Skocz do zawartości
Pavilon

Aparat jaki wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

uściślając powyższą wypowiedź nie walczcie z myślami co jest lepsze canon czy nikon

pamiętajcie to nie system robi zdjęcia. to są tylko narzędzia. umiejętne dopasowanie do własnych potrzeb jest kluczem do sukcesu. ja osobiście nigdy nie kupiłbym body bez silniczka. nie lubie ograniczeń juz na starcie. jesli chcecie kupic lustrzanke nikon z podstawowym obiektywem i na tym koniec zakupów to jest to dobry wybór. jesli natomiast myślicie przyszłościowo to dwa razy przemyślcie sprawe. czasami warto dołożyć 500 zł by później zaoszczędzić znacznie więcej:)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, a czym fotografuje? Pewnie Nikonem. Każda pliszka swój ogon chwali....


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280206 Sienki :
#278410 Pavilon :

Ostatnie pytanie... Zakup aparatu się zbliża po niedzieli chcę już kupić. I mam w głowie dwie opcje:

1. Nikon D3000 + 18-55mm + 50mm 1.8

2. Nikon D5000 + 50mm 1.8

Która opcje będzie lepsza ?

D5000 był bardzo awaryjny, jeśli nie potrzebujesz podglądu na żywo a filmy robisz kompaktem to z dwojga złego wybrałbym d3000 (sam go mam;P)

obiektyw 50mm 1.8 niema silniczka wiec nie ma autofucusa musisz ustawiać ręcznie.. zamiast tych 2 obiektywów tak jak wspominałem wcześniej tamron z światłem 2.8 - tak jak pisał kolega luft to dobry kompromis

Ma AF... Tylko nie dopisałem przed tym.

Raczej będę brał D3000 + Nikkor AF 50 f/1.8D do portretów i zdjęć akwa powinno wystarczyć.


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety AF oznacza ze nie bedziesz mial we wspolpracy z d3000 autofocusa. Ten nikon nie ma srubokreta wiec tylko ! Obiektywy AF-S ! Ot takie uroki tanszego sprzetu :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, pamiętajmy że to fotograf robi zdjęcia a nie aparat.

A teraz zagadka:

Jakim obiektywem zostały zrobione te zdjęcia:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=281069#281069

obiektyw na body Canona 550D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzelam w Canon Canon EF 28-80 lub 90mm,

no chyba, ze standardowy Canon EF-S 18-55mm ?

:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 1.8


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś M42 z pierścieniami pośrednimi?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wątku jaki aparat zrobiła się zgaduj zgadula Natana:)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce tylko pokazac ze nie trzeba kupowac obiektywu za 1500 zl by trzasnąć fajna fote

a jak narazie ten temat odnosi sie tylko do "jaki sprzet ile kosztuje" i "obiektyw tylko za >1000 zł.

zdjecia zostały zrobione obiektywem który w sumie kosztował 19,99 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, że wątek ten w głównej mierze poświęcony jest jaki aparat/body aparatu wybrac...

gorąco popieram DIY i propagowanie świetnych rozwiązań za przysłowiową złotówkę

dlatego widziałbym a nawet prosił jeśli taki wątek nie został otworzony, abys w osobnym temacie podzielił sie z wszystkimi jak robic takie piekne zdjęcia makro przy wykorzystaniu prostych środków. fajnie jak taki wątek bedzie sie rozwijac, a zdjecia na forum beda choc w polowie dobre jak te ktore zaprezentowałeś

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280232 Włodzimierz :

Grzesiek, a czym fotografuje? Pewnie Nikonem. Każda pliszka swój ogon chwali....

Włodziu, z tego co widziałem to ma i Nikona i Canona. Ale jak niedawno rozmawialiśmy, każdy w sumie powinien podpasować aparat i body pod siebie, swoje możliwości manualne i doświadczenie. Dlaczego cyfrowe lustrzanki teraz robią "nie dla idiotów"? Bo są coraz tańsze i ludzie co się nie znają kupują je i myślą że wystarczy tylko pstryknąć i zdjęcie będzie jak malina, baaa! nawet tego wymagają... się rozpisałem :)

PS. ale przyznać trzeba, że Twoja maszynka nietuzinkowa jest, super zdj robi (i nie jest to jakakolwiek reklama, tylko moje osobiste spostrzeżenie).


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

body jest ok, mialem takowe. bezszumowo do iso 400.

czlowiek opisal aparat jak samochód:) - przebieg faktyczny można zbadać tylko w serwisie. 100 tys. klapnięć migawki - taką bezpieczną liczbę canon oblicza, że aparat powinien zrobić bez awarii migawki.

cały zestaw 2500 zł. warto sprawdzić czy to "Twój zestaw marzeń" - poczytac przede wszystkim w necie opinie o tym macro Sigma, bo przez niego ten zestaw tyle kosztuje. samo body+kit warte w okolicach 1000zł.

takze jesli sigma bedzie spelniac oczekiwania, a zestaw się kalkuluje

to warto pojechac pogadac z czlowiekiem, moze cos pokaze na zywo jakie efekty foto daja pierscienie przejsciowki ktore sa w zestawie. ewentualnie mozna negocjowac cene, skład zestawu... jedna rada stan przebiegu aparatu najlatwiej sprawdzic golym okiem miejsca gdzie ręka trzyma body (przede wszystkim kciuk) oraz otarcia. im bardziej uzywany aparat tym bardziej miejsca te sa swiecace (body jest matowe).

jak sprawdzic prosto czy sa smieci na matówce: zrobic zdjecie na jednolitym jasnym tle i zobaczyc je na ekranie monitora komputerowego.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, 400 będzie dla Ciebie za mała, za duże masz łapska :) za te pieniądze można już trafić 40d, to klasa wyżej, cięższy, większy, wygodniejszy, szybszy itd.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo body nie zrobi zdjec:) co do dużych dłoni to się zgodzę.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Body może nie, ale Sigma z takim zakresem też dobrych raczej nie zrobi:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nikkoniarzy jest aktualnie ciekwa oferta sprzedazy D200. To duuuzy i ciezki aparat jesli ktos lubi sie nadzwigac :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.