Skocz do zawartości
Wisnia69

Start zbiornika 120l

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem już kh i jak na razie wyszło mi 8 Salifertem, więc chyba w miarę dobrze.

Porobiłem kilka zdjęć i mam dwa jakieś zwierzaki i nie wiem co to. Może wy wiecie? Strzelałem ze jedno to albo jakiś koralowiec albo mini ukwiał a drugi to jakaś odmiana wieloszczetu może? Jeszcze mam dwa zdjęcia, na jednym jest chyba zoa a na drugim to nie wiem , rosą obok siebie ale nie są zielone.Co to jest?

POzdro

Nikt nie wie co to jest?


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze kupiles aerometr Sery,wywal to g...o i kup np:JBLa.Ten aerometr jest bardzo niedokladny i pokazuje złe zasolenie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zbiornik ma już 12 dni, Zrobiłem pierwsze testy (wszystkie salifert tylko nh4 jbl)i to są wyniki: Może napiszecie jak wam się to widzi:P

NH4- 0.1

NO2- 0.1

NO3- 25-50 chyba, nie mam pojęcia zbytnio, najmniej dokładna skala ze wszystkich testów, Może i wyszło że mam 10, zrobię może jeszcze raz

MG- 1480-1500

Ca- 450

PH- 8

KH- 9,9-10.2

Dołączam kilka zdjęć jak już to akwarium wygląda;)

Pozdro


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widzę nikt już nic nie pisał, to może pomożecie mi w wybraniu pierwszych zwierzaków. Akwa już ma prawie 4 tygodnie więc myślę, że można już coś zamówić. Prametry są ok, NH4 i NO2 spadło do zera, a NO3 2-5

Jeżeli chodzi o modyfikacje to podwyższyłem oświetlenie o 10cm dołożyłem lampki, jest już 4x24W i zamawiam jeszcze odpieniacz Deltec MCE 600 na dniach, Tylko zastanawiam się czy z białą pompką będzie ok bo z czarną już nie ma ?

Piasek już wsypałem i zmieniłem ułożenie skały bo była żle ułożona. Teraz może też nie jest idealnie ale mi się podoba;)

Dołączam kilka zdjęć, zdjęcia są robione 5h po wrzuceniu piasku dlatego jeszcze wszystko na skałach jest.

Co do zwierzaków to wszystko numeruję, może łatwiej będzie odpisać, co jest ok a co nie;P

Jak komuś zechce się to przeczytać i pomóc;)

Co do obsady:

Powiem , że sam nie wiem co zamówić za bardzo, fajne mają i w erybce i w reefshopie , w sklepie z tego forum jak dobrze rozumiem.

Podam może linki, to mi napiszecie czy brać czy nie. Bo ja to jeszcze nie bardzo wiem czy jest może jakiś chory albo co, nie wiem może coś tam da się wypatrzec na zdjęciu co by go dyskwalifikowało z zakupu.

Więc tak powiedzmy we wtorek chciałbym kupić takie bezkręgowce i wyglądało by to tak:

z erybki:

http://www.erybka.pl/index.php?cPath=212_204

1) Lysmata Amboinesis x2

2) Mithrax x2

Z reffshopu też we wtorek:

3)

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_638&products_id=6370

napisał mi Pan, że może być taki jeżowiec i on nie wywraca skał

4)

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_1022&products_id=5631

Dwa turbo ślimaki

5)

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_1022&products_id=5629

Jeden Calcinus elegans

6)

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_1022&products_id=6536

I jeżeli te nessariusy są ok to takie też dwa

I jeżeli chodzi o bezkręgowce to było by tyle

7)

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_1022&products_id=6532

Znaczy zastanawiałem się jeszcze nad tym: ale nie wiem czy mogę takie cuś kupić i czy to fajne, bo słaba fotka, ale w necie wygląda ciekawie:P

Jeżeli teraz chodzi o koralowce to pytanie po pierwsze: czy jak je kupuję razem ze skałka to ok , czy to można też kupić bez skałki , żeby posadzić na swojej skale? Czy jak przyjdzie ze skałką to można to zdjąć? Jak to jest?

I czy muszę je przyklejać (nie bardzo mi się to widzi i wolałbym to jakoś na gumke czy co, gdzieś tu tak czytałem)

Postanowiłem, że na razie kupię coś fajnego ale nie już od razu ekstra, jak coś to później się sprzeda jak będzie lipa.

Więc tak, planowałem zakupić je w czwartek lub piątek, tak żeby były albo na piątek albo na sobote (specjalnie) były.

I oda razu prosiłbym o napisanie gdzie mają stać, np czy na piasku czy na skale, wyżej, niżej itp:P

Z reefshopu:

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_1018&products_id=7051

Clavularia

9)

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_1018&products_id=7503

Strasznie mi się podoba ten MIX pytanie co tam jest bo sam dokładnie nie wiem i, czy na żywo tez takie fajne

10)

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_1018&products_id=7505

Ricordea

I na przykłąd w przyszłym tygodniu po 30 sierpnia czyli 3 zakup może coś z erybki :

11)

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=212_213_248&products_id=3437

Anthiella

12)

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=212_213_248&products_id=3391

Cladillea

12)

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=212_213_248&products_id=3523

Discosoma

To mi się podoba tylko się zastanawiam czy to aby nie jakieś sztuczne albo co, mozę jakiś haczyk jest?:)

14)

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=212_213_248&products_id=3415

Rhodactis ten jest przepiękny zastanawiam się czy tam z reffshopu na tym mixie nie jest to samo przypadkiem

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=212_213_248&products_id=3474

Jeszcze jak to zoa nie jest duże to też bym wziął.

I na razie tyle, nic z twardych na razie nie będę kupował i myślę ,że to i tak dużo i pytanie czy nie przesadziłem?

Zobaczymy jak tam jeszcze z kasą będzie Bo jeszcze odpienaicz 1100zł to ostro widzę...

Jeżeli chodzi o zwierzaki to chyba tyle. Pytanie mam tylko jeszcze ile świecić światłem jak już to wszystko dojdzie do mnie i czym to karmić, i może w jakiej ilości mniej więcej. Bo rozumiem że koralowców tych co napisałem nie trzeba dokarmiać i jak wrzucę jedzenie dla bezkręgowców to też tamte jak coś sobie zjedzą?

Czytałem żebny kupić mix owocach morza. To taką cała malutką krewetke raz dziennie czy pół? i czy te inne zweirzaki z mieszanki tez mogą być czy tylko krewetke wybierać? Czy coś innego całkiem im podawać?

A jakiś suchy pokarm ,czy ogólnie sztuczny ,kupować jakiś?

No nie wiem chyba tyle xD

Glony z szyb zeskrobywać czy zostawić dla ślimaków?:)

Pozdrawiam i dziękuję z góry jak komuś będzie się chciało podzielić wiedzą i pomóc:)

Im dłuższa odpowiedz tym lepiej!!

Jeszcze raz pozdrawiam;)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! widzę że wszystko przemyślane od a do z, i tak powinno być.Gratuluję super baniaczka, mam pytanie co do tego Sera marin Protein Skimmer PS 130 jak się spisuje i czy godny jest polecenia??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co sie orientuję to nie bardzo jest wszystko ok , ale coś nie chce nic nikt odpisać.

Co do odpieniacza to raczej Ci nie pomogę, musiałbym zobaczyć jak to działa razem ze zwierzakami, bo na pustym akwa to cięzko. Widziałem akwarium też Lido 120 z tym odpieniaczem , w srodku Petrappogon kauderni, Amphiprion ocellaris, Cryptocentrus cinitus, był jakiś ukwiał , strezlam na heteractis crispa, 20kg skały i wszystko chodziło, i chodzi z tego co wiem. Tylko są częstsze podmiany wody, z tego co słyszałem to 10% na 1-2tyg. Fakt, że to działa w sklepie zoologicznym , no ale działa, i na 2x24W, czyli teoretycznie wszystko nie książkowo , bo za mały odpieniacz i za mało światła , ale z tego co widziałem to wszystko żyje jak na razie, a oglądam od 3 miesięcy.

P.s

Ale jeżeli chodzi jeszcze o sam odpieniacz, to ogólnie da sie ustawić, żeby piana była taka jak trzeba ale ciężko, bo trzeba ostro pomanewrować nic, mi się wydaje, żę to bardziej zabawka niż odpieniacz, ale myślę, że w mniejszym akwarium i z małą obsadą powinien dać radę. U mnie wywala brudną pianę, czyli działa:P Widomo, że od razu polecą CI Delteca albo coś innego, no ale Sera kosztuje 120zł Mi się tak udało kupić w promocji , a inne 300-600 i wyżej. Także cena przeważnie jest adekwatna do jakości.

Teoretycznie przeznaczony jest do akwarium Sera Marine 130L i tam ma działać, nie wiem do jakiego akwa ci to potrzebne, z tego co zdążyłem szybko zerknąć to 54L. Ja ci napisałem jak działa u innych i jak na razie u mnie. Czy dobry czy nie to musisz sam wydedukować z opisu:P

Pozdro

To pomoże ktoś?

Może ktoś na Priv się odezwie , jak tak nikt nie chce nic napisać...


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 31

Widzę nikt się nie odzywa, Ale wrzucę kilka nowych fotek. Jak na razie wszystko jest ok.

Z nowości to , nowy odpieniacz deltec MCE 600 zamiast tej sery, i nowy hhydrometr JBL.

Oraz Ekipa czyszcząca:

Turbo ślimak x4

Calcinus czerwony i niebieski

Mithrax

Rozgwiazda piaskowa

Jak na razie najbardziej widać rozgwiazdę i ślimaki, i dość często calcinusa elegans'a. Czaerwony i mithrax gdzieś się pochowali i nie widać.

Testy będę jutro robił to jak wyjdzie coś nowego to napiszę.

Dołączam kilka zdjęć jak to wygląda na chwilę obecną.

Miałem jeszcze napisać jak wyglądają parametry wody:

Z dzisiejszego dnia wygląda to tak:

NO3-0

NO2-0

NH4- <0.05

PO4-0

MG- 1410

Ca- 450

KH- 8.6

PH- 8.2


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teście minimalna wartość to <0.05. Zera nie ma. Także według mnie jest ok.

Pozdro


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Wczoraj w końcu kupiłem pierwsze konkretne zwierzaki:) !!

2x Amphiprion Percula dobrana para

Sinularia

Sarcopython

Discosoma.

Wstawiam kilka zdjęć robionych na szybko jeszcze w trakcie czyszczenia szyby. Jak na razie sinularia jeszcze się nie napompowała, ale mam nadzieję ,że niedługo będzie już wszystko ok. Będę pisał. Dzisiaj też myślę, że wstawię wyniki testów, jak zdążę zrobić:nono

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje!!! Widze, że wytrzymałeś czas dojrzewania awarium i nie zrobiłeś falstartu a bałem się, że jesteś w gorącej wodzie kompany. ale jak narazie wszystko robisz z rozwagą no może po za samym początkiem hehe ale to już historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.:nono Jak na razie nie będę nic nowego kupował i muszę poobserwować jak wszystko się zachowuje.

Obok sarcopythona rosną glony, jakieś wysokie i on co chwilę chowa wszystkie polipki i robi sie blado zielony za 2h znowu jest normalny i później znowu po jakiś 30min robi sie bladozielony ze zchowanymi polipkami i nie bardzo wiem o co chodzi.

SInularia jeszcze się nie napompowała jak widać ale z tego co czytałem potrzebuje czasu.

I jeszcze moje błązenki. Ostatnio pływały tak jak trzeba, a teraz pływaja w rogu pod taflą wody na samej górze... Mam nadzieję, że ty tylko dlatego że się aklimatyzują a nie że mają mi zdechnąć...

Koleś mi dał pokarm Omega one z czosnkiem w płatkach oraz Omega Myssis, dałem im dzisiaj i jakoś zbytniego zainteresowania nie widziałem , aczkolwiek coś tam próbowały podskubać, ale jak już coś wzieły do pyszczka do wypluwały. No nie wiem czy to jest ok. Kupiłem wczoraj jeszcze mrożoną artemię, to spórbuję po południu im dać trochę. Może im się polepszy... Już się martwię teraz cały czas...

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 64 jak dobrze liczę:clapping

Na razie nic nowego jeszcze nie doszło, niedługo pewnie trafi do mnie Xenia;) I w przyszłym tygodniu krewetki, może jakaś nowa rybka i jakiś koral:)

Z parametrami wszystko ok, błazenki mają się świetnie, i jak na razie wszystko ma się dobrze:)

Wrzucam kilka zdjęć jak to wszystko wygląda na chwilę obecną:strutin

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia, Z nowości to może mała Apitasia:P Ale w przyszłym tygodniu trafią do mnie 2x wundermani:)

Właśnie przywiozłem Xenię od kolegi, niedługo wstawię zdjęcia;)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio doszły do mnie nowe zwierzaki. Euphylia, Xenia, Ukwiał (wydaje mi się ,że jest to heteractis Crispa), 2x amboinensis , 2x wundermani.

Dzisiaj zrobiłem kilka zdjęć, ale na razie wstawiam jedno, bo tylko jedno mi dzisiaj w miarę jakoś wyszło.

Coś dzisiaj nie mam weny do zdjęć:) Więcej zdjęć niedługo wrzucę. W szczególności ukwiała, bo na razie wszedł pod skałę, ale jutro postaram się zmienić mu lokalizację:)

I jeszcze muszę przestawić jakoś euphylie żeby nie dotykała piasku.

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny dziennik:) tylko nie Wundermani, wunder to może być waffe:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo Widzisz, to jest Lysmata wurdemanni, teraz to zmienia postać rzeczy:D Już ją od nowa lubię:) Myślę kurde co to niemiecka odmiana czy co:D

A tak w sklepie koleś mówił wundermani wundermani i popełniłem błąd i nie sprawdziłem:D Dzięki za poprawienie;)

Jutro mnie czeka przeprowadzka ukwiała, no ciekawe jak mi to w rękawiczkach wyjdzie:D Bo bez, to na pewno go nie dotknę, aż taki odważny (jeżeli można tak to nazwać) jak sprzedawcy w sklepie to nie jestem:D

Pozdrawiam:)

Postaram się wrzucić niedługo jakieś ładniejsze zdjęcia:P


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291039 Wisnia69 :

...

A tak w sklepie koleś mówił wundermani wundermani i popełniłem błąd i nie sprawdziłem:D ...

Zawsze trzeba samemu sprawdzić i nazwę i wymagania zwierzaków :)

#291039 Wisnia69 :

...Jutro mnie czeka przeprowadzka ukwiała, no ciekawe jak mi to w rękawiczkach wyjdzie:D Bo bez, to na pewno go nie dotknę, aż taki odważny (jeżeli można tak to nazwać) ...

tylko delikatnie, delikatnie :) tak jak rozmawialiśmy. i spokojnie możesz brać go w dłonie- ja swojego dwukrotnie przenosiłam gołą ręką, w tym raz z błaznem w środku, bez wody :) z akwarium do akwarium.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ukwiał nie dał się przenieś bez skały, to w takim razie przeniosłem go ze skałą i zmieniłem trochę ułożenie skał.

Męczyłem się prawie 2h i zastanawiam się czy wygląda teraz lepiej czy nie?:) Jak uważacie?:)

Mi się chyba bardziej tak podoba:P Jeszcze myślę nad koralowcami, ale już nie daję rady.

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda w tym nocnym świetle i widzę ze przyjechały już lysmaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trochę odświeżę, bo więcej się działo teraz w dziale Szpital, no ale jak tam pisałem zdechła mi Nemateleotris Decora i jeden Błazenek. Podejrzewam , że to coś ta decorca przyniosła( chociaż niby była po kwarantannie i powinno być z nią wszystko ok). No ale tak się zdarza... Jak ją wyrzuciłem to wszystko zaczęło wracać do normy.

Chociaż na hepatusie i Bicolorcu nie zrobiło to wrażenia( ta cała choroba) tylko drugi błazenek był chory jeszcze, ale jak na razie widzę, że już białego osadu(śluzu) praktycznie nie ma, więc myślę, ze wszystko powinno być ok. Hepatus ma tylko od czasu do czasu białe kropki , no ale jak czytałem to u niego normalne, i że ma tak na początku ze stresu.

Dostają wszystkie pokarm z czosnkiem, więc powinno być ok.

Wszystko szybko bardzo rośnie, Xenia już jest duża i chyba będę musiał dokupić jakąś oddzielną skałkę, żeby mi nie zarosła wszystkiego. Euphyllia też się powiększyła, na moje oko to dwa razy prawie. Wrzucę później zdjęcia to sami ocenicie. Krewetki już z 2 razy miały wylinkę. Mam z 3 czy 4 nowe malutkie grzybki discosomy. Tylko Sinularia jak była bidnie napompowana tak jest dalej i zastanawiam czy się jej nie pozbyć czy jeszcze czekać.

Bicolor nie wiem jak u was, ale u mnie jest strasznie towarzyski xD jak podchodzę do akwarium od razu robi stójkę:D(muszę kiedyś strzelić zdjęcie albo nagrać filmik xD ) razem z błązenkiem i hepatusem które podpływają i też czekają na jedzonko :D Czytałem , że Bicolor to taka bardziej nieśmiała ryba i siedzi w skale, a u mnie jest wręcz przeciwnie:D siedzi w skale dopóki nie przyjdę do akwa. Jak jeżdżę palcem po szybie to śmiga za nim raz w jedną raz w drugą stronę xD Świetny jest ten Bicolor:D Hepatus tylko trochę płochliwy,no chyba , że dostają jedzenie. To wtedy wsuwa wszystko jak odkurzacz, i już jest w końcu wypukły , bo jak wziąłem go ze sklepu to był chudy strasznie. Błazenek jak na razie mieszka w euphylli sam:( no i nie wiem czy mu teraz dokupić samice ,czy nie i czy się będą zgadzać jak tak zrobię. Zachowuje się tak samo, je z ręki i pływa, tylko odkąd jest sam to nikogo nie dopuszcza do euphylli. Raz chciała krewetka podskubać pokarm to pogonił ją od razu :D

Mam nadzieję, że już teraz po tych niemiłych doświadczeniach będzie już dobrze...

No i chyba tyle tak na szybko:) jutro porobię zdjęcia i wstawię, bo aż sam jest ciekaw różnicy wielkości wszystkiego co urosło:P

Pozdrawiam:)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem wstawiam zdjęcia. :) Tutaj widok całego akwarium:)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi się żadne zdjęcie nie wyświetla??

ok już są:)


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia. Rybki i reszta:)

Ja najpierw wysyłam odpowiedz a później dołączam zdjęcia bo u mnie inaczej się da:) Więc już pierwsze są zaraz będą kolejne:)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka :) Nie są idealne , bo posiałem gdzieś lampę, chyba została w samochodzie. A samochód pojechał do lublina xD Więc jak ją dorwę to porobię takie jak trzeba, a na razie to takie bardziej poglądowe;)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.