Skocz do zawartości
Ewaise

[600l] Proszę o zaopiniowanie obsady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

akwarium o wymiarach 160x70x55 już się klei, sprzęt kupiony, a ja zaczynam planować przyszłą obsadę.

Obecnie w RM mam:

- Amphiprion Ocellaris x2

- Salarias fasciatus

- Synchiropus splendidus (samiczka)

Do tego planuję dokupić samca mandaryna i 4 pokolce:

- A. leucosternon

- P. hepatus

- Z. desjardinii

- Z. xanthurus

oraz stado anthiasów, tu myślałam o 6 P. dispar i 6 P. evansi, z tym że nad tymi ostatnimi jeszcze się zastanawiam.

Zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem babki C. cinctus, Pseudochromisa fridmani oraz parki P. kauderni.

Z korali planuję SPSy + LPSy.

Opinię na temat obsady mile widziane. :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270213 Ewaise :

Witam,

akwarium o wymiarach 160x70x55 już się klei, sprzęt kupiony, a ja zaczynam planować przyszłą obsadę.

No Ładnie :strutin)

ja zamiast - Z. desjardinii wolałbym coś innego:P np naso

doktorek i hexa się przydają i tak jak Kris napisał Magnifica, piękna rybka sam mam taką u siebie

czekam na relacje z zakładania i 3 mam kciuki


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Wargatek faktycznie się przyda, na szczęście mały to nie obciąży systemu. A te magnifiki się "zmieszczą"? :strutin Też mi się podobają. :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym z mandarynem narazie się wstrzymał aż zbiornik będzie ustabilizowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybki typu magnifica zawsze się zmieszczą - ważniejsze jest żeby filtracja wyrobiła przy 4-rech pokolcach i wykarmieniu anthiasów


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270220 fifek33 :

ja bym z mandarynem narazie się wstrzymał aż zbiornik będzie ustabilizowany

Ale ja nie mam zamiaru na jeden raz tych ryb wrzucać. Po prostu mam naturę planisty i muszę mieć plan (w tym wypadku rozłożony w czasie na wiele miesięcy). Choćby po to, żeby się później nie okazało, że ryba którą zawsze mieć chciałam już się "nie zmieści".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270221 Kris_77 :

rybki typu magnifica zawsze się zmieszczą - ważniejsze jest żeby filtracja wyrobiła przy 4-rech pokolcach i wykarmieniu anthiasów

Chyba że tak. :] Co do filtracji, to poważnie zastanawiam się nad przytuleniem skimmera KZ Revolution M od jednego z forumowiczów. Na start mam APF600 i w planach była wymiana na BK200, ale ten KZ ma zachęcające opinie... Z tym że to już wątek na inny temat. :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o planowanie kolejności wpuszczania ryb to weź pod uwagę fakt który mnie strasznie denerwuje w tym hobby

planowałem wpuścić do nowego akwa 2 stare pokolce i 1dnego nowego - w jednym czasie, żeby od razu się dotarły i podzieliły terytoria - niestety kupienie zaplanowanej ryby (w moim przypadku Japonicusa) w zaplanowanym terminie graniczy z cudem :strutin

pierwszą, którą zamówiłem padła w sklepie zanim zdążyłem odebrać - drugą sprowadzałem na zamówienie (czekałem dość sporo) i przyszła w opłakanym stanie - dopiero przypadkowo po 5 miesiącach od planowanego wpuszczenia wpadł mi w ręce super okaz - ale teraz już stare pokolce mocno zadomowiły się i gdyby właśnie nie fakt, że trafił się super zdrowy okaz, ciotkę większy to jakoś daje radę

piszę tu o pokolcach - bo 4 sztuki w 600 litrach to już max i trzeba naprawdę nieźle kombinować, żeby to jakoś zgrać - bez takiego narażania na stres jak w moim przypadku


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się obawiam takiej ilości pokolców w akwarium. Niby ludzie mają w 500l tyle i żyją sobie w miarę zgodnie. W jednym z warszawskich sklepów obiecano mi sprowadzenie tych ryb tak, żebym ja je odbierała w tym samym czasie. Ale zdaję sobie z tego sprawę, że może nie być to takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda ja mam znacznie wieksza ilosc ryb niz wymienilas i jest ok. Wpadnijcie to sobie zobaczycie bo sie troche zmienilo od ostatniej waszej wizyty ;] ja bym sie zastanawial nad jednym polaczeniem - bialobrody i hepatus. u mnie ostatnio walcza i caly czas sa lekko wysypane na tle nerwowym ;] jak jeszcze podrosna to nie wiem czy hepatus nie dostanie eksmisji ;] tak naprawde to sa najwieksze agresory w akwarium. hepatus nawet bicolora ostro gania. Co do wargatka czysciciela to trzeba uwazac, juz pisalem to wczesniej, mialem jednego bylo ok ale wyskoczyl z akwa, mialem drugiego bylo ok ale wyskoczyl, a trzeci to porazka :strutin prawie zameczyl mi ogromna tridacne :waving


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas z chęcią Cię odwiedzimy. :)

Wiesz ja to jestem panikarz, więc wolę się 10 razy upewnić zanim coś zrobię. Odnośnie pokolców, to to samo słyszałam o xanthurum, że jędza straszna i tłucze wszystko co pływa. Ale podoba mi się jeszcze tylko sohal i lineatus, więc wiesz. :strutin Co nie zmienia faktu, że zastanawiam się nad ograniczeniem liczby pokolców, ale ciężko będzie mi z jakiegoś zrezygnować.

Wargatek był w planach ze względu na pokolce, później gdzieś mi umknął w spisie :waving Na pewno będzie u mnie korona, może to coś da, choć u Ciebie też jest... Tridacny nie chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tridacny sa wypas ;];];] ja z pokolcow mam bialobrodego, hepatusa, zoltka, naso lituratus, i borsuka guttatusa - niestety nie bylo tak ze wszystkie trafily razem do zbiornika wiec musialem im troche pomagac zeby sie dogadaly. akurat zbieglo sie to z przestawieniem skaly no i naso siedzial w sumpie na dokarmianiu okolo miesiaca :strutin podobno to jest tez dobry sposob bo reszta ryb czuje jego obecnosc i sie powoli przyzwyczja ale i tak nie obylo sie bez bijatyki. ale juz sie dogadaly i jest ok ;];] Moim zdaniem to jednak male rybki robia rafe :waving ostatnio moje 5 anthiasow, 8 apogonow leptacanthusow i dwa chromiski staja w jednym miejscu akwarium i sie bujaja w rytm waveboxa w jednej lawicy ;] widok przepiekny ;]


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się ławicówki podobają. :strutin Stąd też plan na stado anthiasów. Ale mimo wszystko chciałabym mieć też większe ryby. Rozważam też nad wersję 2 pokolce (tu skłanam się do duetu białobrody i xanthurum)+ P. diacanthus.

A tridacny mi się też podobały, póki mi taki jeden nie powiedział że są brzydkie, przyjrzałam się lepiej i mi się podobać przestały :waving

Za to będzie stadko krewetek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.