Skocz do zawartości
inmar

phosphate remover

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie coś o phosphate reducer firmy Microbe-lift ?

4d10cbd10566d6a0med.jpg

Kupujemy z dużego baniaczka.

Chciałbym się o tym coś więcej dowiedzieć bo na Rybnickim forum już to stosujemy z powodzeniem od 2 tygodni.Tylko jakoś szukamy dziury w całym czy przypadkiem nie będzie skutków ubocznych.

Wyglądem przypomina atrament,100ml kosztuje 15 zł.Po podaniu 10ml PO4 zeszło z 0,24 do 0,13 w ciągu 8 godzin.Po dwóch dniach podałem 5 ml i znów zeszło do 0,17.Wczoraj już miałem 0,13,ale robię przerwę tygodnia od podania drugiej dawki.Jak dotychczas byłby to najtańszy sposób redukcji fosforanów.

Chcemy doprowadzić PO4 do poziomu 0,1 lub minimalnie poniżej a resztę pracy pozostawić polimerom bo coś mi się wydaje,że one umieją tylko utrzymywać niski poziom,ale zredukować to już nie bardzo.Przynajmniej u mnie i u kolegów moich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupiłeś?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem,ale nie po naszemu a tłumaczenia google wiadomo jakie są.Sławek,czy ogólnie możesz napisać co i jak,jakie są opinie na temat tego preparatu i czy ma powodzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pczytal firma dlogo w biznesie,wielu urzywa te srodek(ja jeszcze go nie urzywalem),jedynie jest on dobrym do odtacenia PO4.

Ale jakis pochlaniacz (tz gabke) po uzyciu tego plynu(nie bedzie uskokow)by sie przydal.Ja uzywam ten pochlaniacz co pisale pare dni temu.

Zdaje egzamin.Troche czasu potrwa za nim cale badziewo wyjdzie z twoich skal.A drastyczne uskoki tez sa nie wskazane.

Na i oczywiscie w tym plynie sa nasze slawne polimery i troche inne chemi.Sprawdzilem na google zadnych negatywow nie ma.

Nawet japonczyki urzywaja ta firme dla swoich bez cennych rybek.

SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Darek stwierdził,że odpieniacz wszystko wywali i faktycznie trochę więcej wyrzuca.O jaki pochłaniacz chodzi ?

Ciekawe czy można to na stałe używać a kulki nasze wywalić ? Jak by dawać co jakiś czas niewielką dawkę np. 3ml to problem byłby z fosforanami.Pozostają jeszcze azotany,które te kulki podobno pochłaniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba twoja tesciowa sie przyda


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano o 9 podałem kolejną dawkę atramętu 5ml i o 20 mam już PO4-0,08.Na tym zakończę podawanie tego specyfiku i zobaczymy jak poradzą sobie dalej kulki.Korci mnie też wywalenie ich i podawanie co jakiś czas kilku ml tego płyny.

Zainteresowani produktem proszę na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja już wiem na 100% że kulek nie daję tylko ten szajs małymi dawkami co kilka dni i powinien być spokój - do tego w refugium glony i z azotanami też powinien być spokój

do tego tej samej firmy można kupić w takim samym baniaku Ammonia Remover i jeszcze extreme który wywala metale cięzkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar i jak tam efekty kulki zaczęły działać po zastosowaniu tego preparatu ???

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosujemy to nadal.Kolega Bioły już wywalił kulki całkiem a Leoni chyba też.Można kulki wywalić jeśli nie mamy problemów z azotanami.Byłem na urlopie tydzień i fosforany wzrosły mi o 0,01.W moim baniaku podanie 3ml atramentu zbija fosforany o 0,03.Podobno nie ma przeciwwskazań na stosowanie tego preparatu na stałe.Kulki u mnie nigdy nie działały więc nie mam porównania.Kilka dni temu bo mi zostały dołożyłem 300g kulek i zobaczymy jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Marek pisze umnie kulki absolutnie w niczym niepomogły a wrecz przeciwnie, od momentu jak zaczołęm stosować"atrament" wrażenia i efekty są nieporównywalne, u nas w rejonie stosuja to wszyscy no i kosztu sa śmieszne w porównaniu do innych specyfików


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279953 inmar :

Stosujemy to nadal.Kolega Bioły już wywalił kulki całkiem a Leoni chyba też.Można kulki wywalić jeśli nie mamy problemów z azotanami.Byłem na urlopie tydzień i fosforany wzrosły mi o 0,01.W moim baniaku podanie 3ml atramentu zbija fosforany o 0,03.Podobno nie ma przeciwwskazań na stosowanie tego preparatu na stałe.Kulki u mnie nigdy nie działały więc nie mam porównania.Kilka dni temu bo mi zostały dołożyłem 300g kulek i zobaczymy jak będzie dalej.

Troche pogrzebalem na www jak te preparaty dzialaja.Glownym srodkiem zabijajacym jest dimethyliminoethylene dichloride, ethoxylate

w malych ilosciach nie ma problemu.jedynie przedawkowanie powoduje calkowite zanik bakteri tz baniakowa Hiroszima.Jade na podobnym

plynie.Co zauwarzylem ze powoduje zmiejszenie bakteri na Bio kulkach.Przy urzyciu syf ze skimera nie ma wogule zapachu tz zgnilych jaj.

Po zakonczeniu dawek maxymalnych,kulki wrocily do normy po tygodniu.Glony powracaja troche ale sa bardzo slabe i jest latwo je ze skrobac z szyby.Mam troche obawe ze po przez czesciowe zaginiecie bakteri ,nie ktore gatunki bedom calkiem wykonczone.Brak stabilizacji moze

po jakims czsie doprowadzic do zalamania tenku-czas pokaze.Dawanie nowych bakteri moze temu zapobiec.Ciekawy jestem jak tam

twarde korale sie przy tej chemi za chowuja ?

SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się nie zmieniło.Masz rację dawki muszą być malutkie,ale u mnie jednak śmierdzi z odpieńka jak przedtem.Tu też nic mi się nie zmieniło.Dalej podaję BioDigest i co jakiś czas Cycle.

Jak by tak podawać co tydzień po 1-2ml to może utrzymalibyśmy niskie fosforany ?Sprzedawca tego preparatu twierdzi,że to absorber jak każdy inny,ale tani za to.Nie jest jego interesem chyba sprzedawać zamiast Rowy ten atrament bo zarobek na tym pierwszym na pewno jest większy kilkakrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się na 100ml. Czekam na odpowiedź od Darka :strutin

do zbicia mam 0,7 wg Saliferta w 80l. baniaku - jak dawkować preparat by nie zaburzyć równowagi i powolutku wracać do normalności ??

pzdr

-------

Łukasz


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz Marek pisał 3ml zbija około 0,03 PO4


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego nikt nie pisze że środek ten można stosować gdy fosforany wynoszą min. 0,2


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczna dawka dla mojego baniaczka to 3ml ?? Nie chcę przedobrzyć na początku. Jednak Marek ma sporo większy zbiornik ... a przedawkowanie może być b. niebezpieczne


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek poczytaj na stronie producenta o tym środku,tam tak pisze,potem będziesz mówił że coś nie tak i nie wiesz dlaczego.


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim marzeniem jest 0,2 :clowning Więc lać będę spokojnie aż dojdzie do tego poziomu - później rowa... Tylko niech ktoś wyjaśni ile lać tego ustrojstwa do mojego baniaczka


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ice4-żeby usunąć 0,2-0,9ppm fosforanów należy dozować-na akwa.57l -2ml, 189l -7,5ml, 378l- 15ml


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.