Skocz do zawartości
SkoczekPL

Dzień Admina

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.sysadminday.com/

Wszystkiego najlepszego Panowie (i Panie). Dużo zdrowia i cierpliwości - dla nas wszystkich:bump1


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, dobrze ze pamietasz. U mnie w firmie malo osob pamietalo wiec... utrwalilismy dzis wiedze :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie wejdź na zakładkę Cartoons pierwsza piosenka i potem występ kabareciarza :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się :D Grube... i prawdziwe. Nie jestem sysopem :D ale w pracy uchodzę za dobrego w te klocki... leci lebiega z księgowości łamiąc nogi "drukarka mi nie działa"... No pewnie, że nie, jak papier się skończył :D "internet mi padł" - dziwne, mi nie, kabel Pani sprawdziła? "Ojej, widocznie sprzątaczka wyrwała..." i tak w kółko.

Najlepszego, Panowie :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

dołączam się do życzeń :D

Dzień z życia administratora

Znalezione w sieci...

--------------------------------------------------------------------------------

PONIEDZIAŁEK, godz. 8:03 - Dzwoni telefon.......

8:09 - Zaczynam dochodzić do siebie. Gdzie jest kawa?

8:20 - Rano chyba ktoś dzwonił..... Nieeee, zdawało mi się.

8:32 - Dzwoni telefon.... No dobra. Idę. Człowiek z księgowosci skarży się, że nie może sciągnac informacji o wydatkach z bazy danych. Udzielam mu Standardowej_Odpowiedzi_Administratora_Nr_112: "Dziwne. U mnie działa" Czekam chwilę aż się wykrzyczy i wyłączam ekspres do kawy z UPS-a, podłączajac jego serwer. Mowie, żeby spróbował teraz. Dobrze jest. Jeszcze jeden zadowolony użytkownik.

8:45 - Dzwoni kolejny klient. Pyta, jak zmienić czcionkę w AmiPro. Udzielam grzecznej odpowiedzi, żeby sprawdził w instrukcji obsługi procesora. Kiedy znajdzie ma zadzwonić. Chwila spokoju.....

9:20 - Sekretarka z zespolu prawnego twierdzi, ze zgubiła hasło. Radze jej, żeby poszukała w torebce, na podłodze samochodu i w koszu na śmieci. Spodziewając się, że rezultat poszukiwań będzie mizerny, tworzę w międzyczasie nowe hasło.

9:25 - Znowu telefon. Nie chce mi się odbierać. Przekierunkowuję rozmowę na portiernię.

10:00 - Wsciekły użytkownik dzwoni z informacją, że procesor ma sie nijak do czcionek w Amipro. Zaskoczony przyznaję mu rację, zarzekając się, że nigdy nie mowiłem o procesorze. Gość jest uparty. Przekierunkowuję rozmowę na portiernię.

10:30 - Lunch.

14:00 - Powrót z lunchu.

14:15 - Przyszedł ten nowy, jak mu tam, Staszek. Oprowadzam go po serwerowni i sadzam przy IBM PC-XT. Pokazuję mu jak go odpalić.

14:47 - Pecet Staszka zakonczył fazę odpalania. Z uśmiechem na ustach informuję nowego, że przy starcie powinien wybrać 'Network Station' a nie 'Local Station' i robię reset. W miedzyczasie przygotowuję dla nowego login i z dziką pasją ustawiam minimalną liczbę znaków w haśle na 64. Przerwa na fajkę.

15:14 - Dzwoni gość z pytaniem jak sie dołącza pliki do maila. Nie mowiąc nic naciskam jeden guzik na telefonie i odkładam sluchawkę. Ci na portierni mają dziś masę roboty :D

15:33 - Podłączam do koncentratora ekspres do kawy, aby zobaczyć co się stanie. Eeeeeeeeeee tam, Panie, nuda.

16:00 - Przychodzi druga zmiana. Życzę im dobrej nocy i nadmieniam, ze koncentrator się dzisiaj zabawnie zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.