Skocz do zawartości
AdamB

Przelew ze zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliza sie nieuchronnie moment wymiany mojego bardzo starego szkla 80x35x35.

Akwa wspolpracuje w tej chwili z panelem i przelewem DIY http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26952&d=15. Panel znajduje sie za akwarium i tam MUSI pozostac. Niestety nie mam mozliwosci wstawienia sumpa pod spod. Panel jest ok 50% krotszy od akwa i stoi mniej wiecej w jego srodku.

Poniewaz jak pisalem bede musial wymienic szklo zastanawiam sie nad tym jakie kupic/zamowic, zeby sposob przelewu byl jak najbardziej bezpieczny dla podlogi ;). Na pewno bedzie to szklo 80x35x45 bo szersze ani dluzsze sie nie zmiesci wiec moge isc tylko w gore. Czy moze zdecydowac sie na jakis zewnetrzny balkonik do splywu, a moze otwor splywu wyciety w tylnej scianie i kolanko zewnetrzne do panela? A moze od razu zamowic zbiornik z "zintegrowanym" zewnetrznym panelem na jednej szybie podstawy?

A moze poprostu kupic typowe szkielko np z Diversy 80x35x45 i pudelko przelewowe?

Co o tym myslicie?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilbym akwarium z odpowiednim wycieciem na grzebien czy to na tylnej czy boczna szybie to juz wedlug uznia. Do tego juz samemu dokleilbym sobie panel pompka oobiegow kawalek rurki i powrot do akwarium. Chyba nie ma nic bardziej bezpieczniejszego dla podlogi. Jest jeszcze opcja polaczeenia panela z akwarium zasada naczyn polaczonych Rurka ktora w akwarium moze siegac samego dna i sciagac detytrus tylko co z filmem na pwoerzchni?

Prawdopodobnie polacznie tych dwoch rozwiazan dalo by swietny rezultat


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, Twoj panel ma 4 sciany boczne czy 3 a czwarta stanowi szyba zbiornika glownego?

Wyciecie w szybie jest "otwarte" od gory czy jest to otwor? W jakiej odleglosci od gornej krawedzi akwa sie znajduje?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.