Skocz do zawartości
ka21k

Chyba oslonica i niznany mi slimak.

Rekomendowane odpowiedzi

Wypatrzylem u siebie takie cos.

5082-oslonica.jpg

i

5082-slimak1.jpg

Wie ktos moze co to za slimak?


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy jak ma twardą rurkę to ślimak osiadły. Zostaw, chyba, że Ci estetykę zaburzy jego nić do łapania planktonu.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo rurówka, która nie może się zdecydować- wyjść czy nie wyjść :waving Numer 2 - rzeczywiście, ślimak, a może jakaś strzykwa młoda?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy ma dwie takie rurki, raczej miekkie i kurczy je i powieksza jak mu sie chce. Nie wypuszcza nici. Druga rurka znajduje sie dokladnie po przeciwnej stronie do pierwszej.

Co do drugiego to czy jest on przyjazny czy raczej pozbyc sie go z akwa.

Wlasciwie to jestem nawet ciekaw co z niego wyrosnie.


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to drugie to malutka strzykwa. Jeśli trzyma się szyby tymi niteczkami na ciele, a ramiona pióropusza po kolei otwierają się i chowają, to na bank jest to mała strzykwa. Pytanie wtedy jaka??

A pierwszy gagatek wygląda mi na osiadłego ślimaka.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.