Skocz do zawartości
adam1203

"zawód" Moderator

Rekomendowane odpowiedzi

@Sylweq Miałem napisać Ci na PW ale Ty nie szanujesz tego.

Skoro ona CI wysłała PW - odpowiadając na Twoje jakże konkretne pytanie i nie ważne jaka była treść to powiedz mi - po jakiego grzyba wywlekasz to na forum ? Pytałeś ją w ogóle o zgodę na publikajcę prywatnej korespondencji ?

Nawet żeby w PW była tylko "." lub "," to jest to prywatna wiadomość między Tobą z drugą osobą.

Tyle w tym temacie, dodatkowo powtórzę - nie wnikam w treść - mówię ogólnie o wiadomościach PW.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275928 kapuhy :A na pewno jedną z bardziej gotujących krew w żyłach opcji jest mod nie uczestniczący czynnie w życiu forum, za to bezdyskusyjnie i z zadowoleniem walący łorny.

Błąd w rozumowaniu. Mod nie uczestniczący w "życiu" forum nie musi nie być na bieżąco. Wiem, co mówię. Jako mod całkiem gdzie indziej mam do przeczytania i sprawdzenia średnio kilkaset postów dziennie. Gdybym "czynnie" brał udział, mógłbym rzucić pracę, żonę, kochankę i jeszcze parę innych rzeczy, i nadal miałbym za mało czasu na "czynne" uczestniczenie. Mod ma być jak duch - niewidoczny, acz skuteczny. I tyle pieśni - że ktoś nic nie pisze, nie znaczy, że nie czyta...

A druga para kaloszy - to powszechna awersja do władzy... A co by nie mówić - mod to władza. Ja mówię, jak komuś nie leży, to niech gdzie indziej poleży. IMHO - nikt nikogo nigdzie na siłę na forum nie trzyma. Ale skoro wlazłeś w gości - bo przyjęcie na forum oznacza akceptację jakichś ogólnych jego zasad - z reguły spisanych, to zachowuj się jak gość, a nie udzielny pan na folwarku... Rozumiem, że jakaś tam część użytkowników poszłaby sąsiadowi nasrać na wycieraczkę i poprosiła o papier - przecież się da... a że nigdzie w kodeksie nie zapisane, czyli dozwolone? Rozwaga, wyważenie zachowań i rozsądek dotyczy obu stron - i "administracji" i userów. Wystarczy się szanować nawzajem, bo jak nie, to będzie jak z tym drewnem we Warszawce... bo Wy nam... itd. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek...

"Mod ma być jak duch - niewidoczny, acz skuteczny." pisząc ten temat odnoszę wraże nie że jednak Mod o którym mówimy nie spełnia tego... (minęły kolejne 2 godz. a ja nie dostałem odpowiedzi w sprawie "konkursu")

"A co by nie mówić - mod to władza." gówno prawda !!! władza ma prawo decydować w kwestiach innych tak jak nasz rząd decyduje o wysokości płaconych przez Nas podatkach a w przypadku forum takim jak ten może zwrócić uwagę, ma prawo edycji postów ale w jaki sposób to robi jest Ich sumieniem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś - tym się różni praca społeczna od zarobkowej - w tej za pieniądze musisz coś zrobić w określonym czasie. W tej społecznej zrobisz to, jak będziesz miał czas i ochotę. To a propos czekania na odpowiedź. Sam wiele razy czekałem na

odpowiedź i tydzień - i co? Korona mi z głowy spadła?

Co do drugiej części - mod to władza, bo decyduje w kwestiach innych, tyle, że w szczególnny sposób - ale skoro tego nie rozróżniasz, to dyskusja jest bezprzedmiotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Ty wiesz co mówisz jako mod, a ja wiem, jakie są moje odczucia jako usera - błędu w rozumowaniu nie widzę ;) Zwłaszcza, że jednak większość modów na forum się udziela.

Każdy użytkownik zaakceptował regulamin przy zakładaniu konta i powinien się do niego stosować. Ale nierzadko nie da się jasno określić czy ktoś złamał regulamin, czy przekroczył dobre obyczaje itp., itd.. I dlatego modami są ludzie, z którymi można dyskutować i dzielić się opiniami, a nie zerojedynkowe automaty. I również nie rozumiem osób, które już na starcie do modów są uprzedzone. Pod jednym mogę się w 100% podpisać - podstawą jest wzajemny szacunek. A tego w wiadomej moderacji nie zauważyłem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi - użytkownicy potrafią dopiec do żywego wychodząc z założenia, że są w sieci bezkarni. Ja już miałem "przyjemność" zaliczyć sprawę o groźby karalne, nękanie (telefon), i próbę rękoczynów w spotkaniu na żywo, bo miałem "czelność" zwrócić uwagę na niestosowne zachowanie. Problem polegał na tym, że uzytkownik nie uważał tego, co robił, za niestosowne. Niestety - podejmowanie arbitralnych decyzji jest trudne, ale czasem konieczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się odezwę ;) Byłem modem, zrezygnowalem dlatego że wlaśnie nie mialem czasu, a uważam że "jak już coś robisz, rób to porządnie"... Redek ma rację że mod powienien być przede wszystkim skuteczny, niekoniecznie widoczny. Jest różnica między skutecznością a nadgorliwością. Czasem nie podobają mi się pewne posunięcia obecnych modów, niektóre rzeczy zrobiłbym inaczej, nie twierdzę że lepiej, po prostu z mojego punktu widzenia inaczej, co nie znaczy że oni robią coś źle. Niemniej jednak są sytuacje w których dzialłbym bardzij "na ostro", faktem jest że awantury na forum podnoszą cyklicznie te same osoby i teraz pytanie do nich: macie akwaria? To się nimi zajmijcie... To naprawdę fajne hobby ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeczku - Właśnie na tym polega problem, godząc się na pracę społeczną bez względu na to w jakim charakterze akceptuje dokładnie tak jak My pewne zasady. Mod na Naszym forum ma również pewne obowiązki. Jeżeli gdzieś jest napisane że Moderator generalnie powinien tylko pachnieć i walnąć raz na jakiś czas bana to zwracam honor....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275938 SkoczekPL :

@Sylweq Miałem napisać Ci na PW ale Ty nie szanujesz tego.

Skoro ona CI wysłała PW - odpowiadając na Twoje jakże konkretne pytanie i nie ważne jaka była treść to powiedz mi - po jakiego grzyba wywlekasz to na forum ? Pytałeś ją w ogóle o zgodę na publikajcę prywatnej korespondencji ?

Nawet żeby w PW była tylko "." lub "," to jest to prywatna wiadomość między Tobą z drugą osobą.

Tyle w tym temacie, dodatkowo powtórzę - nie wnikam w treść - mówię ogólnie o wiadomościach PW.

A dlaczego nie napisała tego na forum tylko na prv wysłała czyżby czegoś się obawiała za tak beznadziejny post?

A który to jest punkt regulaminu że nie mogłem edytować obrażającego mnie posta,ja natomiast tego nie zrobiłem i jak Pani mod nie potrafi odpisać na forum to co ona tu robi?


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275950 adam1203 :Mod na Naszym forum ma również pewne obowiązki.

ja cholernie lubię konkrety - wymień, jakie. Zlinkuj, gdzie one są spisane. Napisz, czy brałeś udział w nadawaniu praw i obowiązków modom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275953 Radek Ch :
#275950 adam1203 :Mod na Naszym forum ma również pewne obowiązki.

ja cholernie lubię konkrety - wymień, jakie. Zlinkuj, gdzie one są spisane. Napisz, czy brałeś udział w nadawaniu praw i obowiązków modom...

oczywiście że nie brałem w tym udziału więc na jakiej podstawie mówisz że to władza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sylweq

Ona CI napisała PW a nie posta - rozumiesz różnicę ?

- EOT

@Adam - chętnie sam posłucham o moich / naszych obowiązkach.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, Twoim obowiązkiem jest zmiana avatara, ten jest obrzydliwy ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275960 seb :

Skoczek, Twoim obowiązkiem jest zmiana avatara, ten jest obrzydliwy ;)

Pozdrawiam

seb

Aha, Twój jest piękny ;) W avatarku to mój kot BRi - Melman ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275957 SkoczekPL :

@Sylweq

Ona CI napisała PW a nie posta - rozumiesz różnicę ?

- EOT

@Adam - chętnie sam posłucham o moich / naszych obowiązkach.

Rozumie ale nic ją nie upoważnia do pisanie mnie takich postów do mnie.Ja jej nie napisałem w tym stylu jak to ona zabłysnęła,kompletna paranoja.


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bycie moderatorem jest przywilejem nie obowiązkiem, jeżeli potrzebujesz listy praw i obowiązków zgłoś się do Przemka...

Czemu nie jesteś modem?? masz dość "trudnych" ludzi, czy brak czasu?? a tego ostatniego tyczy się temat...

Jeżeli mam problem/pytanie chcę zadać je osobie znającej temat, udzielającej się w forum oraz zaufanej...

Jak mogę to zrobić do Moda który ma 5 postów z czego 3 w ostatnim tygodniu??

Tego tyczy się temat !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli "mod to władza" (choć ja tak tego nie postrzegam) to "władza" wykonawcza, czyli pilnująca przestrzegania wcześniej określonych i przyjętych, przez grono forumowiczów zasad. to po pierwsze. a po drugie tak samo podlega "kontroli", nie ma i nie powinno być tzw. "świętych krów" i każdego mozna ocenić, mod/klubowicz nie ma znaczenia... trzymamy poziom lub nie.

wszyscy.

;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275965 adam1203 :

nika brawo !!!

oooo to jest MODERATOR !!!!

Adaś - w/g mnie Nika to Moderatorka ;) ale nie widziałem na żywo to mogę się mylić ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275976 adam1203 :

SkoczekPl- bardzo śmieszne ;) nic Ci nie umknie...

MODERATOR - funkcja nie płeć

KIEROWCA - może być kobietą ;)

zimnego piwka życzę wszystkim

Adam i dobrze że tak to odbierasz - I Twoje zdrówko ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.