Skocz do zawartości
Ziemniok

Gorgonia menella - nie otwiera się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam gorgonię menelle żółtą ( do obejrzenia w linku w stopce ). Jest u mnie pod ponad miesiąca. Przez pierwsze jakieś 3 tygodnie było super - drzewko w pełni otwarte, aż miło.

Następnie przez jakiś tydzień tylko jego wybrane części były otwarte a pewne odcinki z pochowanymi polipami.

Dziś gorgonia jest totalnie zamknięta i ten stan trwa gdzieś od tygodnia. Nie widzę utraty tkanki, jedynie polipy są totalnie zamknięte.

Zauważyłem również, że na jej powierzchni zbierały się jakieś gluty z glonami (?). Wczoraj palcami oczyściłem poszczególne gałązki z tego syfu - odchodziło czasem nawet płatami.

Wyniki z Hanki - NO3 4,9 , PO4 0,13. Wymieniłem wczoraj biobale na skałę w panelu, i wymieniłem chemi pure elite na nowe.

Inne korale - zoa, caulastrea, capnella i wszystkie twarde nie protestują. Ukwiał od sycia kwitnie i jest szczęśliwy. Ktoś pomoże?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Menella tez sie zamknie od czasu do czasu ale nie na tydzien. Jezeli inne korale maja sie dobrze badz cierpliwy. Menella zolta nie jest az tak trudna jak inne niefoto powinna sie otworzyc. Koral "zrzucil skorke".

Czym ja karmisz?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral Fluid co pare dni, również AminoAcid i CoralVitalzer. A tak to czerwony plankton, czasem zielony, mikroplankton, ikra morska. No i to co ryby mają, czyli artemia, lasonogi itd...


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wszystkie korale ( prócz tubastrei ) są napompowane do granic możliwości, a gorgonia ma to wszystko gdzieś..

Nikt nie ma pomysłu? Może czasem koral ten tak sobie odpoczywa.. ?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja menelka już się budzi. Powodem było pokrycie glonem (cyjano?). Po oczysczczeniu koral się otwiera, choć w pewnych miejscach widze ze cyjano znów się pokazało.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266602 Ziemniok :

Zauważyłem również, że na jej powierzchni zbierały się jakieś gluty z glonami (?). Wczoraj palcami oczyściłem poszczególne gałązki z tego syfu - odchodziło czasem nawet płatami.

mam ta sama menelle z tej samej dostawy i pod jej tkanka zbiera się przezroczysty maziowaty syf, w tych miejscach gorgonia pęcznieje, jak się go wyciśnie to przechodzi ale po pewnym czasie znowu te glutki wracają.

na zewnątrz widać to jakby koral wypuszczał długie nitki.

nie mam pojęcia co to jest, ale pomimo tego koral się u mnie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan - miałem to samo, ale nitki same przeszły. Jedynie koral okrył się cyjanowym płaszczem, blokującym polipy. Trzeba to paluchami oczyścić i jest ok po paru dniach.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.