Skocz do zawartości
harnas

Mozliwy problem z RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wlasnie podlaczylem filtr RO aby zalac akwarium.

Natknalem sie na problemy i prosilbym Was o opinie.

1) w instrukcji pisza, ze wylot brudnej wody nalezy podlaczyc do kanalizy przed syfonem. Co to znaczy? Od ktorej strony rury patrzec ? Teraz wlaczylem "miedzy sciana a syfonem", czy tak jest dobrze ?

2) Mam memebrane o wydajnosci 50gpd, czyli okolo 185litrow/dobre czyli 7.7litra na godzine. Leje teraz wode do wiadr i mierze wydanosc. Wychodzi mi blisko polowa watosci nominalnej (okolo 4.5l/h)....a woda leci naprawde slabiutko, prawie po kropelce niz "slabym ciurkiem".

Czy to normalne czy cos zle podlaczylem ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) kup sobie syfon z podłączeniem do zmywarki i tam zamiast zmywarki podłącz spływ z RO (ogólnie powinno być tak: spływ ze zlewu, odejście od RO, syfon kanaliza ogólna)

2) ta wydajność jest podana przy jakiśtam parametrach (ciśnienie, temp) i jeśli masz inne to wydajność jest mniejsza

jaki masz filtr ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Tzn, ze mam zle teraz podlaczone. Czy objawem bedzie wlasnie mala wydajnosc. Czy moge tak zostawic czy powinienem przeniesc...a syfon z wyjsciem do zmywarki juz mam, tylko tam jest zmywarka podlaczona...

2) Rzeczywiscie, wydajnosc jest podana chyba dla 20st C, kranowka ma kolo 5.

A filtr mam od Jackiza, www.czystawoda.pl lub allegro. Jackiza polecaja na forum www.akwarystyka.pl lub pl.rec.akwarystyka. Ja nie mam do niego zastrzezen.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie zasyfonowanie służy tylko do tego żeby przykre zapachy się nie wydostawały na zewnątrz (syfon to taki zawór, czy może bardziej woda w syfonie)

no to OK bo też tam w najbliższym czasie chce kupić filtr


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest ok - przez noc nalalo sie z 1/4 wody czyli zblizylem sie do 5.5l/h. prawie 75% wydajnosci nominalnej.

@AlMastar: Przygotuj sobie rolke tasmy teflonowej i zapas cierpliwosci zanim zabierzesz sie za montarz...Te trzy moduly filtra ruszaja sie wzgledem siebie i potem rozszczelniaja sie polaczenia.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie bardzo spieszy to założ małą pompkę,do wody dla zwiększenia ciśnienia wody a wtedy nawet przekroczysz podane normy wydajnosci.Ja tak zrobiłem,ale taraz widze że to była wyrzucona kasa (na tą pompkę)bo teraz mam automatyczną dolewke wody.:)


Człowiek się cišgle uczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.