Skocz do zawartości
michu23

rozgwiazdy...

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam w akwarium wysyp takich rozgwiazdek, okolo 30. ktos wie - sa pozyteczne? zauwazylem aczkolwiek moze mi sie zdawac ze na szybach tam gdzie siedza zostaja wyjedzone glony...

679-gwiazdka1.jpg

679-gwiazdka2.jpg


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te glonożerne rozgwiazdy są jak najbardziej przydatne w akwarium morskim. Są też podobne, szkodliwe rozgwiazdy jednak zamiast łażić po szybach można je zaobserwować na koralowcach :googleye. Jestem pewien, że to ta "dobra" odmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268991 inmar :

Ja znów słyszałem,że te nierównoramienne są szkodnikami i u mnie je tępiłem.Czy dobrze ? Nie wiem.

"Nierównomierne" rozgwiazdy to osobniki w trakcie podziału, nie ma to nic wspólnego z gatunkiem Asteriny.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa taki podzial? U mnie jedna juz tak lazi od ponad miesiaca i jak na razie nie mysli sie podzielic.


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak łazi? Przed podziałem rozgwiazda ma zwykle ramiona zbliżonej wielkości, potem dzieli się i z wyrastają nowe, małe ramiona (jak na fotkach wyżej).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269011 kapuhy :
#268991 inmar :

Ja znów słyszałem,że te nierównoramienne są szkodnikami i u mnie je tępiłem.Czy dobrze ? Nie wiem.

"Nierównomierne" rozgwiazdy to osobniki w trakcie podziału, nie ma to nic wspólnego z gatunkiem Asteriny.

OK,dlatego napisałem,ze nie wiem,ale to wyczytałem na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuchy: Napisales ze,

#269011 kapuhy :

"Nierównomierne" rozgwiazdy to osobniki w trakcie podziału...

stad moje pytanie ile trwa taki podzial, nastepnie napisales ze:

#269020 kapuhy :

Przed podziałem rozgwiazda ma zwykle ramiona zbliżonej wielkości, potem dzieli się i z wyrastają nowe, małe ramiona (jak na fotkach wyżej).

Co oznacza ze takie osobniki to osobniki juz po podziale. Przynajmniej ja tak to teraz rozumiem.

Wiec nie powinna lazic?


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, nie wytykam tylko prostuję info :googleye

Ka21k, faktycznie źle to ująłem - rozgwiazda jak na zdjęciu to dwa ramiona "starej" i reszta "nowa" , chociaż taka rozgwiazda też się potrafią podzielić. Nie rozumiem o co pytasz z tym łażeniem, prawdopodobnie podzieli się dopiero po podrośnięciu nowych ramion.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie. narazie zostawiam...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.