Skocz do zawartości
sPRYTny

Nowy ReefMax 100 [300l]

Rekomendowane odpowiedzi

#344196 sPRYTny :

Do tej pory firma AquaEL w 90%-tach ma swoje wyroby w gotowych zestawach. Więc w nowym RM pewnie też tak będzie. Dla mnie najważniejszy będzie wygląd wizualny i możliwość rozbudowy bo odpieniacza "Porsche" to tam pewnie nie będzie :).

Też mam sporo pytań jak większość z was np. takie:

- jakie będą dokładnie wymiary szkiełka, szafki i sump-a

- gdzie będzie umieszczony komin i jaki

- co będzie potrafił ten komputerek

- co nowego firma chce wprowadzić jako opcja dodatkowa

- czy to będzie zestaw czy może będzie można kupić sam zbiornik główny bez sump-a i szafli

- jaki będzie kolor silikonu, szafki i pokrywy

- co będzie w sump-ie w zestawie tzn. jakie wkłady

- o jakiej wydajności będzie pompa obiegowa.

- czy odpieniacz będzie produkcji AquaEL

- jak będzie rozwiązany powrót wody z sump-a, Lookline

Myślę że te informacje na początek by na wystarczyła Panie Pawle :)

Chyba jednak się tego nie dowiemy XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc pękające w szwach baniaczki niektórych kolegów zastanawiam się nad tym jak tam idą prace nad nowym zbiornikiem.

Ktoś ma jakieś nowe informacje, czy nadal wszystko stoi pod znakiem zapytania :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wrześniowym Magazynie Akwarium jest wywiad z Szefem firmy, między innymi chwali się premierą nowego reefmax-a na targach w Norymberdze. Jedyna informacja na temat nowego produktu to pojemność ok. 400l i że przy projektowaniu brali udział Czołowi Polscy Akwaryści. Jeżeli cena będzie taka jak nowego RedSeamx-a to chyba za tę cenę można zaprojektować sobie system o niebo lepszy jak proponowany.


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premierowy pokaz ma być jeszcze w tym roku w Warszawie na finałach konkursu Primus Inter Pares :welcome:

Od moich informatorów wiem że nie będzie tam nowego RM welcome.gif ale czas pokaże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat Peniek :Jak dla mnie robienie akwarium ponad 300l z panelem to poroniony pomysl,takie akwarium musi miec sumpa i wydajny odpieniacz,a nie znowu dadza zabawke jak w malym Reefmaxie,miejce na filtr fosforanowy/biopellets,ew reaktor wapnia.

Poza tym zycze powodzenia w czyszczeniu takiego panelu i osprzetu w nim umieszczonego w akwarium o glebi 70cm.

Niekoniecznie to jest poroniony pomysł , są baniaki o pojemności 500 litrów z panelem , odpieniaczem dla aqwa do 400 litrów i wyglądają i funkcjonują o wiele lepiej niż wiele prezentowanych na tym forum, które mają ledy za 5-7 k zł odpieniacze przeznaczone dla aqwa 3 x większych i inne pierdoły dla snobów lubiących przepłacać , żeby tylko pokazać jaki mają sprzęt. Zobacz http://brunon-reef.com/film500.htm

Jak się pojawi ten nowy ref to rozważam jego kupno bo planuję w przyszłym roku założyć baniaczek około 400 l


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to porobcie fotki... ciekaw jestem tego czegoś


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie zobaczę :welcome:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w nowym artykule firmy Aquael na światło dzienne nie wyciekła pierwsza fotka nowego reefMAX'a :D

2szef-akwarium.png

Zdjęcia z premierowego pokazu będą już w ten weekend, wrzucę jak tylko wrócę z Wawy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe na oko 500-700 l ma baniak w tle :) "czekalimy" tyle lat to jeszcze tydzien roznicy nie zrobi :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi cena bo nie wiem czy mam wystarczająca zdolność kredytową :), a tak poważnie to ciekawe jakie wady będzie miał.

Oby jak najmniej :) Moim zdaniem powinny wypuścić 10-20 sztuk na próbę by ludzie po testowali :)

ps. To będzie dddłłłuuugggiii tydzień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam także na pokaz :whistle:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobotę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie obudził mnie hot sms od Lizarda ktory jest w Wawie:

"Nowy zbiornik ma proste szyby i nie ma panelu, na srodku jest komin przelewowy, w szafce sump. Wiecej nie widac bo nowy RM jest jeszcze zasłonięty"


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja rowniez jestem na prezentacji

postaram sie zrobic na koniec kilka fotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paparazzi do dzieła :thumbsup:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za 30 minut wracacie ze zdjęciami :thumbsup:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój gust to akwarium w tle ma z 500L więc to racej nie REEF MAX


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie tylko po co aquael ciśnie nowy sumpowy produkt, w panelowy wizerunek o nazwie reefmax, do ktorego nawet nie ma wykupionej domeny :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie tylko po co aquael ciśnie nowy sumpowy produkt, w panelowy wizerunek o nazwie reefmax, do ktorego nawet nie ma wykupionej domeny :)

Zapewne chcą wyjść z tego wizerunku i spowodować, że ReefMax będzie kojarzył się po prostu z zestawem akwarystyki morskiej.

Mam nadzieję, ze nowego zestawu nie będą reklamować jako zestaw dzięki któremu zaraz po zakupie można się cieszyć życiem morskim ;)

Co do ich marketingu to wystarczy, że przebudują swoją firmową stronę. Tworzenie domen pojedynczych produktów niekoniecznie może być uzasadniona ekonomicznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tak duzej firmy to kropla w morzu mozliwosci - podpiecie kolejnej domeny hehe

Wiesz, kwestia mozliwosci starego RM, a umiejetnosci świeżego morszczaka... łatwiej powinno byc na nowym RM ze startem juz przez litraż, niemniej nie demonizujmy dotychczasowego RM :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.