Skocz do zawartości
Andrzej58

Moja lampa LED 144WAT/14.400Lm (264Wat)

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie tam się projekt Andrzeja podoba :waving można miec pewne uwagi merytoryczne ale działa. Pamiętam jak ok rok temu zrobiłem lampę DI i wszyscy wieszali na mnie psy ale działa do dzisiaj. DLATEGO Andrzej58 zrobiłeś

super lampkę :kapelusz


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to ani jestem na tak, ani na nie, tyle że od d*py strony to wszystko... Kolejność powinna być taka:

wydłubałem lampę>powiesiłem nad baniakiem>akwa po roku wygląda tak>korale wyglądają tak>z takich i takich ledów ją zrobiłem...

Bo tak szczerze to ani na mnie, ani na koralach te wszystki cyferki wrażenia nie robią...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268296 seb :

A jak dla mnie to ani jestem na tak, ani na nie, tyle że od d*py strony to wszystko... Kolejność powinna być taka:

wydłubałem lampę>powiesiłem nad baniakiem>akwa po roku wygląda tak>korale wyglądają tak>z takich i takich ledów ją zrobiłem...

Bo tak szczerze to ani na mnie, ani na koralach te wszystki cyferki wrażenia nie robią...

Pozdrawiam

seb

Co do kolejności to może fakt masz racje, aleeeeeeee czy pythony i inne tam zaskrońce wiszą rok nad zbiornikiem i po roku czasu są wypuszczane na rynek ??????????

Po to jest moim zdaniem ten dział DIY aby pokazać innym że można zrobić coś samemu. Także dajmy się gościowi wypowiedzieć i każdy jak będzie miał chęci sklepać taka lampę to sobie sklepie. Mi osobiście projekcik się podoba.

Tylko pogratulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, bo jak chcesz konkretne informacje to zapraszam na reefcentral.com

Tam wysztko opisano, a lampy wisza ponad 2 lata nad akwariami morskimi

I to na cree, luxeon itp.... tu bicie piany jest i odkrywanie tego co juz zostalo odkryte, opisane i przetestowne....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo że każda lampa Led nie pochodząca z RS będzie zaraz skrytykowana przez przemkową ekipe. Tak było z lampą slawomiradyla,pomysłem smitha i tak jest teraz. Ciekawe jak mają się pierwsze świetlowki led z RS i kolejne następne pomysły testowane za grubą kasę na klientach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie paranoja jakaś.... proszę wskaż mi jedno miejsce, w którym w tym wątku 'przemkowa ekipa' skrytykowała LAMPĘ Adama, proszę, chociaż jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiozę Was wszystkich kiedyś na poligon i tam zostawię na tydzień :waving;):waving


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ jak masz możliwość zorganizowania takiej imprezy to ja sie pisze od razu :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268546 loccutus :

Grześ jak masz możliwość zorganizowania takiej imprezy to ja sie pisze od razu :waving

Spoko, i każdy weźmie ze sobą swoją lampę LED + akumulator samochodowy (w plecaku na sobie oczywiście). Zostawię Was gdzieś w nocy w polu, w lesie, i poczekam na Was w obozie. Wygra marsz ten, kto dojdzie do obozu pierwszy, a super-hiper lampa LED będzie mu przedpole oświetlała :waving

Andrzej: Lampa przednia.

Ja i tak jestem jeszcze nie zwolennikiem LED, ale bardzo cenię sobie wszelkie DIY.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268540 grzejanc :

Zawiozę Was wszystkich kiedyś na poligon i tam zostawię na tydzień :waving;):waving

Szkoda bezyny na kolano i pare klapsow.

(dane poprzez gole i ladne laski)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia przy oswietleniu lamy LED robione telefonem N95.

Praca 12godzin lampa chlodzona po wiatraku komputerowym na polowe. Jeden radiator

lekko cieply (temp. ledwo wyczuwalna) ze wzgledu ze na nim jest mocniejszy driver obslugujacy biale Ledy drugi zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna modyfikacja mojej lampy LED.

Stwierdzilem ze troche malo swiatla jak na akwa ok 800L.

Zwiększylem moc lampy LED z 144Watow (wywalilem swietlowki 2x54Wat) do 264Wat LED, moc pobierana ok 300Wat.

Zwiększylem jasnosc z 14.400 lumenow do 24.000 lumenow(jasnosc wedlug producentow LED).

Dodalem 12 LED/10Wat o barwie 16tys.K.oraz 20tys.K. Daja fajny efekt gdy pracuja same.(refleksy swiet..powalaja)

Wymiar lampy to 1000 x 150 x 50mm.wys. oczywiscie regulacja i wiatraki sa na zewnatrz.

Zdjecia telefonem N95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za profil wykorzystany, jako obudowa i gdzie można go znależć?

Ładna lampka, czym izolowałeś ledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profil to katownik aluminium ksztalt L (10mm x 40mm dl.100cm)mozna kupic w Praktiker. Led nie izolowalem, potrzeba dobra pasta termoprzewodzaca, laminat i troche wiedzy jak to wszystko zgrac :help1.

Wskazana umiejetnosc spawania aluminium :) ja musialem za to zaplacic he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma pobór prądu? Po stornie ledów i 230V oczywiście ...


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od strony LED pobor pradu wedlug driverow 14.4A. Wedlug ilosci LED 264Waty.. obliczeniowa pobierana ok 345Wat calkowita pobierana na miernik ponad 300WAT.?? Nie sprawdzalem jeszcze dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma moc/luxy LEdow do HQI?


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kpw wszędzie wszyscy piszą że nie luxy tylko pary są ważne. A ledy potrafią podać więcej o dobre 30%.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.