Skocz do zawartości
smk

Moje nemo jednak nie są takie tempe :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe w końcu - już straciłem nadzieje że moje nemo domyślą się do czego służy ukwiał.

Najpierw kupiłem im Entacmea Quadricolor (bo ładny i łatwy) to nawet się nie zainteresowały nim zanim chłopak popełnił samobojstwo.

Potem kupiłem im podobno trudnego ale symbiotycznego Heteractis Magnifica i też nic.

Przykleiłem im 3 zdjęcia nemo w ukwiale na szybę akwarium i miesiąc sobie wisiało (czytałem że to czasem pomaga) i gdy już straciłem nadzieje to sie okazało że chyba moje nemo pokapowały o co mi biega :)

Dziś rano po raz pierwszy zauważyłem że mieszkają w ukwiale. Jak na razie większy goni mniejszego i bardzo mu nie w smak że ten tez chce się na sublokatora wepchac ale zobaczymy jak im się to potoczy.

Skocze do domu po aparat to wam pykne fotke potem :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nemo dokarmia ukwiał, jak już sam się nabęcka jedzeniem to przynosi i wypluwa jadzenie wprost do ukwiała. Ciekawe czy robi to specjalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dokarmianie jest super i zawsze ryby dzielą się z ukwiałem.

A co do życia w ukwiale, to w moim heteractis żyją dwa gatunki razem - para bicintusów i jeden ocelaris.

Zaobserwowałem też jak dascyllus trimaculatus przytula się do grzybowieńców - czasem wręcz kładzie się na rozłozonym kielichu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko - już się pogodziły i oba siedzą w ukwiale :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk: cieszę się razem z tobą ale sprawdz priva i podaj numer konta :) a najlepiej napisz na maila almastar@wp.pl bo pompki już niedługo potrzebne będą :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne to - dziś przyczaiłem nemo jak bierze żarcie z podłoża (czego nigdy nie robi dla siebie) i wrzuca do ukwiała. Skubane to w genach mają zakodowane bo jeszcze tydzień temu ukwiał dla niego nie istniał (choć był w baniaku od 2 miesięcy).

@Almastar - kaska doszła dzięki - wysyłam jutro te pompki


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach pięknie to wygląda jak nemo łapie kryl i wrzuca ukwiałkowi do pyska - ale z niego troskliwa rybka :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie premnas też potrzebował czasu, niestety ukwiał padł (8 miesięcy temu:D)

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mieszjka w xeni, jak widac na fotce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUHU !!

po 5 !!! miesiacach jeden z moich pasiakow tez zajazyl do czego sluzy quadricolor. tylko teraz sie boje o ukwiala bo ten dzikus "ocieranie sie" o macki bierze chyba jakos po swojemu - na pelnym gazie wbija sie miedzy macki, przelatuje przez cala dlugosc ukwiala, robi nawrot i atakuje z drugiej strony. ukwiala na moje oko to nie rusza bo macek nawet nie chowa, jak myslicie, bedzie mu cos z takich "pieszczot" ?

drugi blazen (ten wiekszy) na razie sprawe obserwuje zza pompy, mam nadzieje ze tez sie po pewnym czasie przekona.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi błazenek niedługo dołączy do mniejszego, tyle że powinno to być w odwrotnej kolejności , przewaznie samiczka jako pierwsza wskakuje do ukwiała.

O czasy kiedy oddałem ukwiała błazenki zadomowiły się w sarcophytonie i chyba dobrze się czują bo doczekały sie garstki małych , które wczoraj zauwazyłem. Szkoda że posłóżą jako pokarm , bo chyba szanse na przeżycie mają niewielkie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.