Skocz do zawartości
Ziemniok

Odpieniacz !!!

Rekomendowane odpowiedzi

i faktycznie daje radę suchą pianę ustawić?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tez kupić zestaw do regeneracji wirników w pompach i zrobic to samo, a mianowicie uzyskać coś takiego.

Poprawiłem linki do stron.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przestał pienić.

Zauważyłem, że jak utrzymywałem wysoki poziom wody to pienił. Teraz niestety jak mam wodę "pod korek" to też nie pieni.

Muszę przyznać, że jestem troche wk... zdenerwowany. Wydaję kupę pieniędzy na życie, staram się to wszystko utrzymać a tutaj taki bubel. Nie wiem już co mam zrobić.

Zna ktoś jakiś zamiennik, który można wpakować w tą komorę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, podobno to cudo pasuje idealnie i pieni dużo lepiej... Ktoś tu pucował się że ma coś takiego i pokaże fotki.. ale chyba zapomniał...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomekSz - mam rade - sprobuj regulowac rurke ktora wlozona jest do zasysacza pompki odpieniacza. Gdy u mnie nie pienilo wystarczylo ze wcisnalem mocniej do srodka przewodu pompki, dzieki czemu zwieszylem przestrzen ssaca dzielącą od dna akwarium

Warszawiak - cena tego wirnika to jakas zbrodnia w bialy dzien. 100 zl! Ciekawe, znajdzie sie cos takiego to naszej pompki...

a zresztą, raz kozie smierć...

oglądając rozwiązanie wirnika ATI ze sztywną gąbka http://www.sklep.acropora.pl/Wirnik_do_pomp_odpieniaczy_ATI_Bubble_Master-321.html

spróbuje sam cos takiego zrobic wklejajac trójkątne gabki między łopatki. Jesli sie uda, napisze:)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi bo ma ceramikę w sobie :) i jest bardzo wydajny.. :D


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282129 Warszawiak :

tak, podobno to cudo pasuje idealnie i pieni dużo lepiej... Ktoś tu pucował się że ma coś takiego i pokaże fotki.. ale chyba zapomniał...

Znajomy ma to 'cudo' i na początku było ok, ale teraz narzeka :) Zresztą, czyta forum więc jak będzie chciał to sam opisze.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EUREKA !!!!

No może nie do końca. Mój odpieniacz też przestał pienić - wody było full, poprawiałem rurkę, wyczyściłem co się dało i nic.

W końcu ze strachu przed wysokim no3 włożyłem na noc w miejsce śruby do regulacji piany rurkę podłączoną do małego brzęczyka. Powietrza było dostatek a więc piany też - tylko po 1 trudna regulacja, po 2 jakieś rurki mi wystawały a nie po to kupowałem "kompakt".

Aż tu nagle czytając forum wpadłem na szatański pomysł - nalałem do wiadra RO dosypałem kwasku cytrynowego i dolałem niecałe 0,5 octu. Włączyłem odpieniacz na jakieś 3 godziny potem kilka razy wypukałem w RO i .... pieni jak nigdy.

Polecam kąpiel.


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287616 intryg :

EUREKA !!!!

No może nie do końca. Mój odpieniacz też przestał pienić - wody było full, poprawiałem rurkę, wyczyściłem co się dało i nic.

W końcu ze strachu przed wysokim no3 włożyłem na noc w miejsce śruby do regulacji piany rurkę podłączoną do małego brzęczyka. Powietrza było dostatek a więc piany też - tylko po 1 trudna regulacja, po 2 jakieś rurki mi wystawały a nie po to kupowałem "kompakt".

Aż tu nagle czytając forum wpadłem na szatański pomysł - nalałem do wiadra RO dosypałem kwasku cytrynowego i dolałem niecałe 0,5 octu. Włączyłem odpieniacz na jakieś 3 godziny potem kilka razy wypukałem w RO i .... pieni jak nigdy.

Polecam kąpiel.

ok. podziwiam Twoj entuzjazm w temacie. niemniej tu nie chodzi o brud, lecz o konstrukcje/wydajnosc/efektywnosc odpieniacza. Musisz odwiedzic morszczaka, ktory ma odpieniacz z prawdziwego zdarzenia - dopiero zobaczysz na czym to polega, o jakich ilosciach zbierania syfu mowa.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. nic w temacie nie zamieszczałem :clapping

po 2. piszę odnośnie braku jakiejkolwiek piany (czyt. jakiegokolwiek zbierania syfu) a nie jakości czy konstrukcji tudzież efektywności przez efektowność.

a co do odwiedzin - masz taki super odpieniacz ?? Bedę na śląsku od wtorku :strutin


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mam tak samo jak Ty

moj reefmax a w nim

najpiekniejszy swiat

najpodlejsze odpienidlo :clapping

jak cos to zapraszam, ale do Krakowa


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę w środę albo może już jutro na noc, więc jak coś to pisz na priv


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja już nie mam sił na ten odpieniacz . Akwa już ok miesiąca temu zostało przeniesione i do teraz odpieniacz mi nic nie pieni . Kręciłem w jedną i drugą stronę dopływem powietrza i wkońcu się poddałem . Jakieś wskazówki jak doprowadzić go do takiego stopnia aby coś wywalał ?

No chyba , że nie ma u mnie czego wyrzucać w co wątpię .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288145 Marqo :

Nie no ja już nie mam sił na ten odpieniacz.

Nie ty jeden :tongues

Próbowałeś go lekko podnieść? Ja pod odpieniaczem mam czujnik temperatury co za skutkowało że odpieniacz poszedł około 10mm do góry.

Mi wywala mokrą pianę, a co dwa, trzy dni mam pełen kubek brudnej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedził mnie dzisiaj Intryg z Łodzi

zagląda do odpieniacza i mówi

"ale tutaj Ci sie woda przelewa"

- bylem tak zaskoczony tym spostrzeżeniem, że nie wiedzialem co odpowiedzieć :tongues

tak jak mowi Sprytny - 2,3 dni i kubełek pełny

tyle, że "czystej" wody, jedynie mały osad na pokrywie sie zbiera

nie zwracam juz na to uwagi

jak wspomnialem kiedys

seryjny odpieniacz RM to iluzja:)...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zniszczy odpieniacz to co wtedy...?? niby nie pieni.. ale jest!!


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie jakby nie to ze pompa odpowiada za obieg calego panela filtrujacego

to mozna by dac do testow sam odpieniacz

a tak to ciezko... nie mowiac juz na kilka dni


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te seryjne odpieniacze z RM mogliby równie dobrze dodawać do zestawów w McDonalds, nie widzę obaw żeby pożyczyć Darkowi (Gdybym miał swój zaryzykowałbym)odpieniacz do prześwietlenia bo odnoszę wrażenie że ma ochotę i czas na ulepszenie diy na podstawie oryginału a nie ulepszania pożyczonego egzemplarza, poza tym można w tym czasie do obiegu podłączyć jakąś inna pompę panela filtracyjnego, a w dojrzałym zbiorniku kilkudniowy brak odpieniacza krzywdy nie zrobi. Sam mam od Darka filtr przepływowy jego wykonania.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288214 Warszawiak :

A jak zniszczy odpieniacz to co wtedy...?? niby nie pieni.. ale jest!!

o ja pierdziu ...

w razie czego wstawisz sobie butelkę po cisowiance z brzęczykiem ... efekt podbny do pracy orginalnego pienidła z RM :tongues


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#288214 Warszawiak :

A jak zniszczy odpieniacz to co wtedy...?? niby nie pieni.. ale jest!!

OK, jak dostanę od Ciebie i "zniszczę" masz u mnie oryginał za free :tongues

a tak poważnie jak ma ktoś wolny odpieniacz to chętnie pożyczę chciałbym się przyjrzeć w czym leży problem (jeśli będzie ktoś z Wawy lub okolicy zapraszam do siebie, wspólnie postaramy się ubić pianę na tym sprzęcie)

w piątek podjadę do któregoś ze sklepów w Wawie może akurat będą mieli nowego Reef Maxa to go może chociaż obejrzę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie (zaworek) powietrze zasysane do odpieniacza powinno się znajdować na zewnątrz pokrywy. Obecnie odpieniacz zasysa powietrze (opary) z brudnej wody wywalonej przez odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288248 sPRYTny :

Według mnie (zaworek) powietrze zasysane do odpieniacza powinno się znajdować na zewnątrz pokrywy. Obecnie odpieniacz zasysa powietrze (opary) z brudnej wody wywalonej przez odpieniacz.

Miałem u siebie mod z wydłużeniem rury reakcyjnej i nowy kubek , powietrze nie było zasysane z wewnątrz i było niby trochę lepiej ale teraz już mi się całkowicie rozregulował.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra DarekB30 wpadaj do mnie... udostępnię Ci swój odpieniacz.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.