Skocz do zawartości
Andrzej58

Moja lampa LED 144WAT/14.400Lm (264Wat)

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tym sprawdzacie temperature LED.

Przeciez to tylko moze sprawdzic swiatlo

rosproszone a LED jest bardzo skupione.

No chyba ze macie jakas kopule fotograficzna.

Urzywa sie ja do macro fotografi.(macro box)

sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268095 Slawekkrzyzanowski :

Wy tym sprawdzacie temperature LED.

Przeciez to tylko moze sprawdzic swiatlo

rosproszone a LED jest bardzo skupione.

No chyba ze macie jakas kopule fotograficzna.

Urzywa sie ja do macro fotografi.(macro box)

sk

Też tak myślałem jak Ty do dzisiaj, ale loccutus to napisał nie ja :waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic nie piszę........:waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez.........007

sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loccotus zadam ci jedno pytanie , a widziałeś gdzieś temat założony przez Andrzeja w dziale targowisko "Sprzedam lampe Led" ? bo ja nie ,rozumie że forum należy do Przemka al e to co napisałeś nie ma sensu, bo równie dobrze Andrzej może sprzedawać te lampy poza forum - NIE na łamach Nano-Reff.

Co do ledów sam insynuowałeś Firme.

@Andrzej sory za zaśmiecanie tematu i powodzenia w dalszej budowie Lamp.

Pozdrawiam


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie :-) Te wszystkie pytania, które są zadawane do Andrzeja sa jak najbardziej na miejscu. Temat diód led jest tematem bardzo precyzyjnym, tak jak scisle okreslone sa wymagania zwierząt morskich.

A my tak na prawde nie wiemy co tez w tej lampce swieci...

Azja: Nie wiem czy czytałes pierwszy post tego tematu ktory brzmi teraz inaczej. Andrzej napisal wyraznie, ze to on sprzedaje te ledy.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj uważnie mój poprzedni post "W dziale Targowisko" na łamach tego forum


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268095 Slawekkrzyzanowski :

Wy tym sprawdzacie temperature LED.

Przeciez to tylko moze sprawdzic swiatlo

rosproszone a LED jest bardzo skupione.

No chyba ze macie jakas kopule fotograficzna.

Urzywa sie ja do macro fotografi.(macro box)

sk

Sławek o jakim skupieniu ty mówisz? 120-130 stopni to jest skupione światło?? - bez najmniejszego problemu można tym miernikiem uzyskać bardzo przybliżony do rzeczywistości wynik, robiąc pomiar w zaciemnionym pomieszczeniu, bez dodatkowych urządzeń, gdzie błąd uśrednienia szacowany jest na +/- 100K - o takie coś teraz będziemy kruszyć kopie ?

#268111 azja-83 :

Loccotus zadam ci jedno pytanie , a widziałeś gdzieś temat założony przez Andrzeja w dziale targowisko "Sprzedam lampe Led" ? bo ja nie ,rozumie że forum należy do Przemka al e to co napisałeś nie ma sensu, bo równie dobrze Andrzej może sprzedawać te lampy poza forum - NIE na łamach Nano-Reff.

Owszem, poza forum może robić ze swoją własnością co chce. Na TYM FORUM, nie ważne w jakim dziale, jeśli umieszcza post o treści sugerującej wykonawstwo komercyjne czegokolwiek - a w tym przypadku lampy - jest to REKLAMOWANIE DZIAŁALNOŚCI komercyjnej, czego na TYM FORUM zabrania regulamin, niezależnie od działu w którym umieszczono post. Sugeruje przeczytać regulamin a zwłaszcza punkty 17 i 18, a potem zabierać głos. Poza tym uważam że Andrzej jest dorosłą osobą i chyba nie potrzebuje adwokatów prawda ?

#268111 azja-83 :

Co do ledów sam insynuowałeś Firme.

Pokaż mi W KTÓRYM MIEJSCU (najlepiej zacytuj) napisałem COKOLWIEK o ledach użytych w lampie projektu Andrzeja poza tym że NIE WIEM jakich użył i że w związku z tym nie będę się wypowiadał o projekcie od strony elektrycznej. Moja wypowiedź na temat jakości ledów EDIXEON dotyczyła ledów z LINKU do sklepu który wkleił thomash666 w trzecim poście tego wątku. Jeszcze raz apeluję o czytanie ze zrozumieniem i nie prowokowanie zbędnej dyskusji.

Andrzeju - czy mógłbyś wskazać linka do tych białych ledów, do PDFa czy do strony producenta? Jeśli nie chcesz na forum to chociaż na PW - bardzo mnie interesuje co to za Ledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jak sprawdzasz to patrzyz na odbite od

sciany cz prosto z lapy.I jak daleko od lampy

trzymasz miernik .

Dzieki za odpowiedz.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek - w zasadzie nie ma światła odbitego bo lampa wisi na stelażu jakieś pół metra nad miernikiem w zaciemnionym pokoju, zresztą nawet jeśli jest to co w akwarium światło się od niczego nie odbija, czy tak i jego CT stanowi jakąś tam wypadkową wielu barw?

Pisałem wcześniej - nawet jeśli błąd takiego amatorskiego przecież pomiaru wyniósłby +/- 100K, pal tam sześć - niech będzie nawet z 200K dla światła białego to jakie to ma znaczenie w świetle tego że zawsze możesz zmienić stosunek B/W programowo.?

Andrzej to od białych czy niebieskich? białe mnie nie interesują :waving a jeśli patrzeć na niebieskie z tej tabeli to wychodzi 10x mniej niż deklarujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.Zajmowalem sie troche cykaniem

zdjec.Lubialem macro.To z tego co piszesz

Odchylka jakies 200k jest ok dla corali.

Probowales dolaczyc koncowke(punktowa)

do tego miernika I porownac wyniki ?

Ps

mysle jak sprawdzacie te kolorki

dobrze jest polozyc kawalek bialego papieru

I zaczac sprawdzac kelwinki na punkty.Napewno

wiele info jak sie switlo zachowuje I ile naprwde

jest zabarwienia I jakigo w koncowym

efekcie urzywania lamp.(staram sie tylko

doradzic.A Noe dawac trolom jakiejs amunicji)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie próbowałem, generalnie jak napisałem ten miernik nie jest mój - mam tylko zaprzyjaźnioną firmę w której mogę z niego skorzystać, tak samo jak z innych przydatnych narzędzi typu kamera termowizyjna itd.. czasami sie przydaje, np żeby ocenić co w projektowanym driverze wystawione na stres strzeli najszybciej. Dzięki temu wiadomo od razu które elementy trzeba dać "mocniejsze"

termo1.jpg

Dzięki Sławek za podpowiedź, następnym razem jak sie do nich wybiorę to się pobawię na pewno dłużej, dla własnej ciekawości.

sorry za OT - wracamy do tematu - Ledy niebieskie a 100lm/W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia I do nastepnej gadki.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciagle pisze ze barwa ktora podaje nie jest wypadkowa bialych do niebieskich. Ledy biale maja barwe 13000K zostaly dla mnie wyselekcionowane wedlug zamowienia ok. Jaka temp..swiatla lampy nie wiem nie mam miernika ..co moge zmierzyc to jasnosc ok.. Co do tabeli to ja do budowy lampy uzylem tylko Ledy biale niebieskie innego producena bo skusila mnie duza jasnosc niebieskich mialy miec 100Lm/1W przy 350mA.( niebieskie do wyboru mialem z trzech zrodel)

Nie wierzac w moc niebieskich zrobilem pomiar porownujac do bialego... pomiary jasnosci byly podobne mimo ze wzrokowo

niebieskie mniej oswietlaja.. Led bialy ma obszar emisji kilkakrotnie wiekszy niz niebieski..( niebieski to jakis punkt bialy sporo wiekszy)

co do lampy to dodam ze ma zamocowane dwa wiatraki o mocy 1W po jednym na strone. Lampa ledwo ciepla

bardziaj zasilacz sie poci mimo ze ma duzy zapas mocy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268169 Andrzej58 :

Nie wierzac w moc niebieskich zrobilem pomiar porownujac do bialego... pomiary jasnosci byly podobne mimo ze wzrokowo

niebieskie mniej oswietlaja.. Led bialy ma obszar emisji kilkakrotnie wiekszy niz niebieski..( niebieski to jakis punkt bialy sporo wiekszy)

I tu jest pewnie klucz do zagadki - kąt emisji :waving jak rozumiem mierzyłeś białe i niebieskie z tej samej wysokości i wynik pomiaru wyszedł podobny. Mierzyłeś luxomierzem ?

Lizard - nie co tylko kto - :waving kliknij w bum bum team to sie dowiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268171 LiZaRd :

sry za off top, ale co to jest BUM BUM TEAM? :waving

To jest grupa do której tylko wybrani należą :waving nawet mod moze tylko pomarzyć żeby do tej grupy się dostać

Andrzej58 lampa pierwsza kalsa :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268190 Nemezis :
#268171 LiZaRd :

sry za off top, ale co to jest BUM BUM TEAM? :waving

To jest grupa do której tylko wybrani należą :waving nawet mod moze tylko pomarzyć żeby do tej grupy się dostać

Nie dziwne, że nie można się do niej JUŻ dostać:

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=28966


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemezis o takie komentarze mi chodzi lub blee..blee ja mam lepsza a nie....

a nie jak ktos ma dwie lewe rece i opanowana teorie to walczy o cos.

Gdybym ledy wsadzil w skrzynke po jablkach to by mi nikt nie zarzucil ze szukam zbytu

bo nimi kiedys handlowalem hehe no i ze ledy nie podpisane... :waving

Andrzej58 lampa pierwsza kalsa

dla innych tak mierzylem luxomierzem z tej samej odleglosci izolujac od otoczeniu ciemna rura

zbytnio sie do tego nie przykladalem ok..

kat emisji dla niebieskigo 130st dla bialego 130st. wiec jasnosc 100lm zwiazana jest z duzym katem emisji ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, masz jakąś notę katalogową Led niebieskich, lub czy zdradzisz typ i model? - wydaje się bardzo ciekawym produktem jeśli wierzyć w to co piszesz. Strasznie jestem ciekaw żeby to samemu sprawdzić i chętnie bym zamówił do testów kilkanaście sztuk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268197 Andrzej58 :mierzylem luxomierzem z tej samej odleglosci izolujac od otoczeniu ciemna rura

Przepraszam, ale po ładnych paru latach testowania latarek LED mogę powiedzieć, że jest to najczęstszy błąd popełniany przy pomiarze jasności bezwzględnej - izolacja od otoczenia "po ciemku" i świecenie na wprost. Do pomiarów porównawczych nawet w USA amatorzy wykorzystują samodzielnie robione "lightboxy" podobne do tego ze zdjęcia. Pudełko wykonane wewnątrz z białego matowego materiału posiada dwa otwory - na najmniejszym boku na czujnik luksometru, na największym otwór na źródło światła. Otwór musi być dopasowany do średnicy źródła światła (mój ma 40mm bo akurat do takich głowic latarek jest zrobiony). Dzięki temu luksometr nie mierzy światła bezpośredniego, lecz całe odbite i wtedy można porównywać źródła między sobą...

4177-100_1528.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak co do bialych nie mam zamiaru je mierzyc bo sa z dobrego zrodla co daje mi gwarancje

ze parametry sie zgadzaja... moge miec objekcje do niebieskich bo od innych dostawcow a parametry

przez jednego z nich podane mi nie bardzo pasuja dla koloru niebieskiego ok

Tak z ciekawosci tylko chcialem porownac moc niebieskich do bialych czy to mozliwe aby dawaly az 100lm/350mA nastepne az 50- 60lm/300mA gdy wiadomo ze led niebieski 1W/300mA najczesciej spotykany ma 15-25Lm. Mam tez LED czerwony gdzie dostawca zapewnia ze maja 100Lm/1W.. ale przy pradzie 350mA

Katalogu oraz noty katalogowej dla niebieskich nie mam dostalem kiedys tylko oferte

a opisem parametrow co mnie skusilo aby to stawdzic ... typ gdzies zapisany ..na dzis nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jednym słowem ufo - było i wcięło. Zdarza się. Jeśli znajdziesz to jestem wciąż zainteresowany. Więcej pytań nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wasze dyskusje co jest beeee a co jest cacy i co ma w katalogu a czym mierzył itp itd, to co bynajmniej żenujące.

Coś zrobił fajnego a może i za fajnego i tanio, to co zrobimy hmmm ?? z buta go a jak. A pisanie o ufokach i innych zjawiskach nadprzyrodzonych, chyba tylko po to aby udowodnić " koleś i tak nie masz racji "

Co wy się tak plujecie o te diody ?? jak dzieci.

Nie zdadzą egzaminu to jego wtopa i tyle. Hmmm a może zdadzą egzamin i co wtedy ?????????

@ loccutus z pełnym szacunkiem dla twojej mega wiedzy ( której jestem pod wrażeniem ) elektronicznej odpuść sobie, będziesz chłopie zdrowszy.

@ Andrzej58 Jak byś mógł to proszę napisz ile co kosztowało w jakich ilościach i np. ile wyniósł koszt całkowity

I jeszcze jakich elementów potrzebujemy poza diodami aby skompletować taką lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.