Skocz do zawartości
Gość konto_usuniete

Wymiana oświetlenia = Glony(cyjano) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Witam

Mam takie pytanie

w zeszły piątek zmieniłem oświetlenie, wcześniej miałem 2x150 hqi + 2x54W T5 teraz założyłem lampę AM Aquasunlight NG 2x150 hqi + 4x54W T5

Żarniki AM 16000K

świetlówki ATI - ATI Actinic Blue

po wymianie oświetlenia zaczęły się pojawiać miejscowo glony/cyjano

Ktoś się orientuje jak długo może potrwać taki stan, ewentualnie czy ktoś ma podobne zestawienie oświetlenia nad swoim zbiornikiem i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami

Wygląda to tak:

4234-obraz132.jpg

4234-obraz133.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, to chyba nie chodzi o to jakie teraz masz światło, bo wreszcie masz dobre, tylko jakie miałeś wcześniej. 2x chińczyk 150W 14hqi to równie dobrze mogło być 2 razy 100w 6500K. Chińczyki tak mają. Akwa było stabilne przy tamtym oświetleniu gdyż się do niego przyzwyczaiło. Teraz dałeś po prostu po garach i podejrzewam że nie skrócłeś czasu świecenia. Trzeba było włączać tylko actynikę, a HQI zacząć od trzech godzin i co kilka dni wydłużać o godzinę, lub powiesić lampę znacznie wyżej. A ile to może trwać? tego nikt nie wie. Każdy zbiornik jest inny. Na mój gust odsysaj jak często możesz, wodę przez gabkę i tą samą do akwa (nie świeżą) i skróć czas świecenia.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

OK

świecenie HQI już skróciłem, będę obserwował jak się sytuacja rozwija

na razie nie ma powodów do paniki powoli przyzwyczaję akwarium do nowego światła

czeka mnie tylko częstsze sprzątanie :clowning

lampa wisi 30 cm nad taflą wody, dać ją wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana oświetlenia... standard ,zazwyczaj prócz glonów jeszcze cyjano sie wysypuje ,zazwyczaj masakra w zbiorniku około miesiąca lub dwóch ,nie ma czym sie stresować poprostu nie patrzeć ;p

napewno sie ustabilizuje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.