Skocz do zawartości
Mikegtr7

Błazenek chyba kona

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłą niedzielę nabyłem dwa błazenki, gramma loreto, l.amboinensis, małą szczepke xenii i skałkę z zoa.

Dzisiaj jeden z błazenków po powrocie z pracy leżał na piasku i mega szybko "oddychał".

Teraz ma co jakiś czas zrywy i pływa po całym akwarium, ale jest na tyle słaby, że nie daje rady pompie.

Dokładnie teraz leży i już chyba nic z tego nie będzie.

Parametry wody:

NO2- 0

NO3- 0,1

PH - 8,3

KH - nie mierzyłem

temp. 26st C

zasolenie 1,024

Pozostała obsada to:

l.amboinensis (razem są dwie),

astrea tecta - 2 szt

strombus

nassarius - 1 szt.

mitra papalis - 1 szt.

paguristes cadenati - 1 szt., po dwoch tygodniach w końcu zaczął chodzić po akwa.

No i stało się, błazenka dorwały krewetki, wyciągnąłem go - pływa już po wielkiej rafie. Shit.

Nie mam pojęcia, co jest nie tak - wszystko poza błaznami ma się dobrze. Drugi też zaczął szybko dyszeć.

Aha błazny były hodowlane. Bardzo młode ok. 2-3cm.

:clowning


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że hodowane?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szarykruk - sklep, w którym się zaopatruje ma błazenki z ORA Farm

@zielony mintaj - patrzę na nie od 18 prawie non stop w poszukiwaniu czegokolwiek, ale poza przyspieszonym oddychaniem nic się nie dzieje, tyle, że ja jestem zielony i może one tak mają. Żadnego nalotu, plamek nie stwierdziłem.

Pokarm przyjmuje bardzo chętnie (karmię tylko mrożonkami).


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi błazen padł, jako, że reszta trzyma się super chyba to jednak coś z samymi błaznami było.

Mam zresztą taką nadzieję.

@zielony mintaj - co znaczyłby taki nalot?


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalot świadczyłby o infekcji Broolkynella hostilis - choroba poważna choć uleczalna.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.