Skocz do zawartości
Snakecharner

sól bez soli

Rekomendowane odpowiedzi

Hey ,

Jaką używacie sól do balinga ?

Jakiej firmy , i dlaczego akurat tą :-)

Konrad


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego wybory nie ma. Osobiście używam Preisa, bo nie trzeba kupować 1,8kg , tylko 1 kg. Schodzi to bardzo powoli, a nie lubię jak preparaty długo leżą (ryzyko zbrylenia, zawilgocenia itp.). Jest tańsza i sprawdza się w Ballingu. Może być używana oddzielnie - do podnoszenia twardości. Właściwie to chyba nie ma większej różnicy jakościowej między TM i Preisem. Kwestia tylko opakowania, ceny i potrzeb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtansza jest Fauna Marin i najlepiej sie rozpuszcza,z tych co uzywalem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródełko się liczy :D


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydawało,że jak prawie z każdym proszkiem o danym składzie czy to magnez czy wapno czy inny jeśli to jest konkretny wzór chemiczny to firma nie ma nic do tego jaka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar to mniej wiecej jak z piwem. Kazde ma ten sam sklad. A jednak kazde smakuje troche inaczej.... :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#273431 chodi :

Inmar to mniej wiecej jak z piwem. Kazde ma ten sam sklad. A jednak kazde smakuje troche inaczej.... :D

Piwa są o różnych składach a na wapno nie składają się zawsze te same składniki ? Pytam bo jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imnar zgadza sie. Sa o roznych skladach ale z tych samych skladnikow :D i tak mi sie wydaje ze sol bez nacl ma dokladnie to samo. Pewnie skladniki wszyscy producenci uzywaja te same. Kwestia proporcji. Swoja droga kiedys na forum ktos wrzucil linka do badan laboratoryjnych najczesciej uzywanych soli. Ciekawe czy nie ma takich tabel porownawczych do soli bez nacl roznych producentow. Warto poszukac...

Pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z innymi składnikami soli bez soli? Stosuję preparaty EcoSystem (wapń, wodorowęglan, magnez i Mineralsaltz), wlewam po 40ml dziennie standardowych roztworów na moje 100l. Generalnie jest ok, ale od 3 tygodni nie wlewam MgCl2, gdyż jego poziom mam 1440ppm, a czasem bywało więcej, reszta leci jak leciała w tym Mineralsaltz. Wiem, że zużycie magnezu nie musi być takie jak wapnia i często jest różne, ale zastanawiał mnie fakt czemu czasem poziom Mg2+ był powyżej 1500ppm. Obecnie stosuję metodę probiotyczną i zgodnie z zaleceniami Mg powinien być niższy (ok. 1300). Zgodnie z wyliczeniem 40ml roztworu, to 20ppm Mg2+, czyli w tydzień magnez powinien spaść z 1440 do 1300ppm, a tak nie jest, ciągle 1440???

Nie odstawiłem Mineralsaltz, bo jak zacząłem ją dawać, to korale nabrały kolorów. Pytanie brzmi - skoro jest to sól bez NaCl, to musi (lub może) też zawierać Mg i Ca, a skoro tak, to w niektórych przypadkach stosowanie MgCl2 może nie mieć sensu????


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję sol bez soli AF tego rozrobionego w bańkach 5 litrowych Component+. Powód? Brak czasu na zabawę z rozrabianiem, grzaniem wody, odmierzaniem, mieszaniem :) Się wygodnicki zrobiłem


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ostatnio zestaw AF, bardzo ladnie sie rozpuszczaja. Gotowe banki 5l sa bardzo fajne ale wychodza duzo drozej od sypkiego.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ostatnio zestaw AF, bardzo ladnie sie rozpuszczaja. Gotowe banki 5l sa bardzo fajne ale wychodza duzo drozej od sypkiego.

Tak, ale jak chciałbyś do tego dodać wszystkie mikroelementy, to już przestaje być dużo drożej, same mikro od AF dla roztworów na 5 litrów pełnego Ballinga to chyba 80zł, jak się nie mylę.


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.