Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po długim czasie rozmyślania i dumania doszedłem do wniosku że w starym baniaku tak wiele straciłem że chcę poznać zeovit :) na własnej skórze a nie z opowiadań gdzie konktretów jest mało.

Postanowiłem zrobić przemeblowanie i tak:

- szkło pozostaje 130x60x60 co nam daje 468l netto i ten element zostaje stary.

- sump o wymiarach 100x45x35 gdzie najwyższy poziom to 25cm w komorze odpieniacza ( jakieś 112l) Sump będzie nowy bo stary ma podejżenia o syfienie wody .R azem 580l minus ok 45kg skały i piasek jakieś 500l netto.

-odpieniacz Franek 180 by Seb :)

- zeofilter by Vertex

- światło 160w led diy plus 6xT5 54W ( Aquablue special i blue plus po 3 na zmianę) ( suma ok 480w)

- 1 litr zeolitu z KZ

- obieg New Jet 6000

- cyrkulacja tunze x 2 plus JVP w sumie jakieś 30 000 l/h

- stara solanka

- stare korale itp

Zobaczymy co wyjdzie . Jutro odbieram zeofilter i sump więc zacznie się ro***erducha :)

Jeśli jest tu ktoś kto miał styczność z zeovitem to chętnie wysłucham każdej rady.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie dokup test na potas i preparat potasowy,nie musi byc K-Z,bo kamyki mocno wyciągają go z wody.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test będzie bez obaw :)

Bardziej obawiam się o ustawienie przepływu i ilości kamyków .

Jak zareagują korale, jak świecić ile skały czy zmniejszyć ilość czy zostawić?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam kapitan prowadzi baniak na zeo


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam Kapitana może mnie poprowadzi przez początki :sweat:


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zobaczymy com tam słychać.

Z drugiej strony, co na tym forum zeovit to jakiś temat fatum czy co? Bo rzeczywiście jak się popatrzy na dział zeo to daty tematów zabijają :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby był temat "produkt i producent aktualnie promowany przez grono zainteresowanych" to byś dopiero zobaczył jak się zmieniają daty względem produktów i produkty względem dat.

Jest konkretny produkt do wypromowania, konkretna metoda danego producenta to pojawiają się wpisy - takie forum...

Teraz zeo nie jest w "promocji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Jakby był temat "produkt i producent aktualnie promowany przez grono zainteresowanych" to byś dopiero zobaczył jak się zmieniają daty względem produktów i produkty względem dat.

Jest konkretny produkt do wypromowania, konkretna metoda danego producenta to pojawiają się wpisy - takie forum...

Teraz zeo nie jest w "promocji".

@kubek_77 (bo niewiem jak masz na imię )

ale pitolisz :clap:

@remel - napisz do @Kiflu,@JanuszD,@Akvarius :)

na pewno doradzą jechali/jadą na zeo :)

Daniel

p.s

sorry za offa :( w pierwszej cześć

http://reefmania.pl/wp-content/uploads/2011/05/ZEOguide-103-polski.pdf

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Mozesz troche opisac, dlaczego stary sump jest na lawce podejrzanych ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danielu skoro uważasz, że pitoleniem można uznać odpowiedź na "zdziwienie dot. dat i tzw fatum" w którym chyba uchwyciłem problem to mi przykro. Są pewne mody, które przechodzą. Była moda na zeo i ona się skończyła - daty w większości wpisów są właśnie z okresu "mody na zeo".

Przykro mi, że znowu coś postrzega się w taki a nie inny sposób.

i dzięki za (-) zapewne pomyślałeś wstawiając go mi o tym co widać przeokropnie na forum, czyli o obecnych promocjach danych produktów i producenta, ale to chyba minus dla ciebie, że się tak wygłupiłeś lub plus za wyrażenie i zauważenie tego problemu.

pozdrawiam kubek_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani dlatego podejżewam sum bo:

Baniak zapieprzeł 6 miesięcy i korale , ryby itp razem z nim pomimo nie zerowych parametrów wszystko rosło aż zgrzytało. Miałem problem jedynie z poziomem w sumpie bo był za wysoki a mam niską szafkę i nie mogłem dźwignąć odpieńka więc było niewygodnie. Pewnego pięknego dnia zauważyłem że coś kapie do sumpa i okazało się że jest to pęknięte dno w okolicach komina, więc postanowiłem wymienić baniak i zamówiłem nowy na który czekałem jakiś tydzień śpiąc niespokojnie że obudzę się z zalanym salonem. W połowie tygodnia wpadłem na pomysł że jak robię rozpierduchę w baniaku to mogę wymienić sum ale szklarz co klił baniak powiedział kolejny tydzień więc doszedłem do wniosku że jest to tak prosta sprawa że pójdę do zwykłego szklarza i on mi zrobi z dnia na dzień i tak się stało.

Główny zbiornik od sprawdzonego dostawcy wymieniłem i sump robiony przez zwykłego szpeca od szkła też. Po tej wymianie zaczęły się jaja. Korale się nie otwierały , dostały jakiś pęcherzy a po 3 miesiącach w ciągu tygodnia padły wszystkie ryby bez żadnych objaw choroby. Po prostu co dziennie rano jakaś leżała. Zrobiłem restart na nowej skale i wszystko szło ok jak po tzrech miesiącach znów zaczęły padać ryby i się uspokoiło. Jednak po kolejnych dwóch znów to samo.

Wpadłem więc na pomysł że coś tróje ryby a jak poczytałem że zwykłe silikony mogą posiadać fenole i aldehydy to postanowiłem wymienić sump bo jest z niewiadomego źródła a że zawsze marzyłem o zeo to wpadłem na pomysł że zeolit wyciąga wszystko więc wyciągnie też truciznę która zabiła ryby i tak zrobiłem. Za miesiąc wsadzę krewetki i zobaczymy co będzie chodź aiptasiowe żyją tylko czyszczące padły.

Wszystkie slimaki i kraby też żyją. i to tyle. :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc remel...

moze troche Ci pomoge z tym zeovitem ;) jade na nim moje drugie akwarium, i jak narazie wszystko w jak najlepszym porzadku. ja mam akwa 280ltr netto ale dawki i kamyki dawkoje jak do 250, lepiej mniej jak wiecej bynajmniej w zeovicie.

kamykow mam 650ml a przeplyw przez nie 250ltr. tutaj masz link "cykl w 14 dni" http://www.zeovit.com/forums/showpost.php?p=188260&postcount=7, oczywiscie w 14 dni akwa nie bedzie ustabilizowane, parametry ciagle beda chwiejne, ale ja osobiscie w 8 dniu mialem parametry prawie ze ksiazkowe, PO4 bylo 0.001 Elos HR test, a NO3 0 seachem test, potas na dzisiaj jest 390. Po dziesieciu dniach od zalozenia zbiornika mialem juz wsadzone koralowce twarde takie jak montipora a w dniu 14 plywaly ryby, zawitaly tez akropory i trdacna maxima dzisiaj jest dzien 56 od zalania, i wszystko rosnie jak szalone a kolorki bajka, goniopora po wlozeniu do nowego zbiornika na drugi dzien nie poznalem, byla podwojnie napompowana jak w starym i jest tak do dzis, prawie kazdy koral przez ten okres ma okolo 1.5 do 2 cm przyrostu, naprawde az nie chce sie wierzyc. na dzien dzisiejszy dozoje, zeostart 2 x 0.15ml dziennie, zeobac 2krople 2 x tydzien, sponge power 1 kropla co drugi dzien, zeozym 1/4 lyzeczki 1 na tydzien, i jak narazie to wszystko. z czasem doloze jakies dodatkowe produkty, w sumie juz stoja tylko czekaja na swoja kolej :)

jak masz pytania to pytaj, postaram sie pomoc jak tylko bede mogl.

pozdrawiam

Edytowane przez siwy811 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Ja wytartowalem 7 dni temu a wczoraj zauwazylem ze po4 z 0,02 poszlo do 0,1 :( . U mnie mam 1,2 l kamykow i przeplyw 380l na pompie z zegarem 3 godz wlaczona i 3 godz wyl. Wg zalecen alexandra z zeovit.com. zeobak na razie dziennie po 5 kropli i dwa razy dziennie zeostart po 0,5ml i 2krople zeofood wieczrem. Na rwzie nic sie nie dzieje zobaczymy za tydzien. Poza potasem ktory spadl z 340 do 280 i leje 3 razy dziennie po 5ml k balance tez wg alexandra.

pozdrawiam

Remek

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na AR ze lales za duzo ZF. wydaje mi sie ze nawet teraz, 2 krople dziennie jest za duzo. W kazdym razie wedlug instrukcji ktora mowi 1-2 krople na 25 galonow (100L) 1-2 razy w tygodniu. Zreszta O ile kojarze w momencie startu z ZV i przy zmianie kamieni nie powinno sie dawac ZF. Upewnij sie ze lejesz dobrze

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie tak wystartowac??? Ja dopiero zalałem 17 we wtorek wpadnie skala, mam czas do czwartku zeby poczytac. Będę śledził wątek bo narazie nie mam pojecia WTF.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fox - spokojnie, wystartowałeś więc uzbrój się w cierpliwość - czytaj, prześledź wątki na zeovit.com podobnych litraży, popatrz ile chłopaki leją jakie mają efekty. Skała niech się spokojnie moczy nic jej nie będzie.

@remel - 1 litr kamyków w zupełności powinien ci wystarczyć - ja przez chyba 3 lata prowadziłem moje 700l w obiegu na 1 litrze i wszytko fungowało. Zwróć tylko uwagę na ten potas - w sensie, uczulam cię na sól insert ocean bo on potas ma na poziomie niewykrywalnym testem i większe podmiany mogą trochę krzywdy wyrządzić.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauwazylem ze troche przesadzilem z pozywkami poczekalem jeden dzien i zmniejszylem dawke na razie nie widze zlych symptonow. Ciekawe bylo to ze jak nie podalem zeostartu i foodu to potas podskoczyl i po podaniu na drugi dzien znowu spadl. Wyglada na to ze bakterie go pochlaniaja?

pozdrawiam

Remek


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas pochłaniają kamyki. Ja bym na początku zrezygnował podawania zeofood chyba że masz dużą obsadę - ja przez całą karierę zeovitową tylko jedną buteleczkę zużyłem i stwierdziłem że szkoda kasy.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywam IO. ja ma grotecha on ma potas na poziomie 320. to ze kamyki wyciagaja to wiem ale przestalo spadac jak mialem przerwe z zs a kamyki dalej chodzily. uwazacie ze zeofood moze miec wplyw na podskoczenie po4?

pozdrawiam

Remek


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie dobiegaja konca i no3 0 a po4 niestety 0,09-0,1 test z wtorku a dzisiaj po4 0,01- 0,04 mala hanka. Korale stoja bo wapna ubylo 20 przez 5 dni

Mam jednak pytanie w kwestii polipowania montipor i seriatopor bo zauwazylem ze polipuja co drugi dzien.

Czego moze to byc powodem?

pozdrawiam

Remek

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja lecz już nie na zeovicie. Potrząsanie kamieniami mnie wk...

trochę glonów i cyano ale do przodu

gallery_11411_2768_1581117.jpg

gallery_11411_2768_612853.jpg

gallery_11411_2768_1073138.jpg

gallery_11411_2768_79905.jpg

gallery_11411_2768_123289.jpg

i filmik:


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.