Skocz do zawartości
Krzysztp

Było DŁUUUGIE jest krócej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chyba było za dużo wątków (dzięki za wszystkie odpowiedzi) krócej i po kolei:

- po czym się poznaje że odpieniacz jest za mały?

- czy odpieniacze daje się łączyć ze sobą?

( np w przypadku kiedy jeden jest za mały;)

pozdrawiam i ZAZDROSZCZĘ ZBIORNIKÓW

k

PS nigdzie nie ma takich informacji;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznasz odpieniacz po tym, ze jest zbyt maly jesli nic w akwarium nie bedzie chcialo zyc. :D

Tak powazniej dobor odpieniacza zalezy glownie od obsady. Jesli nie bedzie ona bardzo liczna i wymagajaca to wystarczy taki odpieniacz jak producent zaleca (prawie zawsze sie to sprawdzi). Genralnie w systemach Berlinskich dopiero sie silniejsze odpieniacze, akwarium 200l to odpieniacz min. do akwarium 400l, itd.

Odpieniacze daje sie generalnie "laczyc" ze soba ale nie wiem czy to ma sens. Lepiej kupic jeden ale za to porzadny sprzet. Uwierz mi, wiem co pisze. :)

Jeszcze do tego laczyc: to nie bierz tego tak, ze spinasz jeden z drugim choc byloby to naturalnie w niektorych przypadkach mozliwe. Stawiasz dwa odpieniacze zamiast jednego.

Jesli chcesz sie dowiedziec cos wiecej na ten temat to zajrzy tutaj.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju- nareszcie konkretnie;-)

Idea jest taka- na początku mała obsada, małe obciążenie i mały odpieniacz, potem obsada i obciążenie rośnie. Wymiana odpieniacza kosztuje strasznie, i ich ceny rosną wykładniczo!! No to omoże dokupic następny?...

pozdrawiam

k

oczywiście od początku odpieniacz+ glony+ żywa skała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie da sie tak zrobic. Tylko czy to ma sens??

Moim zdaniem chyba nie ma.

Wiem, ze chcesz miec spore akwarium, jakies 1000l, jest to juz wyzwanie i naprawde jest co filtrowac.

Dlatego moze skus sie na ATI Twister za jakies 310Euro. Jest przewidziany do akwarium od 300l do 1500l. :yes

Do dostania min. tutaj.

Jest to dosc tani sprzet ale z tego co pisza naprade dobry.

Ewentulanie mozesz sie pokusic o zakup Beast 1200. Recenzej na jego temat rowniez sa dosc dobre a bedzie troche tanszy niz ATI. Jesli bedzie zbyt maly to wtedy dokupisz drugiego i bedzie tak jak myslisz.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki-ja właśnie myślę o 1200p (ale jeszcze poczekam na drugą część testu). w teorii powinien starczyć. ale w praktyce? po 2 latach? i po to pytanie. to wymiana (czytaj wyrzuć jeden, kup drugi 3 razy droższy)to chyba jest wyrzucanie kassy.

acha- nie spieszy mi się i nie mam w planach w drugim tygodniu po zalaniu zasiedlić zbiornika 100 rybami i 100 koralami. raczej myślę że to powinno rosnąć w miarę powoli i (prawie) naturalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.