Skocz do zawartości
inmar

Zaniki prądu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie śpię dziś od 4 nad ranem,co jakiś czas są sekundowe zaniki prądu z resztą to nie pierwszy raz.Przez to pompa obiegowa nie umie ustawić poziomu w kominie i chlupie aż miło a na dodatek też nie umie zastartować pompa odpieniacza a wtedy ona tarkocze,że już nikt nie śpi.Od rodziny dziś otrzymałem groźby karalne i nie dziwię się,hehe.Może jest jakiś patent na start tego mesha ?Na marginesie taki drogi odpieniacz a robią je chyba w garażu.

Mam dwa dylematy czy zastąpić wirnik z mesha na igłę przez co nie będzie problemu z startem jej,ale znów gorzej będzie pienić ?

Drugi dylemat to chyba skuszę się na jakiegoś UPS-a do podtrzymania prądu przy tych zanikach,większych braków prądu u nas nie ma.Co aktualnie do tego ktoś by polecił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

Inmar jesli sa to sekundowe zaniki to kup najtanszego upsa bez zadnych sinusoid i innych tego typu rzeczy. Pompy zmienia tryb pracy ale nie stana, wiec po powrocie wlasciwego pradu nie bedzie problemow ze startem. A kilka sekund bedzie dla nich nie szkodliwe a dla Ciebie prawie nie zauwazalne.

Przy kilkunastominutowych i dluzszych brakach zasilania jednak warto byloby juz zainwestowac w lepszy sprzet.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup taniego uzywanego UPS-a.

Jedynie sprawdz czy bateria trzyma, a jak nie dokup nowa.

Wyjdzie Ci taniej, a dodatkowo bedziesz mial zabezpieczenie nawet i na dluzsze przerwy w dostawie pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie czy mozna w danym modelu zmienic baterie bo okazuje sie, ze nie we wszystkich jest to mozliwe. Wlasnie oddalem do serwisu moj Mustek 600 USB i okazuje sie, ze to jednorazowka :googleye

Az nie hce mi sie wierzyc i go rozloze. Moze wsadze jakies aku z moplika


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany baterii to rzeczywiscie w niektorych UPS-ach to katorga a wrecz czasami jest to nie wykonalne.

Ja w pracy uzywam np. APC Back-UPS CS 650 - baterie wymienia sie w nich w minute , sa proste i narazie bez awaryjne.

Nowego pewnie nie oplaca sie kupic.

Duzym minusem jego jest wyjscie tylko "komputerowe", wiec trzeba by bylo dodatkowy rozgaleziacz kupowac.

Wiec moze poszukac UPS-ow z wyjsciem gniazdkowym, z tego co pamietam fideltronik-i tak mialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup zwykły UPS (najlepiej używany) i do tego akumulator od TICO, u mnie pod taki UPS podłaczona jest obiegówka NJ 2300 i odpienek 2000l/h, efekt- podtrzymanie ponad 30 min (dłużej nie chciało mi sie sprawdzać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna kupić jakiś obojętny na allegro za 100 zł bez aku i dokupić jak piszesz samochodowy ? Jak to podłączyć,kable identycznie jak do oryginału ?

Tylko to też wyjdzie z 200 zł i kombinacje a ja nawet za bardzo nie mam miejsca.Ten z linku można kupić za 285 zł,ale nie wytrzyma tyle co Twój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym jeszcze o jakieś opinie bo chcę już zamówić i ewentualne spostrzeżenia mogą się przydać.Dziękuję kolegom za dotychczasowe wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item1092513948_zasilacz_ups_activejet_acp_850_lcd_36_m_gwarancji.html

posiadam ten model trzyma bateria okolo 4 godzin na obiegówce + pompa cyrkulacyjna,


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270076 Snakecharner :

http://allegro.pl/item1092513948_zasilacz_ups_activejet_acp_850_lcd_36_m_gwarancji.html

posiadam ten model trzyma bateria okolo 4 godzin na obiegówce + pompa cyrkulacyjna,

Mocniejszy niż ten model co zapodałem,różnica cenowa do przyjęcia.Dalej też myślę o tym co Adam napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły , może nie taki zwykły mogę odsprzedać ci za gorszę :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madra decyzja.Takie wachania pradu mogo

Spowodowac nie tylko klopitliwe skutki w

Tenku ale rowniez oslabienie wydajnosci papek

I innych elektrycznych urzadzen.

Sk

Jak wszystko w baniaku?


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie testuję, narazie 1h 07min i dalej chodzi.. :strutin

Co do podłączenia, normalnie przewody tak jak w oryginale plus-plus, minus-minus. Ważne aby przewody były grube (ja mam 2x3,5 linka)

PS Napisałem że aku od TICO ponieważ są one małe, coś między wymiarami akumulatorów samochodowych i motocyklowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek,w baniaku wszystko OK.W życiu też,właśnie pogadałem z tesciową z za oceanu.

A jaki konkretnie Adam masz UPS-a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,czy akumulator może być mocniejszy jeśli akurat by się trafił ?Może być zwykły czy musi być żelowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Akumulatory żelowe od zwykłych różnią się m.in. tym, że lepiej znoszą całkowite rozładowanie, co przy zaniku prądu może się jak najbardziej zdarzyć.

Zwykły akumulator kwasowy nie nadaje się do tego by rozładowywać go na 100%. Jego zadaniem jest dostarczenie dużego prądu przez chwilę, potrzebną na rozruch silnika.

Mocniejszy akumulator charakteryzować się będzie większym prądem ładowania przy stałym napięciu np. 12V.

Oznacza to, że można łatwo spalić ładowarkę w UPS-ie, jak podepnie się za duży akumulator.

Ja swój problem z zasilaniem rozwiązałem kupując Inwerter Orvaldi 500W z dedykowanym akumulatorem żelowym 120 Ah.

Jak mieliśmy powódź w Piasecznie, to po 16-tu godzinach bez prądu, miałem jeszcze ponad 50% pojemności alumulatora, przy działających wszystkich pompach, grzałce i piecu CO do ciepłej wody.


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sienki,nada się,ale na krótko i mała moc.

Ja chciałbym z tym akumulatorem zrobić bo po zaniku jak znów dziś rano nie wstał odpieniacz i obiegówka,narobiło się rumoru jak już opisywałem w pierwszym poście.

Muszę więc podpiąć do UPS-a : pompę obiegową,pompę od kulek,pompę odpieniacza.Razem to jakieś 13W.Może do tego jeszcze jedna cyrkulacyjna czyli 20W.Moc piszę w przybliżeniu bo nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271509 inmar :

Sienki,nada się,ale na krótko i mała moc.

Ja chciałbym z tym akumulatorem zrobić bo po zaniku jak znów dziś rano nie wstał odpieniacz i obiegówka,narobiło się rumoru jak już opisywałem w pierwszym poście.

Muszę więc podpiąć do UPS-a : pompę obiegową,pompę od kulek,pompę odpieniacza.Razem to jakieś 13W.Może do tego jeszcze jedna cyrkulacyjna czyli 20W.Moc piszę w przybliżeniu bo nie pamiętam.

Marek, a żeby UPS pociągnął 20W przez 1h to ile musi mieć tych Ah ? zna ktoś taką zależność? wtedy sobie policzę..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.