Skocz do zawartości
sPRYTny

Nowy ReefMax 100 [300l]

Rekomendowane odpowiedzi

Podliczmy:

- akwa około 300 litrów w wymiarze taki jaki chcemy z kominem i otworami jakie chcemy: ~500

To dobrych i tanich macie szklarzy, mi za akwa 140x50x50 z ramka 5cm na gorze bez otworow policzyli 960zl w Rzeszowie. (float oczywiscie, na opti nadal czekam na wycene)

narazie sie wtrzymuje, poczekam na premiere i wycene zobaczymy czy bedzie warto.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz ma byc cos w rodzaju mini komputera sterujacego praca urzadzen wolalbym go w szafce niz w obudowie lampy. Temperatura pracy, i wczesniej czy pozniej wilgoc. Nie daj Boze ze centrum dowodzenia pada podczas naszej nieobecnosci, baaa nawet gdy jestesmy w domu co wtedy robimy wysylamy pokrywe???

Osobiscie wolalbym wszystko na tradycyjnej listwie. Chrzani sie grzalka to tylko grzalka, chce wiekszy odpieniacz to pakuje wiekszy odpieniacz. Firma dostala pomysly i oczekiwania na tacy. Jej zadaniem bylo dobrac sprzet i zamknac go w ladnej estetycznej calosci za przystepna cene tak by kazdy przecietny nowicjusz nie musial sie mnozyc przed odpaleniem solniczki.

Pomijam juz standarty i rozwazania zerzniete z innych firm RedSea Max, Fluval, Juvel czyli wysokosc szafki 70cm, szesciowo uchylany panel nie cala lampa by moc nakarmic ryby.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuje taki przelicznik reefmax mały to 1849/80=23,11 zł za litr. Nowy ma mieć około 300 litrów x 23,11=6933 zł. Pozdrawiam.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejerzyk a gdzie ty kupisz lampę 8x54w za 900 zł??????????????????? ja za swojego sunpowera 8x80wdałem 2 tys i to jeszcze dzięki temu ze bezpośrednio od dystrybutora bez marzy pośredników

jestem pewien ze cena końcowa bedzie oscylowała miedzy 7-8 tys zł

to jest zestaw dla ludzi dla których czy wydadzą 10 czy 20 tys zl nie będzie miał znaczenia a chcą mieć szybko gotowe akwarium ,a nie dla studentów czy przeciętnego Polaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejerzyk a gdzie ty kupisz lampę 8x54w za 900 zł??????????????????? ja za swojego sunpowera 8x80wdałem 2 tys i to jeszcze dzięki temu ze bezpośrednio od dystrybutora bez marzy pośredników

trzeba umiec szukac :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na liczne pytania jestem winny wyjaśnienia.

Cena akwarium została określona na podstawie wyceny szklarza z Łodzi, który klei dobrze, ładnie i jest godny polecenia. Za akwarium 120x70x40 ze szkła float 10 mm powiedział 420 zł + komin zewnętrzny z otworami 70 zł - sylikon bezbarwny/czarny do wyboru w cenie.

Lampa... hmmm nie wiem, czy mogę zlinkować tu sklep (jeżeli nie, to proszę adminów o wybaczenie i usunięcie), ale np. tutaj: star-fish. A jeżeli ktoś by reflektował na LEDy, to na eBayu można kupić lampę LED 200W w cenie około 1300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  umiem szukać i miałem wiele lamp ,pisze o cenach nowych a nie używek i samoróbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mowie o nowce :) 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuje taki przelicznik reefmax mały to 1849/80=23,11 zł za litr. Nowy ma mieć około 300 litrów x 23,11=6933 zł. Pozdrawiam.

:rofl: 1849.... to chyba rok śmierci Chopina a nie cena reefMaxa bo bez wielkiego szukania znalazłem go za 1200. :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejerzyk a gdzie ty kupisz lampę 8x54w za 900 zł??????????????????? ja za swojego sunpowera 8x80wdałem 2 tys i to jeszcze dzięki temu ze bezpośrednio od dystrybutora bez marzy pośredników

jestem pewien ze cena końcowa bedzie oscylowała miedzy 7-8 tys zł

to jest zestaw dla ludzi dla których czy wydadzą 10 czy 20 tys zl nie będzie miał znaczenia a chcą mieć szybko gotowe akwarium ,a nie dla studentów czy przeciętnego Polaka

Ciekawy wniosek :)

Wiesz co, kiedyś to może i było hobby dla snobów i osób z deficytami chcących się dowartościować,

nie potrafiących w inny sposób :)

Tu nie chodzi chyba o to aby wydać jak najwięcej za byle gówno i się z tym obnosić, bo mnie na to stać.

Dla mnie to frajerstwo wydać kilka razy więcej niż jest coś warte dla takiego powodu jaki tu przytoczyłeś :)

W sumie to i dobrze bo z takich frajerów to się rodziny utrzymują....


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dxp1976

Do Twojej wypowiedzi dodam że ten ReefMax był już prezentowany w czasie targów INTERZOO w Norymberdze bodajże 2009 roku. Także nic chyba nie zrobili.... Ten pokaz miał tylko za zadanie przyciągniecie większej ilości ludzi.

Ponowie swoje wcześniejsze pytanie, ile osób było na prezentacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zadawać pytanie kto tracił czas na oglądanie tego bubla?

Ja na szczęście smacznie spałem bo jakbym miał tracić czas na oglądanie produktu stworzonego chyba przez dzieci z przedszkola to bym się wku...

Lepiej chyba zrobić listę byków które powinni poprawić choć mają tam chyba ludzi biorących za to kasę i nie ma co za nich odwalać roboty.

Ja powiem tylko, że na chwilę obecną to bubel na cienkich nóżkach którego bałbym się nawet zalewać z obawy przed zalaniem mieszkania.

Długo oczekiwana premiera okazała się niewypałem a moja opinia o Aquaelu mocno niestety podupadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 50/60 osób

To i tak nieźle,choć szału nie ma bo wszystkie portale akwarystyczne o tym bębniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście smacznie spałem bo jakbym miał tracić czas na oglądanie produktu stworzonego chyba przez dzieci z przedszkola to bym się wku...

hehe jak dobrze, że znalazł się ktoś kto wstał o 3 rano w sobotę, po całym tygodniu pracy i targał 800km, żeby wrócić o 1 rano w niedziele i wrzucić Wam zdjęcia hehe :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tygrys gratuluje znaleziska ! Szkoda tylko że będziesz miał akwa na ziemi. Pozdro.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt @Lizard odwaliłeś dobrą robotę, też czekałem na foto reportaż - DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwił bym się jak by wcale nie wypuścili nowego RM.

Bo jak ma kosztować ponad 7k i być niewypałem to firma może odpuścić sobie ryzyka zhańbienia firmy.

Tak jak wcześniej napisaliście za tyle postawi sie ładny baniak i na pewno mniej awaryjny ja obecny RM.

Chcę być dobrej myśli ale jakoś mam zła przeczucia :( Jednak jak już wejdzie do sprzedaży i spodoba mi się jakość wykonania, funkcjonalność i cena to cnić mnie nie powstrzyma, no może za zdolnością kredytową :p

ps. LiZaRd masz plusa za fotki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem litraż nowego reefmaxa jest za duży przez co cena dla zwykłego zjadacza chleba będzie za wysoka.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jeszcze dokładne wymiary całego akwarium:

akwarium 100 x 70 x 55 cm

sump 60 x 50 x 30 cm

szafka 100 x 70 x 90 cm

Tak jak pisałem wcześniej samo akwarium ma niecałe 400 litrów, sump 90 litrów.

:welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tygrys gratuluje znaleziska ! Szkoda tylko że będziesz miał akwa na ziemi. Pozdro.

a co opisany przez ciebie przelicznik ma do szafki?

Przy takim toku myślenia do ceny 30l kostki musisz doliczyć koszt szafki z IKEA

Albo piszesz o litrażu albo o opcjach dodatkowych...

A Lizard wyprzedził Aquael-a z fotkami zapewne o rok :)

Gratuluję tej firmie inżynierów i marketingowców :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rozwiązanie dla firmy aquael i pionierów. Wiekszosci ludzi zależy na tej pokrywie, a nie na reszcie szajsu: dopracować pokrywe, umozliwic podpiecie do niej wielu rzeczy i stworzyc kilka uniwersalnych rozmiarów (bo przeciez stawiamy w wiekszosci baniaki o jakis standardach Szerokosc x długość). I tyle. No powiedzcie mi czy nie mam racji? Przeciez widze, ze wiekszosc z zainteresowanych mlaska tylko na tą pokrywe :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

luft

bo tak prawdę mówiąc tylko pokrywa była warta uwagi, :welcome:

czy to rozwiązanie się przyjmie czas pokaże,

pozostałe elementy zestawu to według mnie wykonanie w japońskim stylu, "czyli jako tako" :lol:

Moim zdaniem całość zestawu (tak jak pisałem dziś rano) nie powaliła obecnych na kolana

Przed konstruktorami Aquaela jeszcze duuuużo pracy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft, rozgryzłeś mnie :) i świetna myśl z tymi pokrywami ja poproszę 150x60. :D

Reszta mnie nie interesuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Wezcie pod uwage, ze Wy juz wiecei jak poskaladac sobie zbiornik samemu. Znacie ceny podzespolow i ogolne koszty zalozenia zbiornika. Dlatego Wasze opinie moga byc negatywne bo szukacie "dziury w calym".

Moim zdaniem produkty takie jak ReefMax (zarowno stary jak i ten nowy) sa przeznaczone dla "amatorow", ktorzy chca zalozyc zbiornik w jeden dzien i w tydzien miec w nim zycie. Oni nie beda kalkuowac ile co kosztuje tylko wezma gotowca.

Ja tez kupilem ReefMaxa prawie dwa lata temu i nie mialem zielonego pojecia o akwarystyce.

Teraz zakladam wiekszy zbiornik i widze ile to zajmuje czasu i ze trzeba juz sie troszke znac zeby wszystko dobrze poskladac w dobrej cenie. Szafka, szklo, sump, odpieniacz, pompa, cyrkulacja... i moglbym tak jeszcze dlugo wymieniac.

Mysle ze cena tego zestawu bedzie oscylowac w okoicach 7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.