Skocz do zawartości
robertk26

Sadzawka 375L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do niedawna było tak:

027b22f07e4214a8.jpg

SDC10343_JPG_300x300_q85.jpg

Teraz wymieszała się sól i utoneło 15kg skały na dobry początek

Wygląda tak:

SDC10420_JPG_300x300_q85.jpg

SDC10421_JPG_300x300_q85.jpg

Poprawiłem link - mintaj

Dzięki mintaj za poprawke

Baniak jest przynajmniej narazie bez sumpa, jest za to panel 18L odpieniacz w środku i gratisowa montipora talerzowa czerwona

Ciekawe czy ktoś zauważy

Zasolenie 1.025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertk26Ciekawe czy ktoś zauważy

Ja ,jutro,ruszyło :D na razie jak na początek total-gruzowisko,na zatorzu dom rozbierali?:D ,węgiel masz:clowning


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche cegieł jeszcze wrzuce:clowning ,to pierwsza mała część skały (jest używana), dwie pompy na nią dmuchają, niech się wyczysci. A monti jest wielkości 2gr tak więc pewnie i tobie ziomek na żywo będzie trzeba pokazać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no dzieje się. :D A sumpa w najbliższym czasie nie planujesz? Znacznie zwiększa wygodę obsługi i estetykę samego zbiornika. BTW jakieś informacje odnośnie strony technicznej akwarium? Odpieniacz, światełko?

3mam kciuki za rozwój solniczki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumpa narazie nie planuje,

odpieniacz turboflotor 1000 multi Sl na igle 2500

światło 2x80 ATi aquablue special + blue plus

cyrkulacja 2xJVP 5000l/h

sól ati.

Jeśli ktoś chce o coś zapytać lub coś podpowiedzieć prosze się nieograniczać. A teraz jade kupić następne 20kg skały i bakterje o których zapomniałem pomimo 3 miesięcy przygotowań:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc doszło jeszcze 21kg skały, były do tej pory dwa układania i powstało coś takiego

SDC10432_JPG_300x300_q85.jpg

SDC10434_JPG_300x300_q85.jpg

Niestety pomimo darowizny wody z dojrzałego zbiornika (dzięki RA345) i włożenia skały nalałem za mało wody i teraz znowu mieszam tyle że w kuble:clowning

Do tej pory znalazłem 4 kraby niestety wychodzi na to że wszystkie to szkodniki (wylądowały w panelu na banicji)

Tak z innej beczki jaki człowiek zarażony chorobą morskom jest głupi, siedzi i patrzy w wode i kamienie:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertk26 :

Tak z innej beczki jaki człowiek zarażony chorobą morskom jest głupi, siedzi i patrzy w wode i kamienie:clowning

wszyscy tak mamy,ważne żeby hobby nam dawało przyjemność,skały -ładne ułożenie teraz piach ,piach i piasek ,a później węgiel :D


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zmienie tytuł na "dolina krabowa" wypatrzyłem następnego kraba, to już piąty

No i dobra wiadomość odpieniacz już wywala syf, leje bakterje microbe-lift nite-out 2. Piszą że dodatkowo obniżają amoniak i azotyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak rozwiązałeś problem zbierania się filmu na powierzchni?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pompy JVP 5000l/h, jedna dmucha w skałe druga lekko nad. Powierzchnia wody tak wiruje że film jest tylko w jednym miejscu 10x10cm ale nie stoi w miejscu, cały czas pompy go wypychają tak więc problemu narazie nie widze. Jak się coś zmieni udziechce skimer na wlot pompy odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege, akwa ma naprawde duzy potencjał, światełka bym jeszcze dołożył jakieś 3 rurki więcej, noi nad tym sumpem bym pomyślał chociaz jeden zbiornik bez przegródek dopasowany i schowany w całej jednej z szafek,napewno bardziej ci to ułatwi prowadzenie zbiornika,chocby nwet na osiadanie się syfku ze skałek co w tym przypadku bedzie się ostawac gdzieś pod skałkami albo bedzie sobie fruwało po akwa i będzie wpływac na przejżystośc wody a także na przenikanie swiatełka do dna co uważam jest dobrym argumentem do zastonowienia się nad wykożystaniem jednaj z szafek.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuuugi zbiornik, lubię takie szkiełka :D Ustawieniem skały się nie przejmuj, jeszcze nie raz przerzucisz wszystko do góry nogami. Niestety nie ominie Cię temat filmu, bo przepychanie z kąta w kąt sprawy nie załatwi.

Powodzenia!


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie wczoraj kolega RA345 i zbużył mój pogląd na temat filmu bakteryjnego i powiedział ( kapuchy ma racje to wytrawny akwarysta i trzeba to zmienić) no i się zaczeło. Trzy godziny rozklejania cięcia odpieniacza i teraz pompa pobiera wode z panelu i wyrzuca do akwa, wszystkie kolanka i rurki vdl zostały wycięte a w ich miejsce wąż gumowy większej średnicy. Teraz pompa jest wydajniejsza zamontuje jeszcze grzebień na wlocie do panelu i z filmem nie będzie kłopotu:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem proszę kolegę Piotra kopnąć w kostkę, żeby sobie jajec z kolegi kapuhego nie robił ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kapuhy :

Następnym razem proszę kolegę Piotra kopnąć w kostkę, żeby sobie jajec z kolegi kapuhego nie robił ;)

a nie jest tak ?inaczej by Robert nie posłuchał i nic nie zmienił a teraz mini panel spełnia swoja funkcję włącznie z kierunkiem przepływu wody,jeszcze ten odpieniacz ale pewnie coś wymyślisz i posłuchasz,kiedy następny nalot?;)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz chodzi idealnie pęcheżyki powietrza były spowodowane za dużym zanużeniem pompy. Piotr wpadaj kiedy chcesz zawsze jesteś mile widziany (żona poczeka ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineło 10 dni od zalania pojawiły się małe brązowe nitki. Przyciągnięta z skałom szczepka montipory talerzowej otwiera się o dziwo normalnie. Zmierzyłem no2, wyszło poniżej 0.3 a kh 9.3 co o tym myślicie może wrzucić jakąś ksenie, jako konkurencje pokarmową dla glonów i 2 błazny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertk26 poznaje Twoje akwa z KMT.Calkowicie zrezygnowales juz z Tanganiki?


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem całkowicie, zostało mi jeszcze do sprzedania 11szt. małych ikoli F1

Ponieważ nie ma podpowiedzi dodam, że część skały jest z dojrzałego akwa ale większa część z sklepu (tam leżała z 2 miesiące)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy odpieniacz ładnie wywala syf tyle że mało, to jest efekt 2 dni pracy

SDC10443_JPG_300x300_q85.jpg

akwa wygląda tak

SDC10445_JPG_300x300_q85.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zapowiada.Jak będzie życie to i odpieniacz będzie lepiej pienił a narzazie nie ma co


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje miejsce odosobnienia

http://wstaw.org/w/9Dk/

http://wstaw.org/w/9Dl/

Akwarium dojrzewa więc z RA345 przyszło troszke mieszkańców

http://wstaw.org/w/9Dn/

http://wstaw.org/w/9Dp/

http://wstaw.org/w/9Dq/

A to pastwiaka ( trzeba chyba zakupić krowe)

http://wstaw.org/w/9Dt/

I było by pięknie, ale znalazł się następny krab i to w dolnej części konstrukcji tak, więc chyba musze poczekać jak się oswoi lub pójdzie w inne miejsce ( dla przypomnienia to już szósty)

Jest również ukwiał ( kawał byka wielkości 1/3 małego palca) tylko gdzie?:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło troszkę życia , jest kilka szczepek

Z zwierzaków :

Błazen – 1szt.

Hepatus - 1szt.( straszny idiota myśli że jest babką)

Babka ryjąco-kopiąca – 1szt.

Rozgwiazda piaskowa – 1szt.

Wężowidło – 1szt.

Krab pustelnik – 1szt.

SDC10459_JPG_300x300_q85.jpg

SDC10460_JPG_300x300_q85.jpg

SDC10475_JPG_300x300_q85.jpg

I odmieniec (powinien być zielony ale chyba o tym nie wie )

SDC10467_JPG_300x300_q85.jpg

SDC10469_JPG_300x300_q85.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.