Skocz do zawartości
SantaLam

100 litra na rafe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam aqua 100L brutto no z 90 netto, mam teraz słodkowodne aqua. Chciałbym je zamienić w morskie z jaknajlepszym użyciem przestrzeni aqua i jak najmniejszym kosztem na sprzęt... czytałem juz opisy w Artykulach i Akwariach klubwiczów ale dalej nic nie wiem. Moje aqua ma wys ok 40 cm dł 80 szer 30. Mam do niego filtr Fluval 104 i zmierzam kupić HQI 150 W 10 k. Mam też grzalke z termostatem. trzyma nawet dobrze temp. jakiś Jager 100W.

Co potrzebował bym jeszcze... najchetniej zewnetrze. zeby móc schowac pod szafką. Zależy mi na tanim sprzecie ale nie najgorszym. Równierz moze mi sie udac coś wykonać z om zmysłem manualnym, tylko poleccie co. Moze zanzie jakieś netowe poradniki albo podreczniki. Może powiecie co wartło by zakupić o akwarium, chociarz zawsze wszystkiego ucze sie w necie i na forach i uważam to za bardziej wiarygodne źródło niz ksiazki. Jak chcecie to w zamian wam moge pomuc w PHP CSS albo HTMLU :)

P.S. Sorry za literówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być najtaniej i najprościej to proponuję wziąć pod uwagę system, który zastosował smk. U niego działa,to może i u ciebie zadziała. Biostar Flotor powieszony na ściance akwa załatwia sprawę filtracji + jakaś pompka cyrkulacyjna i gotowe. Bez wiercenia dziur, bez zapowietrzających się przelewów. 600 zł + światło i już.

Skuteczniejszym i dającym więcej możliwości systemem jest sump umieszczony w szafce. Ale jest to jednocześnie droższe i bardziej skomplikowane. O tym też znajdziesz na forum. Nie wiem jaką obsadę planujesz ale te 150 wat lampy to wydaje mi się max. To juz blisko standardów amerykańskich. Oni tam mają mocno oświetlone zbiorniki

(z powodu śmiesznych cen energii elektr.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakladam takie akwa jeszcze kilka drobiazgow mi zostalo a wiec :

1.filtr RO AquaPro o wydajności 200 litrów na dobę (czekam na paczke)

2.Aquarium Systems - Maxi Jet 1000 l/h pompa cyrkulacyjna 2 szt.

3.Odpieniacz Beast 400P

4.pompa glowna oceanrunner 2500

5.zarnik BLV 150W 10000K wraz z halopakiem

6.zbiornik "sump" 60x30x30

no i oczywiscie zbiornik glowny 100x40x40

i jak dotad wyszlo mi to ponad 1200zl wiec jakis kosztorys juz masz:D ale wszystko pomalu powodzenia w kompletowaniu sprzetu :)

no i narazie mecze sie jak najlepiej wykorzystac przestrzen w baniaku bo nie bardzo widzi mi sie ograniczenie jej np.przez komin w srodku, z kubelkiem po wielu za i przeciw ten projekt odpadl jeszcze zostaje mi wynalazek Grzeska wo pozdrawiam:D niezle to wykombinowal, cala ta operacja spedza mi sen z powiek i jak dotad zajmuje mi to wiekrzosc czasu:)


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz go miec jako dodatkowa cyrkulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie troche z innej beczki ale moze cos wiecej sie dowiem!

Jak juz jest filtr kubelkowy-zewnetrzny o przeplywie ok.1000l/h to w jaki sposob mozna go wykorzystac w solniczce???

Moze jest jakies sensowne zastosowanie i wklad go wypelniajacy ???

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalic wszystko ze srodka i uzywac tylko jako pompy. ew. w razie potrzeby wegiel wlozyc.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miloo mozesz wlozyc z kilogram pokruszonej zywej skaly do takiego kubelka i jak dodatkowy filtr boilogiczny go zastosowac, tyle mi so glowy przychodzi jesli chodzi o zastosowanie kubelka w morskim.

Teoretycznie w takich warunkach jak brak swiatla i rownomierny przeplyw, powinny wyrosnac na skale rozne gabki oslonice itd... a one sa dobrymi fitratorami naturalnymi. Sam chce poeksperymentowac i kto wie, albo do sumpa albo do kubelka wlasnie wloze kiedys troche pokruszonej skaly. Gabki maja fantastyczne zdolnosci filtrowania.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za propozycje.

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.