Skocz do zawartości
adam1203

foch ukwiała??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od piatku mam Quadricolor'a, ładnie się pompował, znalazł sobie miejsce, było cacy.... Wczoraj gdy przyszedłem z pracy ukwiał był całkowicie sflaczały, pod wieczór coś tam sie pompował, rano tez jest troszkę napompowany ale ogólnie zwisa "głowa" w dół (znalazł sobie miejsce wysoko w skałkach)

Od pierwszej chwili ukwiał został dorwany przez Frenatusa, teraz tez go nie opuszcza, jak tylko podawałem jedzenie zaraz napychał ukwiała krewetkami, krylem itp.

Możliwe że sie chłopak przeżarł??

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest najedzony to nie będzie się pompował.


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź parametry wody, wg mnie coś mu dolega lub nie odpowieda. Quadri jak dostają żarcie to po wsadzeniu żarcia do otworu gębowego otwierają sie ponownie i czekają na dokładkę. Na Twoim miejscu przerwałbym karmienie na kilka dni i sprawdziłbym parametry.

One nie wymagają codziennego karmienia. Ja karmię ukwiały symbolicznie co kilka dni i "sflaczenie" ukwiałów pojawia się co jakiś czas (co kilkanaście / kilkadziesiąt godzin ) i trwa kilka minut jak ukwiał wymienia starą wodę na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie quadricolor to świr,

potrafi być tak sflaczały że wygląda jak przerośnięte zoa - mały kurpusik i cieńkie "czułki",

a po 5 min potrafi się tak napompować że jest większy jak pięść, i w moim przypadku nie ma na to wpływ ani cyrkulacja, ani karmienie, ani światło - poprostu tak ma.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz go od piątku, czyli mniej niż tydzień to ukwiał jest ciągle w fazie aklimatyzacji i może się zachowywać różnie, a nawet bardzo różnie. to , że flaczeje i sie napełnia od nowa to po prostu proces oczyszczania i na tym etapie myślę, że dokładnie chodzi o dostosowanie się do parametrów wody jaką masz w akwarium. jesli to potrwa dluzej to wtedy moze byc to powod do niepokoju.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karmić ukwiała w ogóle? Mój ma ten otwór gębowy cały czas przymkniety, wygląda jak taki pierożek, zgrubienie. Mam mu tam pipete włożyć czy co?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ukwiał jest zdrowy to wystarczy , ze wrzucic mu jedzenie w macki, powinien sam zlapac i zassac do komory trawiennej.

jakiekolwiek zmuszanie , dokarmianie na sile mija sie z celem, bo zwierze sie stresuje, a jak nie chce jesc to i tak wypluje to co mu wcisniesz.

szkoly sa rozne, jedni karmia raz na miesiac, inni raz na tydzien. ja poczatkowo karmiłem raz na tydzien/dwa tygodnie krewetka koktajlowa po rozmrozeniu, ukwial wcinał całą, trawił ja ładne kilka dni. ale tempo w jakim rósł było takie, że zaczalem go karmic rzadziej i w koncu przestałem bo sie balem , ze jak jeszcze troche urosnie to wyjdzie z akwarium i zje psa...:waving teraz karmie go naprawde rzadko, ostatni raz cos mu celowo wsunalem w ramiona chyba jakies 2 miesiace temu.

łapie resztki pokarmu wciaganego przez blazenki, tego co wplywa w wodzie podczas karmienia calego zbiornika, i do tego fotosynteza, czyli swiatlo. kondycja : bardzo dobra.

jesli chcesz dokarmiac - to warto sprawdzic czy odpowiada mu formula w jakiej przygtoowujesz jedzenie. moj ukwial na przyklad wypluwa krewetki ktore byly rozmrazane w osmozie. bez problemu lyka rozmrozone w wodzie z akwarium.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtopa ale... Kaziko zabiłeś mnie tą kwestią o zjedzeniu psa przez ukwiał:):):waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przykro mi , ze jednego akwarystę mniej na świecie...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odkopuję stary temat, ale nie chcę nowego zaczynać, bo problem w sumie podobny...

Mianowicie podałem swojemu dziś rybke rozmrożoną, oczywiście zamknał sie na niej.... ale po chwili błazenki zaczęły ją wyciągać z niego. I tak dwa razy - co ja wsadzę, one wywloką ją ...

Z inngeo pokarmu nie czyszczą go...

Czy w tej sytuacji coś robic ? Bo nie chce by zmarniał...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.