Skocz do zawartości
Kris_77

A Reef in the Sky

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

nie wiem czy wielu z Was przegląda reefcentral - więc dla tych co nie - wklejam linka do jednego z moich ulubionych wątków - po za chłopakami z Tajlandii te akwarium szczególnie odpowiada mojemu wyobrażeniu o idealnym akwarium morskim - choć oczywiście coś bym tam pozmieniał ;)

http://reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1767159

tak powinno się zakładać akwarium morskie ;) szystko rewelacyjnie zaplanowane - wzorowa realizacja - super aranżacja (mało skały ale wierze, że mu się uda ;) - rewelacyjne fotki (szczególnie te podwodne) - przepiękny film ;)

jak dla mnie profesjonalizm pełną gębą - maksymalne przywiązanie do detali w każdym względzie

mam nadzieję, ze uda mu się utrzymać ten zbiornik dłużej bo z chęcią spojże na niego za np rok ;)

pozdr

kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zebrać szczęki z podłogi. Robi niesamowite wrażenie.

Poziom szczegółowości projektu, wykonanie po prostu powala.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam projekt, dopracowanie szczegółów - bomba ;) Natomiast aranżacja, mnie osobiście, się nie podoba: lubie akwaria 'w starym stylu' czyli maksymalnie zarzucone skałą... ;)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReefCentral is currently running backups and will return soon.:cursin


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zapanujemy nad filtracją moim zdaniem lepiej iść w stronę takich aranżacji - raz, że na start są super efektowne (a wiemy ile korale potrzebują czasu na rozrost ;) a dwa to mamy dużo mniej miejsca do obsadzenia a co za tym idzie mniejsza kasa do wydania + szybciej dochodzimy do całkowitego zasiedlenia

akwarium w starym stylu są bajeczne jak już stoją sporo czasu i korale są tak rozrośnięte, że to one budują kompozycję - ale jak wiemy takich akwariów jak na lekarstwo - choć aspekt filtracji - bezcenny ;)

wracając do tego akwarium - szkoda, że nasze wątki z zakładaniem nieco się różnią od tego ;)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja watku na razie nie moge obejrzec, ale uwazam jezeli chodzi o panowanie nad filtracja to zadna sztuka. Wiekszosc z nas ma sumpy. Skala czy w zbiorniku czy w sumpie przy odpowiedniej ilosci i cyrkulacji bedzie spelniac swoje zadanie. Nie widze wiec powodu zeby kazdy z nas nie mogl miec czegos takiego.

Osobiscie zbiornik bardzodzo mi sie podoba choc lekka konstrukcje sam mam na co dzien wiec az tak mnie nie powala.

Czekam az odblokuja reefcentral

@ Zielony mintaj

Sam projekt, dopracowanie szczegółów - bomba Natomiast aranżacja, mnie osobiście, się nie podoba: lubie akwaria 'w starym stylu' czyli maksymalnie zarzucone skałą...

.......i glonami az po dach:clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz

niby panowanie nad filtracją to żadna sztuka - tylko mało komu wychodzi ;)))) taka prawda ;) dużo żywej skały w głównym jest jak narazie największym pewnikiem .. ale też nie gwarancją sukcesu

podoba mi się jak autor tego akwarium lub np sonny x dbają o czystość szkła - przynajmniej z tego co piszą - bo ja np chwilowo z braku czasu krawędzie akwa i przy dnie czyszczę tylko przed cykaniem fotek ;)

@sienki

co do tła - to mi się właśnie czarne tło przejadło - teraz odstawiłbym od ciemnej ściany akwarium na kilka centymetrów tak aby można było wjechać czyścikiem - wtedy uzyskałbym wymarzony efekt ;)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.