Skocz do zawartości
TMK

ech no... #^wrr.. niemożliwe

Rekomendowane odpowiedzi

Młode akwa od lutego. Aiptasi było kilka sztuk i zostały zlikwidowane, skutecznie. Dziś ogladam wieczorem baniak... na jednej skałce na spodniej powierzchni coś jest. Przyglądam się dokładniej NIEMOŻLIWE

:cursin:cursin:cursin kilkadziesiąt małych kilkumilimetrowych ...aiptasii.

No nie wiem tydzień temu ich nie było...są maleńkie ze 3-4 mm. i całe stado. Zaczynam wątpić w prawa biologii... musiały się wylęgnąć z.. no z czegoś tylko nie wiem czego.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skutecznie wytępiłem je wpuszczając stadko wurdemanni z drugiej strony te krewetki podobno lubią euphylie podobnie jak brzydal. Jak nie urok to sr....ka


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że podczas usówania zostanie maleńki kawałek i robi się z niego kolejna plaga..

Na takie okazy najlepsza jest krewetka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wurdemanni sobie ładnie poradziły, mam teraz kilka sztuk w sumpie i w kominie ładnie spasionych ale w akwarium brak nawet 1 malutkiej :waving, jedyny minus to, że czasami maja ochotę na stylopore, pocilopore i euphylie :) ale pomimo kilku ataków wszystko u mnie żyje, a na ostatnio wsadzonych koralach jak stylopora i pocilopora to 3 noce siedziały i dłubały no ale już korale dochodzą do siebie więc luz :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie chodzi mi o to jak zwalczać, tylko że one nie miały prawa się pojawić! wygladają na kilkudniowe i jest ich spore stado. Wiem jak się rozmnaza aiptasia bo zażyło mi się hodować. Całkiem ciekawy stworek. Wiem że ma olbrzymie zdolnosci do regeneracji. Przy normalnym rozmnażaniu stara aiptasia odsuwa się, a na miejscu gdzie rosła(dokładnie na obrysie stopy) pokazuje się kilka (3-5) nowych osobników.

Ale to chyba samorództwo- po prostu niemożliwe bo nie miała skad powstać...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...TMK,Twoja odpowiedz zawarta jest w pytaniu,ktore postawilas..."bylo ich kilka sztuk i zostaly zlikwidowane"...nie zostaly po prostu zlikwidowane,jakis mikroskopijny kawalek przetrwal czy to w skale czy poza nia i karuzela sie zaczyna...Pociesz sie ze wiekszosc osob z forum cierpi na aiptasie...a lekarstwa jeszcze nie wynaleziono...wiec coz...pozostaje czekac na cudowny lek...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałka wyjęta i potraktowana wrzątkiem z kwaskiem, teraz się płucze..


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jezeli tylko jedna skalka a nie wszystkie to za niedlugo znow napiszesz...wiesz o tym na pewno...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się tak rozsiewały. Jakieś 2 tygodnie po likwidacji stadko młodych w zupełnie innych miejscach akwarium.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK nie zachodz w glowe. Ja tez ostatnio wypatrzylem jedna:baby

2683-cvbnm.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.