Skocz do zawartości
sPRYTny

Nowy ReefMax 100 [300l]

Rekomendowane odpowiedzi

widze panie Pawle, że nie tylko mnie akwarystyka morska nie daje spać po nocach :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawle!

Jeśli będzie to kompletny zestaw z sumpem w szafce, estetyczną pokrywą oświetleniową na 8 świetlowek, i PROSTĄ przednią szybą - to zaczynam zbierać kasę :)


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że AQUAEL będzie znów tańszy niż stworzenie zbiornika o tych samych rozmiarach- samemu, tak jak było to dotychczas w reefMAX60.

EDIT: Jaka cena? Proszę podać choć orientacyjną, nie nie, może Pan, tylko orientacyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szyba przednia będzie prosta, planowanych jest 8 świetlówek 39 W. Co do ceny, nawet orientacyjnej, proszę nie pytać, bo na dzień dzisiejszy zwyczajnie nie potrafię jej podać. Sądzę, że jesienią, podczas finału konkursu PRIMUS INTER PARES moja wiedza w tym zakresie będzie już pełniejsza :)

Pozostaję z poważaniem

Paweł Zarzyński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bardziej szczegółowe dane techniczne ? Jaki odpieniacz ? Made by aquael ? Dolewka ? Jakieś inne filtry zraszające czy coś takiego ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną, ale równie ważny jest jeszcze jeden parametr,

nierozerwalnie związany z estetyką,

z którym borykają się również miłośnicy audiofilskich zestawów stereo,

a mianowicie WAF (Wife Acceptance Factor) !

:)


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawle,

Znająć życie Firma AquaEL będzie się wystawiać na XII Między narodowych Targach Zoologicznych Pet Fair 2011. Może pierwsze odsłona nowego ReexMax-a 100 właśnie na tych targach powinna zaistnieć.

Przypominając trochę historii w roku 2009 ReexMax60 otrzymał Statuetkę Międzynarodowych Targów Zoologicznych PetFair Łódź. Wyróżnienie to zostało przyznane jako podkreślenie jakości, innowacyjności i nowoczesności tego pionierskiego wyrobu. Czas może na nową statuetkę za ReefMax-a 100.

Mam jeszcze pytanie czy na VI Sympozjum Akwarystyki w ramach XII Międzynarodowych Targów Zoologicznych PET FAIR 2011.

Które odbędzie się:

21 maja 2011 (sobota)

sala konferencyjna nr 1, Hala EXPO

W godzinach 14.30 - 15.25

Pana temat to:

Ryby do małych zbiorników słodkowodnych i morskich.

Będzie Pan omawiał może nowego ReefMax-a?

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

oczywiście, że będziemy wystawiać się na Targach Pet Fair w Łodzi. Już dzisiaj zapraszam na nasze 100-metrowe stoisko na którym będzie można obejrzeć wiele nowości. Jednak zestawu REEFMAX 100 wśród nich nie będzie. Jest na to najzwyczajniej za wcześnie. Wielka premiera targowa jako gotowego do sprzedaży produktu planowana jest za rok w Norymberdze podczas targów INTERZOO. Tym bardziej warto więc nas odwiedzić na finale konkursu PRIMUS INTER PARES (w skrócie PIP :)) i zapoznać się z nim przedpremierowo (co więcej, planujemy na ten dzień mnóstwo innych atrakcji w tym bardzo szczególnego Gościa Specjalnego). Poza tym formuła konkursu targów PET FAIR jest w tym roku zupełnie inna i praktycznie wyklucza zgłoszenie czegoś co jest jeszcze niedostępne na rynku.

Odpowiadając na powyższe pytania odnośnie wyposażenia nowego zestawu chciałbym zastrzec, że wersja podstawowa w jakiej będzie on sprzedawany najprawdopodobniej nie będzie posiadała dolewki ani innych udogodnień. Chodzi tutaj głównie o zapewnienie atrakcyjnej ceny. Natomiast planujemy wprowadzenie do sprzedaży różnych dodatkowych opcji gwarantujących możliwość rozbudowy zestawu.

Od siebie dodam tylko, że nowy REEFMAX 100 wygląda już teraz bardzo obiecująco.

Pozostaję z poważaniem

Paweł Zarzyński, AQUAEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że Gościem Specjalnym zaproszonym przez AQUAEL na targi PET FAIR będzie Helmut Debelius. Wygłosi prelekcję o konikach morskich i innych rybach z rodziny igliczniowatych. Na naszym stoisku będzie sprzedawał i podpisywał swoje książki. Zapraszamy!

Paweł Zarzyński, AQUAEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze, tak dla pewności 350 litrów bez sumpa?

Możecie podać przyblizone wymiary akwarium i akwarium z szafką?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343844 Paweł Zarzyński :Przede wszystkim - po licznych konsultacjach - zdecydowaliśmy się zamienić filtr panelowy na sumpa umieszczonego w szafce pod akwarium.
:)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to wlasnie przeczytalem :) Dlatego pytam - czy litraż liczony jest z sumpem, czy bez. Oraz, jako że szafka jest obowiązkowa teraz, jakie są wymiary, kolorystyka itd.

Pytam, bo pewnie tak za rok będę się przeprowadzał i nie wiem czy czekac :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344074 bamboo :

jako że szafka jest obowiązkowa teraz, jakie są wymiary, kolorystyka itd.

Dlaczego twierdzisz że jest obowiązkowa?

Wszystko będzie pewnie na szybko złączkach, jak będziesz miał swoja szafkę wiercisz otwory i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, wiesz jak dla mnie zestaw ma sens jak wszystko jest zgrane itd. Jak będę kupował Nowego RM, to juz z szafką i wszystkim (zakładając ze jest z sumpem, a nie z panelem).

Nie chcę robić na wymiar szafki, dopasowywać wszystkiego sam itd. jak mam składac szafki itd, to pewnie bym sam złożył zwykłe akwa z sumpem.

Tak czy inaczej - na pewno są znane już mniej więcej wymiary/kolory itd, więc bedę bardzo wdzieczny za ich podanie


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344074 bamboo :

ok, to wlasnie przeczytalem :) Dlatego pytam - czy litraż liczony jest z sumpem, czy bez. Oraz, jako że szafka jest obowiązkowa teraz, jakie są wymiary, kolorystyka itd.

Pytam, bo pewnie tak za rok będę się przeprowadzał i nie wiem czy czekac :)

Aaa, no a ja zrozumiałem, że dziwisz się 350 litrom bez sumpa :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego ReefMax-a to nie ma co się za bardzo napalać bo niecały rok temu od Pana Pawła przeczytaliśmy cytuje:

"Premiera nowego zestawu - mam nadzieję - będzie miała miejsce w pierwszej połowie przyszłego roku.",

a teraz czytamy cytuję:

"Premiera rynkowa nowego REEFMAXA odbędzie się nie wcześniej niż wiosną przyszłego roku"

Więc osobiście uwierzę jak zobaczę dostępnego do kupienia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344080 sPRYTny :
#344074 bamboo :

jako że szafka jest obowiązkowa teraz, jakie są wymiary, kolorystyka itd.

Dlaczego twierdzisz że jest obowiązkowa?

Wszystko będzie pewnie na szybko złączkach, jak będziesz miał swoja szafkę wiercisz otwory i po problemie.

Ja odstawiam, że to właśnie będzie kompletny zestaw z szafką, szyba prostą ale z jednego kawałka, z zawijanymi bokami :) Ciekawe na ile pana Pawła wyciągniemy za język :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą zawijane boki to czyścik do szyb nie będzie miał problemu z przeskoczeniem z szyby czołowej na poczną. :)

Ale pewnie będzie standardowe szkiełko.

Zaraz ktoś zada pytanie jakim sylikonem będzie klejone, przezroczystym czy czarnym...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, póki projekt nie ujrzał światła dziennego czuję, że mamy jakis wplyw naszymi dotychczasowymi i przyszlymi wpisami/opiniami w finalnym kształcie gotowego produktu.

Lucas78 - takie jak to pierwsze lepsze z neta

product3.jpg

Wstawiłem zdjęcie z linku.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości - dlaczego taki projekt trwa praktycznie 2 lata?

Aquael ma przecież doświadczenie zarówno w budowie zbiorników jak i budowie szafek, pokryw, itp.

Jedyne co to pozostaje kwestia doboru osprzętu typu pompa obiegowa, cyrkulacja, odpieniacz. Chyba, że projekt zakłada konstrukcję od podstaw (także pomp) to jeszcze jestem w stanie to zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory firma AquaEL w 90%-tach ma swoje wyroby w gotowych zestawach. Więc w nowym RM pewnie też tak będzie. Dla mnie najważniejszy będzie wygląd wizualny i możliwość rozbudowy bo odpieniacza "Porsche" to tam pewnie nie będzie :).

Też mam sporo pytań jak większość z was np. takie:

- jakie będą dokładnie wymiary szkiełka, szafki i sump-a

- gdzie będzie umieszczony komin i jaki

- co będzie potrafił ten komputerek

- co nowego firma chce wprowadzić jako opcja dodatkowa

- czy to będzie zestaw czy może będzie można kupić sam zbiornik główny bez sump-a i szafli

- jaki będzie kolor silikonu, szafki i pokrywy

- co będzie w sump-ie w zestawie tzn. jakie wkłady

- o jakiej wydajności będzie pompa obiegowa

- czy odpieniacz będzie produkcji AquaEL

- jak będzie rozwiązany powrót wody z sump-a, Lookline ?

Myślę że te informacje na początek by na wystarczyła Panie Pawle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy chociaz front bedzie z szyby typu Opti :)?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze, żeby był biały :) Pewnie będzie występować w czarnym i białym jak dotychczas, oby tylko materiały były lepszej jakości. Moim zdaniem te przekładanie premiery jest związane tylko i wyłącznie z powodu doboru sprzętu. Myślę, że AquaEl nie wypuścił jeszcze nowego RM, bo stara się go jak najbardziej ulepszyć. Żeby trafić do większej liczby konsumentów musi być po prostu gotowym zestawem a nie jak mały RM, który też jest "gotowym zestawem"... Nie licząc odpieniacza i filtracji. Ja czytając opinie o RM wiedziałem, że trzeba będzie zamontować kilka udogodnień (w tym odpieniacz), jednakże nie każdy jest bobem budowniczym i poprostu woli wybrać coś innego. AquaEl chce o nas widocznie zadbać. Co widać chociażby po tym, że będzie sump zamiast panela. Opti by było super ale znowu koszty $$, a tło w tym wypadku to najmniejszy problem. Przynajmniej teraz będzie można "coś" przykleić do tylnej szyby :) Jak cena znacznie nie przekroczy 3-krotnej wartości małego zestawu, a ja do tego czasu naucze się przyzwoicie ogarniać morskie akwarium :) to z wielką chęcią zakupie ten zestaw.

Przepraszam za długi post, ale mam nadzieję, że nie tylko ja tak myślę.

Mam nadzieję, że Pan Paweł będzie częściej zaglądać do tego tematu z nowymi informacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.