na zgłoszenie w spółdzielni muszą zareagować.

Znajomy dostał zezwolenie na montaż, warunkiem była zgoda sąsiadów w okolicy balkony i sam agregat nie mógł wystawać za obrys balkonu, a woda spływająca z parownika musiała spływać do bańki nie za balkon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPRYTny - być może spółdzielnie rządzą się innymi prawami ale we wspólnocie jak montowałem pierwszą klimę to nie musiałem mieć zgody. Rozmawiałem z administratorem i powiedział, że jeśli agregat będzie stał na balkonie to nikomu nic do tego. Jeśli chciałbym go powiesić na elewacji to oczywiście wtedy wymagana jest zgoda. Ja żeby nie drażnić innych postawiłem na podłodze balkonu tak żeby jak najmniej się rzucało w oczy i nikt się nie czepia.

Jeśli chodzi o te przenośne to też na początku się zastanawiałem ale mi odradzono głównie ze względu na słabą wydajność i hałas.

Polecam klasycznego splita (agregat na zewnątrz + jedn. wewnętrzna). Z firm to rozsądne cenowo i dobre jakościowo jest LG.

No a jeśli ktoś ma więcej kasy to polecam agregat z inwerterem. Mam w tej chwili porównanie ze zwykłym działającym na zasadzie włącz/wyłącz jedn. zewnętrzną i właśnie inwerter sterujący obrotami wiatraka i jeśli chodzi o komfort (hałas) to jest niebo a ziemia. Podobno jest też duża różnica jeśli chodzi o koszty prądu ale ten inwerterowy dopiero zacząłem używać więc trudno będzie to zweryfikować (zresztą inne mieszkanie, itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam samsunga inwerterowego (do pomieszczenia ok. 25 m2) i jestem bardzo zadowolony - upały powyżej 30 stopni na zewnątrz, a w domku 22:-) no i rybkom lepiej.... Kiedyś myślłem o mobilnym, ale po pierwsze duży, po drugie głośny, a po trzecie ta wielka rura.....Lepiej zainwestować i mieć spokój. Jednostkę zewnętrzną mam na balkonie na podłodze (jak była na ścianie to całe mieszkanie wpadało w rezonans) i teraz ani jej nie widać, ani nie słychać...wszystko ok. No oczywiście trzeba się liczyć z wiekszymi rachunkami za prąd, ale coś za coś.


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Na marginesie to wspominam klimę z Egiptu,masakra do wyboru albo chłodek albo 300 decybeli.W sumie to nawet ostatnio dowiedziałem się,ze mamy już wspólnotę mieszkaniową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rpp inwerter to nie tylko wiatrak a i sprężarka

mobilna klima to lipa i szkoda na to kasy, w nocy nie włączysz, wodą ci zaleje - bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ wiem, że to nie tylko wiatrak. Chodziło mi bardziej o zasadę działania (agregat chodzi z taką prędkością jaką na dany moment potrzebuje a nie działa na zasadzie włączony/wyłączony). Różnica w komforcie jest ogromna (mam porównanie do zwykłego agregatu).

Fakt, że kosztuje to więcej ale klimy nie montuje się na rok czy dwa. Jest to inwestycja na duuużo dłuższy okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z nieco innej beczki, powiedzcie, jakie są koszty eksploatacji takiej klimy (prąd, konserwacja)?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.