Skocz do zawartości
gottrek

Śrubunek Nibco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę Was o podpowiedź. Czy podczas przeróbki śrubunku Nibco, żeby pozbyć się gwintu stożkowego szlifowaliście część posiadającą gwint zewnętrzny czy tę z gwintem wewnętrznym? A może obie?

Walczę już od godziny i nie widzę postępu we wkręcaniu.

Maciek


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc odpowiem sobie sam, a może innym też się to przyda :waving

Żeby przerobić taki śrubunek Nibco na nasze potrzeby akwariowe (ja przerabiałem śrubunek 3/4 cala). Należy opiłować karby gwintu zewnętrznego od jego nasady do mniej więcej połowy wysokości. Ja użyłem wąskiego paska papieru ściernego na płótnie. Owinąłem tym paskiem gwint zewnętrzny i obracając śrubunkiem ładnie opiłowałem karby gwintu.

Potem należy opiłować trochę gwint wewnętrzny w drugiej części śrubunku. Bierzemy znów papier ścierny i dociskając palcem staramy się opiłować równo wewnętrzne karby gwintu. Należy zredukować karby na początku gwintowania.

Może nie piszę nic odkrywczego. Można znaleźć takie informacje już na formu. Jednak z tego, co czytałem to każdy pisał, że oszlifować należy tylko gwint zewnętrzny i to wystarczy. Jak przez godzinę piłowałem go, aż prawie już go nie było, a śrubunek i tak nie chciał się wkręcać głębiej.

PS.

Jeszcze mała podpowiedź. Ja będę miał szło w akwarium grubości 6mm. Bieżemy więc sobie wiertło, o średnicy 6mm i co jakiś czas możemy sobie po skręceniu śrubunku wygodnie sprawdzić jak wchodzi to wierło w przerwę i czy wystarczy już szlifowania.

Maciek


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie prosciej kupic normalny effast'a, GF czy VDL?

Podziwiam jednak niektorych na czym oszczedzaja....

Stawiasz morskie a oszczedzasz 15-20 zł na srubunku.... zapowiada sie ciekawie...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268306 smithpl :

Stawiasz morskie a oszczedzasz 15-20 zł na srubunku.... zapowiada sie ciekawie...

Oszczędności są dużo większe. Jeden śrubunek Nibco to cena około 3,5zł. Śrubunek VDL w sklepie u Skiby kosztuje 44zł. Czyli za sztukę mamy oszczędność jakieś 40zł. Więc już za dwa mamy 80zł.

Poza tym wiele zbiorników używa hydrauliki Nibco i chyba się ten system sprawdza. Nie słychać narzekać, żeby ktoś go wymieniał w działającym już baniaku.

Wiadomo są problemy na początku z montażem tego razem bo Nibco to system calowy, a reszta sprzętu ma wszystkie złącza wykonane w systemie metrycznym. Jak ktoś jednak lubi trochę DIY to da sobie z tym rade i zaoszczędzoną kasę przenzaczy na zakup innego sprzętu.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie zobacz po ile sa przeloty AM

http://www.sklep.aquamedic.pl/index.php/product/show/id/5816

12-15zł i są "normalne"

Nikt nie każe kupować VDL'a

Inne przeloty sa od 30...

PS. A kto ci publicznie bedzie narzekal ze mogl zrobic raz a dobrze....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję nie widziałem tych przelotów z AM. Szukałem tylko VDL.

Ciekawa oferta rozejrzę się w tym temacie bo cena rzeczywiści nie taka duża.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.