Skocz do zawartości
robi

Zmiana w regulaminie

Rekomendowane odpowiedzi

Zerkam na regulamin i punkt 8. Myśle że tak nie można zrobić, bo pisząc nikt specyjalnie nie robi błędów ale pisze tak jak go nauczono,a po przeczytaniu postu widzimy czy ktoś mił pod góre do szkoły.A co z tymi co są za granicą i nie mogą pisać ą,ę,ć,ł,ż itd. lub znają język polski tylko w mowie a w piśmie zaczeli poznawać na NR ??? a są tacy !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, ale spokojnie.

*Są też tacy, którzy robią błędy bo im się nie chce nawet zobaczyć że przeglądarka dany wyraz na czerwono podkreśliła.

*Są też tacy, którzy 9 postów napiszą czysto ortograficznie, a 10-ty z błędami........ i z takimi będziemy walczyć.

Bedzie Pan zadowolony.

PS: I nie uznajemy zaświadczeń o modnej na maturach dysleksji :strutin


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkty odnośnie języka jak najbardziej słuszne. Od dawna miałem wrażenie, że czytam forum dla gimnazjalistów. Bardzo się cieszę, że w końcu ktoś będzie dbał o komunikatywność wypowiedzi na forum. Poziom bardzo spadł.. na przestrzeni wielu lat sam to zauważam. Kiedyś poziom merytoryczny i.. ortograficzny był dużo lepszy. Być może jest to też jeden z powodów dlaczego na forum zostało tak niewielu ekspertów. Mam nadzieję, że grono moderatorów rzeczywiście będzie tego pilnowało.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też uważam punkt za słuszny. Niestety - z mojego moderatorskiego doświadczenia na innym forum wynika, że punkt jest... nieegzekwowalny. Namnożyło się ostatnimi laty w Polsce (szczególnie) młodzieży, która pisze w stylu z chata czy bloga i żadne tłumaczenia nie pomagają "przecież bez znaków przestankowych, dużych liter i liter polskich jest szybciej", "a po co komu ortografia"... itp... A ogólne wrażenie po rozszyfrowaniu takiego posta jest takie, że nie chce się dalej czytać, ani tym bardziej odpowiadać czasem... Jak się piszesz, tak Cię widzą - to nie straciło na aktualności. Dla mnie sposób przygotowania posta oznacza sposób, w jaki traktuje się jego potencjalnego czytelnika. Tymczasem współczesny język polski schodzi na psy - smutne to... Gdyby sprawę polszczyzny traktować poważnie, to 70% użytkowników forów w Polsce miałoby ostrzeżenia za "orty", gramatykę itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Skoczek punkty jak najbardziej dobre ale to i tak nie przejdzie, Skoczek zobacz sam nie zrobiłeś ogonka przy ę Bedzie pan zadowolony - bo pisałeś z rozmachu.

Nie ma sensu się tak dokładnie trzymać tych zasad bo wy jako moderatorzy musielibyście edytować i sprawdzać każdy post a chyba nie o to chodzi ?Upomnienia jak najbardziej ewentualne jakieś ostrzeżenie.

Nie wiem może nie mam racji ale czeka was dużo roboty.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azja wiem, zrobiłem to celowo.

Dlatego za ogonki nie będziemy aż tak ścigać, bo np: część z nas pisze posty używając telefonów i wtedy jest problem.

Ale za błędy typu: "durzy problem" "mieżenie zasolenia" czy "jakie kópić rzarniki" :strutin

BTW: Tak na prawdę, punkt został dodany na Wasze prośby, jakie dostawaliśmy na PW.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O BOŻE ! CO BĘDZIE ŻE SŁAWKIEM !!! ??? myśle o małych odstępstwach od regulaminu,sam jestem większość życia za granicą i wiem co to znaczy .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi :strutin

Cytat z regulaminu:

(..)Na taryfę ulgową mogą liczyć JEDYNIE osoby przebywające za granicą naszego kraju od długiego czasu, przez co nie mają okazji do posługiwania się językiem polskim(..)

Także Sławek jest bezpieczny :waving


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem za...

.. chociaż jeżeli podchodzimy do tematu poważnie to ..

normalne że nikt nie będzie pokazywał zaświadczeń o dysleksji ale pisanie że forum nie będzie tego uwzględniać już nie jest poważne i podchodzi pod dyskryminację. Sam napisałeś że to forum jest publiczne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam daj na luz, widziałeś uśmiechniętą mordę na końcu tego zdania o dysleksji ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270428 robi :

O BOŻE ! CO BĘDZIE ŻE SŁAWKIEM !!! ??? myśle o małych odstępstwach od regulaminu,sam jestem większość życia za granicą i wiem co to znaczy .

Cierpiwosci Panowie

Czekam na nowa klawiature I slowniczek

Po Polsku do mojego Iphonu

A jak przy temacie moza Monkowska

Czy Goralska gwara zasuwac?

Zonka z Koscielisk a Monkowskie(Bialystok)

To z potrzeby w Chicago


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz. Kiedys byl pasek ojca, czytanie sterty ksiazek i nauka slownika ortograficznego. Czy wierszykow w stylu 'prosi baba tatka....'. I w calej szkole oficjalnych dyslektykow mozna bylo na palcach jednej reki policzyc. Dzis natomiast zbraknie obu rak na jedna zaledwie klasie :strutin

Ciekawy jestem tylko do kogo ta dzisiejsza mlodziez bedzie miala pretensje w przyszlosci. Gdy okaze sie ze z dlugopisem w reku wyjdzie w pracy na totalnego idiote.

Kazda metoda motywacji do poprawnej polszczyzny jest moim zdaniem pozytywna inicjatywa.

Nawet pomimo tego ze sam nie mam mozliwosi uzywania polskich fontow i z okazji czestego klepania na telefonie zdarzaja mi sie literowki :waving:):)

Ale co tam. Przyjme ochrzan z uniesiona glowa dla dobra ogolu :):)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpisuję się pod tym punktem obiema rencyma :strutin Czytając różne fora wpada się we wtórny analfabetyzm, po przeczytaniu po raz tysięczny "cuż" człowiek sam zaczyna wątpić.

Nie zgadzam się, że taki punkt regulaminu jest nie do zrealizowania, wystarczy choćby poczytać to forum, żeby zobaczyć, jaka przepaść dzieli je od większości innych pod względem ortografii. Nie jestem tylko przekonany do podpunktu o osobach z zagranicy. Jak chcę się wypowiedzieć na forum angielskim, to staram się, żeby wypowiedź była zrozumiale napisana w języku angielskim, a nie "murzyńskim". A ponieważ super biegle tym językiem nie władam, to napisanie i sprawdzenie posta zajmuje mi znacznie więcej czasu - mimo wszystko uważam, że warto. Czasem niektórych wpisów w ogóle nie można zrozumieć, pisząc niechlujnie wystawiamy opinię sobie samemu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy można coś napisać na temat np. sprzętu czy życia które nie jest w ofercie Reef Shop ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270528 slawomirdyl :

A ja mam pytanie czy można coś napisać na temat np. sprzętu czy życia które nie jest w ofercie Reef Shop ?

A co to ma wspólnego z obecnym tematem i punktem w regulaminie ( o ortografii) ? :strutin


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270530 SkoczekPL :
#270528 slawomirdyl :

A ja mam pytanie czy można coś napisać na temat np. sprzętu czy życia które nie jest w ofercie Reef Shop ?

A co to ma wspólnego z obecnym tematem i punktem w regulaminie ( o ortografii) ? :strutin

Oczywiście masz rację :waving nie chciałem zakładać nowego wątku na temat regulaminu ale skoro prosisz nie ma sprawy.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paranoia


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje też jak ktoś wstawił źle zrobione zdjęcie to ostrzeżenie mu albo niech się nauczy robić zdjęcia:waving


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwekg :strutin a to o to chodzi... :waving

Nie ma sprawy, dla Ciebie to zrobimy - ale tylko dla Ciebie :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkoczekPL - Twoje zdrowie :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to forum o morszczyźnie a nie jakaś nauka języka polskiego


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270546 Snakecharner :

SkoczekPL - Twoje zdrowie :-)

:strutin dzięki - MOD nie wielbłąd napić się musi :waving Twoje też :)

#270548 sylwekg :

moim zdaniem jest to forum o morszczyźnie a nie jakaś nauka języka polskiego

Pewnie, ale o ile przyjemniej Ci będzie czytać i rozumieć a nie czytać i się zastanawiać co czytasz - prawda ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś napisze rzarnik jak napisałeś to chyba nie mam się nad czym zastanawiać o co chodzi.Wydaje mi się że lepiej zrobić błąd ortograficzny bo każdemu się zdarza niż czytać osobom przed 18 rokiem a też tacy tu są że mod musi się publicznie napić :strutin


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.