Skocz do zawartości
ice4

oświetlenie - pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Litraż odpowiedni dla danego odpieniacza jest GŁÓWNIE zależny od obsady, także na zapewnienia producentów bierzemy duuuuuży margines.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277859 kapuhy :

Litraż odpowiedni dla danego odpieniacza jest GŁÓWNIE zależny od obsady, także na zapewnienia producentów bierzemy duuuuuży margines.

święte słowa !!!

i uzupełniając, przyjęło się ogólnie (o czym jest w wielu tematach), że to co twierdzi producent, o wydajnosci odpieniacza, akwarysta dzieli na dwa :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może nie doczytałem ale przy t5 istotną rzeczą jest wysokość zbiornika ,nie pojemność. Moim skromnym zdaniem powyżej 35-40cm wysokości zbiornika t5-piątki nie zbyt zdają egzamin ,aczkolwiek jeśli zbiornik jest w miare foremny to światła powinno być dość. Co do karmienia to rzeczywscie troche przeginasz spróbuj karmić korale co drugi dzień połową kostki na wieczór zaraz przez wyłączeniem oświetlenia albo jak świeci sama aktynika czy cuś ogólnie rzecz biorąc na noc. Jednym słowem pół albo jednaczwarta kostki na wieczór co drugi dzięń lub co trzeci dzień. Jak no3 i po4 spadnie troszke po miesiącu czy tam dwóch (jak zobaczysz ze glony znikają) dawke stopniowo zwiekszaj do połowy kostki co wieczór.

Podsumowując daj znać jaka wysokość zbiornika i zmniejsz karmienie

Edit:co do pienidła, ps300 jest git ale obsada troche spora jak nań ewentualnie można próbować na nim kombinacji z pompką powietrza ,tzn zapiąc coś naprawde moncego znacznie zwiekszy wydajność ,troche zabawy przy ustawianiu może być ale trza kombinować ;]

Pozdrawiam i powodzonka życze

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277865 Astronotus Ocellatus :

nie wiem może nie doczytałem ale przy t5 istotną rzeczą jest wysokość zbiornika ,nie pojemność. Moim skromnym zdaniem powyżej 35-40cm wysokości zbiornika t5-piątki nie zbyt zdają egzamin ,aczkolwiek jeśli zbiornik jest w miare foremny to światła powinno być dość. ...

no nie do końca tu się zgodzę. Pomijając opinie innych posiadaczy T5 w zbiornikach o h 50cm i +, napiszę z autopsji :)

u mnie 55h, niektóre sps-y (z braku miejsca) są na samym dnie i mają się wyśmienicie. Lps-y muszę wręcz "zacieniać"

#277865 Astronotus Ocellatus :

...Co do karmienia to rzeczywscie troche przeginasz spróbuj karmić korale co drugi dzień połową kostki na wieczór zaraz przez wyłączeniem oświetlenia albo jak świeci sama aktynika czy cuś ogólnie rzecz biorąc na noc.

...

korali w tym momencie wcale bym nie karmiła dodatkowo, a jeżeli w ogóle to zawsze ok. godziny/dwóch po zgaszeniu świateł.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik h=53cm. Lampy nisko nad powierzchnią wody - doświetlenie raczej ok. czytając posta Astronotus Ocellatusa (abstrahując od tego czy się zna czy dopiero uczy)- sprawdziłem dwa razy adres, ale nie, nie pomyliłem go - a tu proszę po ludzku i to na nano-reef'ie :kapelusz

Dzięki i serdecznie pozdrawiam


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277856 ice4 :

Proszę o zamknięcie tematu - w sprawie konfiguracje świetlówek już wszystko jasne. DZIĘKUJE za odpowiedzi

Zgodnie z prośbą jaśnie pana Łukasza zamykam temat.

Skoczek


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.