Skocz do zawartości
Bioly

Balling

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do ballingowców-minął 1 miesiąc od kiedy zacząłem lać ballinga gdyż zaczęły niezwykle szybko spadać parametry,czy jest możliwe żeby po tak krótkim czasie dojść do dawki 350ml i ciągle obserwować spadek,nadmienię że dopiero od miesiąca nastąpił bardzo mocny wysyp alg,korale zaczęły bardzo szybko rosnąć ,mam ich ok 40. Wapń jest na poziomie-ok380,KH-ok9,Mg-1290


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz wpakowane 380W w ledach to nie problem, zeby przy zbiorniku 380L lac 350ml/ dobe

a jesli swiecisz tak jak masz na dole wypisane to opisuj szybko caly swoj system, jak najdokladniej, bo ja tez tak chce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT ja dopiero od miesiąca próbuję lać ballinga mam problem na który szukam odpowiedzi a Ty mi tego nie ułatwiasz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jak napiszesz wszysto co wiesz o swoim baniaku to cos sie okresli. sprobuj nowego ballinga rozrobic, niech ktos Ci powazy odczynniki (z innego sortu niz te co masz). moze zamokly Ci odczynniki i roztwory sa rozzedzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczynniki są wszystkie nowe ,suche,nie zbrylone ,akwa ma 1,5 roku ,od ok miesiąca zaczął się niesamowity rozrost alg wapiennych i od tego momentu już same podmiany nie wystarczają ,sól TMBA,4 miesiąc kręcą się kulki,wapń KH oraz Mg zaczęły lecieć w dół,zacząłem lać po równo Ca i KH i doszedłem do dawki 350ml jest to jeszcze za mało,Mg podbijam osobno nurtuje mnie ta dawka 350ml coś duża chyba że się mylę,testy wszystkie salifert


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bioly, jak możesz, zrób pomiary innymi testami Saliferta lub TM. Jak wyniki wyjdą podobne to znaczy że tyle musisz lać. Ja leję na podobny zbiornik po 460 ml. dziennie.

Prawdopodobnie pomogła zmiana soli. Tempo wzrostu limituje najmniej dostępny czynnik (składnik soli lub środowiskowy). Być może ten czynnik pojawił się po zmianie soli


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodzimierz ja na tej soli jadę już ok 4miesięcy,na przełomie kwietnia,maja parametry miałem dość wysokie Mg-1400,Ca-440 pamiętam tylko że KH było lekko ponad 7,ale było prawie zeroalg prawie żadnych przyrostów,aż tu nagle zaczęło się robić kolorowo,cała skała pokrywa się algami,i dość szybki spadek ww parametrów i od tej pory dozuję Ca,KH ,Mg i dojechałem do dawki 350ml,tylko nie wiem na ilu się zatrzyma.Aha testy mam nie cały miesiąc gdyż zakupiłem nowe bo mi też wydawało się dziwne to zużycie.Najbardziej interesuje mnie czy taka sytuacja jest normalna i możliwa


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bioły a kiedy zmieniłeś żarniki ?

Pokrywa się + - z czasem spadku tych parametrów?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest po prostu aż tak dobrze, że się boisz?

Trochę rozumiem bo jak spada się z wysoka to bardziej boli :).

Co do dawek Balinga to w dużych akwariach często go się nie stosuje-bo trzeba wlewać duże ilości. To nie jest jakaś szokujaca ilość, ale dziwne, że tak nagle się polepszyło. Pozostaje się cieszyć i trzymać tak dalej...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azja żarniki zmieniłem parę dni temu Reefluxy 12K,tak że to się wyklucza.TMK po prostu uspokoiliście mnie,a jak będzie trzeba to i z wiadra będę lał


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć przeca pisałem, że ze zmianą soli został dostarczony jakiś czynnik, którego brakowało do tej pory w systemie i dlatego korale ruszły. TM BA jest wedlug wszystkich użytkowników bogatą solą. Prawdopodobnie jakiś mikroelement został dostarczony na odpowiednim poziomie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz to może reaktor będziesz musiał kupić,albo jak pisaliśmy będziemy z POCHA kupować prochy na taczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możecie podać ceny z poch-u ?

bo mam obok w Dzierżoniowie hurtownie właśnie takich proszków w miarę dostępnych cenach ale chciałbym dowiedzieć się ile to u Was kosztuje i porównać.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie znali ceny to zadzwońcie tam i porównajcie, może będzie coś taniej.

"Reko" Przedsiębiorstwo Regeneracyjno-Wytwórcze

Kontakt

Dzierżoniów, ul. Szkolna 5, tel. 74 8311445 74 8311445


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.