Skocz do zawartości
inmar

phosphate remover

Rekomendowane odpowiedzi

Lalem 1ml co drugi dzień.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja lałem 1 ml to nie było żadnych zmian w baniaku,nawet o 0,01 po4, od takiej dawki zaczynałem


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...widze ze ta firma ma caly arsenal produktow od removerow ,poprzez bakterie i testy az do soli morskich...dla mnie to nowosc,ale moze Wy juz stosujecie od dawna cos co ja niedawno odkrylem...czy jest cos godnego polecenia bo ceny sa rzeczywiscie niskie...Pozdrawiam...http://www.microbelift-france.com/epages/tqiyhvks.sf/fr_FR/?ObjectPath=/Shops/tqiyhvks/Categories/%22Kit%20%26%20Test%20Strips%22


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie microbe lift nite out to rewelacja reszty nie stosowalem bo nie bylo ptrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#301198 Iceberg :

...widze ze ta firma ma caly arsenal produktow od removerow ,poprzez bakterie i testy az do soli morskich...dla mnie to nowosc,ale moze Wy juz stosujecie od dawna cos co ja niedawno odkrylem...czy jest cos godnego polecenia bo ceny sa rzeczywiscie niskie...Pozdrawiam...http://www.microbelift-france.com/epages/tqiyhvks.sf/fr_FR/?ObjectPath=/Shops/tqiyhvks/Categories/%22Kit%20%26%20Test%20Strips%22

Ja stosuję od jakiegoś czasu Aquarium Balancer i mam mieszane odczucia. Nie potrafię ustalić dawki do swojego akwarium. Zacząłem od dawki wg instrukcji i zrobiło mi się zielono. Po 3 tyg dałem połowę dawki i to samo. Po kolejnych 4 tygodniach mam zamiar dać 1/4 - zobaczę co będzie. Cycle jak lałem nie robiło takich niespodzianek, ale być może to wina wysokiego skoncentrowania bakterii - nie wiem.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Dzieki,na pewno cos wyprobuje z tej firmy...na wielu produktach jest napisane ze nie maja sobie rownych w handlu i sa liderami w US...pewnie kazdy moglby tak o swoich produktach napisac ale mam cos dobre przeczucie a ten "lift nite out" pojdzie na pierwszy ogien,skoro Kidult jestes zadowolony z niego...piszcie o Waszych spostrzezeniach zwiazanych z produktami tej tak olewajacej reklame firmy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbiłem PO4 z 0,46 do 0,09 w ciągu 3 dni. Lałem wg zaleceń tj. 15ml na 200 litrów wody.

Dziś przestałem lać bo włożyłem absorber Seachem PhosGuard no i czekam aż kulki zaczną działać


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kilka dni zmierze PO4 i zdecyduje co dalej


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz jutro, ta dawka którą dałeś jest dość spora..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dawka jaka dałem jest wg zaleceń producenta tj. podwójna dawka tego co do słodkowodnego . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj chyba kolega wątku calego nie przeczytał :) Ja również zakupilem sobie to cudo po lekturze tego tematu. Na swoje 160 l podalem 2ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engel, żeby tylko nie skończyło się katastrofą tak szybkie zbicie...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbijalem duzo wolniej i sps,y ucierpialy.

Jak masz w akwarium jakies sps'y to cienko je widze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek powiedz po co wogole cudowales z atramentem, skoro masz juz swoj zloty srodek. Czego Ci brakowalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną zależność.Mianowicie podając atrament w momencie kiedy w baniaku jest Purigen i Chemi Pure zamiast poziom fosforanów się zmniejszać to się zwiększa,może on powoduje rozpuszczenie i wydalenie z powrotem do wody pochłoniętych związków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko Chemi Pure i mi spada po podaniu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak,że miałem powiedzmy PO4 na poziomie 0,20 a po podaniu atramentu 0,23 następnie po następnych podawaniach 0,25 i 0,28.Po konsultacji z Darkiem z elektrowni czyli naszym szpecem od morszczyzny jak tylko wyjąłem te preparaty i podałem atrament to jednorazowo spadło z 0,25 na 0,15.Czyli coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najwyraźniej :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kupilem i zastosowalem te phosphate remover...zauwazylem ze odpieniacz po uzyciu tego wywala jakas inna piane,cos jak maslo,bialawo,niebiesawo,zielonkawe i ze strasznie to smierdzi...tez tak macie..?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego właśnie musi być dobry odpieniacz.Po zastosowaniu pienidło powinno mieć więcej pracy,ale u mnie specjalnie innej piany nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Inmar,widze ze masz ATI BM a to chyba dobry skimmer...jeszcze jedno,wiesz ja nie mam elektonicznej Hanny,jeszcze nie o innych testach oprocz tych najdrozszych,przekraczajacych cenowo Hanne mozna zapomniec bo one tylko pokazuja jak jest naprawde zle...wiec prawde mowiac leje PR i na oko sprawdzam...co zauwazylem...?...super klarowna woda,brak alg na szybach...juz chyba z tydzien nie czyszcze...wiem ze balansuje na krawedzi,lejac atrament bez mierzenia PO4...to te moje okropne sklonnosci do wiary w swoja intuicje...mam nadzieje ze nie zejde na prawdziwe "zero"...choc wydaje mnie sie to bardzo malo prawdopodobne,gdyz nie slyszalem jeszcze o zbiorniku,gdzie PO4 ma prawdziwe "zero"...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg piana jaką wywala Twój odpieniek jest jak najbardziej odpowiednia ,w moim przypadku jest identycznie,nim podałem phosphate remover sprzedawca tłumaczył mi że taka właśnie piana ma być


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.