Skocz do zawartości
inmar

phosphate remover

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli się mylę to mnie poprawcie ... testy saliferta na PO4 wskazują [mg/l] patrząc na tabelkę z wynikami. Mój wynik - słabiutki - 0,7 [mg/l] (pole mocno niebieskie)

przyjmując że dla PO4 1mg/l to około 0,1ppm - wynika z tego iż aktualny mój wynik to 0,07ppm - czyli nie do zbicia tym specyfikiem.

Pomóżcie bo już zamotałem się z tymi mianami :clowning


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ice4 wejdz sobie na stronę -phosphate remover wszystko znajdziesz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj no właśnie nie wszystko znajdę - bo podają dawkowanie na ppm a ja próbuje dojść prawdy ile mam ppm PO4 w akwa - kiedy testy saliferta pokazują 0.7 ....


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280079 ice4 :

oj no właśnie nie wszystko znajdę - bo podają dawkowanie na ppm a ja próbuje dojść prawdy ile mam ppm PO4 w akwa - kiedy testy saliferta pokazują 0.7 ....

Z tego co pamiętam to dla małych stężeń, 1ppm= 1mg/l

przyjmując że gęstość jest równa 1g/cm3 to ppm = mg/l


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

pozdrawiam


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak koledzy idzie zabawa z phophate reducer ? Okazjonalnie zakupiłem go w trzmielu na targach - cena sporo wyższa ale na Darka się nie doczekałem... Jak na razie widać spory spadek fosforanów i oby tak dalej :nono Jak jednak ma się to co pisze w instrukcji - by nie stosować poniżej 0,2ppm do rzeczywistości ?


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem jak miałem 0,1,ale delikatnie 3ml.Po zbiciu tym preparatem jakoś ustabilizowało mi się na 0,07.

Nie wiem dlaczego nie odpisał Darek.Jeśli ktoś pisał do niego to proszę o info jak sprawa poszła.A zdradź ile zapłaciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem na targach i cena nie jest wcale taka wyzsza. Inmar ty mówiłeś że 15 pln za 100ml tu wychodzi mniej wiecej 16-20 zł w zależności jaką butelkę kupimy. Jak doliczyć przesyłkę to i tak drożej wyjdzie. Dzisiaj zaczynam walczyć z atramentem.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo może się takie zmętnienie utrzymywać?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo. Zobaczymy co i jak jutro.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie smiga bez zaruztów, na razie drastycznych efektów ubocznych nie widzę. Po chwili od nalania odpieniacz wywala kupę białego syfu. stosuję doraźnie od miesiąca. na 2 dzień po zastosowaniu widać od razu ubytki w makroglonach - zaczynają się rozpuszczać (chyba z niedoboru fosforanów). Cyjano które występowało w jednym jedynym miejscu stało się przezroczyste po 3 dniach. Od tamtej pory występuje tam jedynie biały nalot.


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za buteleczkę 100ml (115ml) zapłaciłem 30zł więc tragedii nie ma zważywszy na fakt że starczy mi to na DŁUGO...DŁUGO. Po dodaniu 3ml z wody zrobiło się mleko - które po 2,3 godzinach się ładnie wyklarowało. Do walki z fosforanami poszedł także troszkę wcześniej PhosEx Ultra (JBL) na małym przepływie w filterku JBL i200. W przeciągu tygodnia używania absorbera (niepłukany) + 2dni phosphate reducer - salifert pokazuje ok. 0.03, tydzień temu pokazywał 0.7. Troszkę duży skok - ale zależy mi na definitywnym pozbyciu się glonów z baniaka (na miękasach nie zrobiło to specjalnego wrażenia) Do kompletu dokupiłem Specjal Blend oraz Nite Out II - również produkcji Microbe Lift. Po dodaniu Specjal Blenda w przeciągu dwóch dni zeszło cyjano i poprawiła się przejrzystość wody. Więc jakby ktoś pytał - na razie jestem zadowolony z całej gamy produktów Microbe Lifta, zobaczymy co pokaże czas.


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa kontrolna - śmiertelność 100% (55/55). Szkoda, że na sobie takich testów nie robią.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :nono Raz, że wystarczyło tylko zmierzyć stężenia jonów amonowych bo doskonale znamy stężenia śmiertelne (ale panom testerom popsuła się nagle aparatura pomiarowa... może wcale jej nie mieli a ryby są tańsze), dwa że zapewne jest to "test" sponsorowany czyli g*wno warty :|


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze Marek, teraz jeszcze tylko walczę z NO3 bo sporo glonów mi zostało


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282562 inmar :

Ja stosowałem jak miałem 0,1,ale delikatnie 3ml.Po zbiciu tym preparatem jakoś ustabilizowało mi się na 0,07.

Nie wiem dlaczego nie odpisał Darek.Jeśli ktoś pisał do niego to proszę o info jak sprawa poszła.A zdradź ile zapłaciłeś.

pisałem do Darka sms-y i na każdego otrzymałem odpowiedź

a w sobotę byłem i kupiłem

pozdrawiam


150L ,Koralia2, JVP-101 i JVP-100,Koralia Nano 1600, Odpieniacz onet z pompą Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040, Dozownik DIY, Dolewka DIY, Oświetlenie DIY - 105 W Cree LED (White,Royal Blue,Red)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie dawki zaleca producent dla słonej wody ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem,że do słodkiej też się nadaje,a nadaje ? Podaj 5 ml na początek i sprawdź następnego dnia poziom fosforanów.Po tygodniu daj następną dawkę,ale wpierw podaj parametry to doradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawilem dawkowanie na pompie dozujacej.

Pelna dawka tygodniowa podzielona na trzy razy.

Zobaczymy co bedzie.U mnie skaly zaczely powoli

wydzielac badziewo.Wszedzie czysto tylko skaly daja

czadu.Poziom PO4 0.1(+-)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283128 inmar :

Nawet nie wiedziałem,że do słodkiej też się nadaje,a nadaje ? Podaj 5 ml na początek i sprawdź następnego dnia poziom fosforanów.Po tygodniu daj następną dawkę,ale wpierw podaj parametry to doradzimy.

Na TEJ stronie są podane dawki do wody słodnkiej i słonej. Trochę się to rozmija z dawkami, które podajecie, dlatego pytam :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nam Darek doradzał 5ml i za tydzień kolejna dawka po zbadaniu poziomu fosforanów.Nie znam angielskiego więc nie czytam obcych stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.