Skocz do zawartości
arrowb

pico reef

Rekomendowane odpowiedzi

witam, niestety to jedyne miejsce gdzie moge je postawic :/. Przy akwarium ponizejw miare da sie operowac, jak przyjdzie sklejone akwa to wtedy pokabinuje z jakims dostepe, glownie do urzadzen. Przestrzen miedzy akwariuma gorna polka to 10 cm. Okaze sie jak przyjdzie akwa na ile trzeba bedzie kabinowac.

Natan moze podejmiesz sie - oczywiscie odplatnie, wykonania takiej przegrody? Ja niegdy nic nie robilem w plexi stad moje pytania.

A powiedzcie mi szklarz da rade wyciac cos takiego? Wtedy latwiej bo zlecam wszystko szklarzowi.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknik na link w moim podpisie- jest tam parę fotek z klejenia panelu. Także robiłem to pierwszy raz, niepowiem troszkę się nadenerwowałem ale piwko czy dwa uspokoiły moje skołatane nerwy i teraz cieszę się z samodzielnie wykonanego, działającego panelu.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzieki :D

wlasnie zamowilem akwarium, panel sam wkleje, zrobie go ze spienionego pcv (niebieskiego), rzeczywiscie bedzie latwiej no i samemu :D

Zastanawiam sie nad sola, ktora wybrac? Opakowanie max 2KG.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najgorsze z mozliwych miejsce na akwarium morskie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzieki za info ... - napisalem dlaczego akurat to miejsce jest przeznaczone na to akwarium. Chodzi Wam o widocznosc panelu czy co? Co bedzie mi ciezko zrobic?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko :D

pamiętaj, ze w takim akwarium szyby będziesz czyścił szczoteczką do zębów, sama regulacja przepływu pompy będzie w tej szafeczce mega wyzwaniem, nie mówiąc o dolewce i wyczyszczeniu panelu.

spoko postawisz to akwa w tej szafce i po 2 dniach przestawisz gdzieś indziej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, no jesli tak bedzie bede musial zrobic przemeblowanie male :D

co sadziecie o tej soli: Reef Salt (http://www.sklep.aquamedic.pl/index.php/product/show/id/5777) ma opakowanie 2 Kg a w sobote bede w aquamedicu po lampe to odrazy kupil bym sobie sol.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jutro jade zakupic do aquamedica aquasunspot-a, tylko w zasadzie mam jeden problem, jak to zamontowac, chcialbym cos takiego jak tutaj jest:

aquasunspot-3-watt-led-aquamedic-1.jpg

http://reefbuilders.com/2010/05/18/aquasunspot-led-spotlights-aquamedic-3-7-12-watts/

ale nie moge nic takie znalezc


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, problem w tym ze aqasunspot 3W ma trzonek 2 pin MR16 :/


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, sugeruje sie tym co napisal Natan. Z drugiej stron z ta 7W nie bylo by zadnych problemow zeby podlaczyc :D


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na mój gust przy 3 w będzie w sam raz, pewnie i tak będą tam same zoa i ricordee a im dużo nie trzeba.

ale jak wolisz 7 w to śmiało na pewno nie zaszkodzi :D

te 3 watowe można sobie po podłączać w jakiś fajny sposób - kierowałem się głównie estetyką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chyba zdecyduje sie na to 7W bo po odliczeniu transformatora itp. wychodzi jakies 40 zl taniej, a to juz do przelkniecia roznica jest :D

Natan jaki miales plan do zamontowania tej 3W? Moze jakis szkic?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, inne ujecie tego rozwiazania

led-nano-reef-aquamedic-5.jpg


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arrow ,wiesz jakiej wielkosci jest to akwarium ?Patrzac na to jak okazale prezentuje sie w nim wundermani to zbiornik nie jest zbyt wielki ,a wisza nad nim 3 takie zarowki :D

Ps.Jak chcesz w tej szafce zamontowac tego typu lampke to juz w ogole o dostepie do panela zapomnij :D ,przemysl to moze jakies lekkie przemeblowanie zrob ,bo teraz sie spieszysz a potem bedziesz klnal jak trzeba bedzie cos przy panelu zrobic :D

Pozdro


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, tak bedzie 7W


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te lampki przelicza się tak normalnie jak zwykłe świetlówki tj. około 1W na 1l, czy jakoś inaczej? 3W to za mało dla 12l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, niestety nie wiem jaki jest przelicznik tych lamp. Zrobilem kilka fotek 7W na tle z miarą, może komuś przydadzą się wymiary aquasunspot 7W


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malawi ,nie tego sie nie przelicza 1W na 1L dlatego ze 1W z Diody ma wiecej lmn niz 1W z T5/HQI :D

Pzdr


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.