Skocz do zawartości
ireck

Zakładanie akwa morskiego!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie bo zamierzam założyć akwa pozostałe po rybkach jako szpital dla paletek a hodowałem je 10 lat jako min morskie. Czy oświetlenie T8 może być stosowane w akwa z tego co wiem to nie bardzo???? i czy reefpack 200 do mojego 70x30x35 bedzie dobry i czy spełnia swoje zadanie?? a może Aqua Medic Biostar Flotor??? albo Aqua Medic Midiflotor??? Proszę o pomoc!!!

Pozdrawiam wszystkich akwamaniaków morszczyzny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdzecznie, ale pomozemy Ci jak przeczytasz dzial dla nowicjuszy. Na tym forum nie ma nic za darmo :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!Już czytam 3 dzień i wiem wszystko i nic!!! Żartuje rzeczy z akwarystyka nie są mi obce ale chodzi mi o szczegóły np wybór filtra, odpieniacza itd, potrzebuje Waszych rad!! np o jakość tego falownika http://allegro.pl/item1190782616_wavemaker_3000_l_h_tylko_6w_2latagwarancji.html lub http://allegro.pl/item1179585728_pompa_marea_stream_1000_jakosc_tunze.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam ponad rok i dalej niewiele wiem..

Co mogę Ci poradzić... to bez pośpiechu. Nie rób nic na chybcika. Głęboki wdech i czytaj :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278262 ireck :

Witam !!Już czytam 3 dzień i wiem wszystko i nic!!! Żartuje rzeczy z akwarystyka nie są mi obce ale chodzi mi o szczegóły np wybór filtra, odpieniacza itd, potrzebuje Waszych rad!! np o jakość tego falownika http://allegro.pl/item1190782616_wavemaker_3000_l_h_tylko_6w_2latagwarancji.html lub http://allegro.pl/item1179585728_pompa_marea_stream_1000_jakosc_tunze.html

to wpisz sobie w wyszukiwarkę "pompy JVP" i poczytaj opinie - temat wałowany milion razy.

Twoje akwarium będzie miało jakieś 70 litrów - wiec przejzyj sobie akwaria o pojemności 50-100 litrów i zobacz co ludzie w nich mają.

Czy może chcesz żebyśmy Ci sami znaleźli te linki ?

aha i licz się z wydatkiem ok 2000 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278265 Natan :

aha i licz się z wydatkiem ok 2000 pln.

@Natan A może to właśnie jest metoda :) Trzeba zacząć otwarcie mówić ile to wszystko kosztuje.

Umieśćmy banner na głównej stronie: "Założenie akwa morskiego 4000PLN". :)


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czytam ponad rok i załozę akwarium morskie dopiero jak stwierdzę,że wiem na tyle dużo że wydane pieniądze,a nie jest to mala suma, nie pojdą w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kwoty to już znam i pomalutku damy radę narazie się rozglądam, czytam i pytam Was o opinie a nie o kwoty!!! Nie chce być niegrzeczny ale jakoś te kwoty są do przełknięcia ,kupowałem też paletki za 450 zl/szt i jak trzeba to trzeba!!! na hobby nie ma mocnych,dlatego chcę spróbować na mniejszym akwarium.Mam tylko akwa, RO, grzałke, testy nie wszystkie no i przerabiam pokrywę.Pozostało sporo :świetlówki,cyrkulacja,odpieniacz,skała , piasek, rybki i......... chęci i kasa

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może zastanów się czy warto oszczędzać te kilka złotych i wykorzystywać stare akwarium w którym głębia będzie żadna, czy nie lepiej zainwestować w nowe akwarium o wymiarach powiedzmy 70x45x45(h) i mieć ładną głębie? Biorąc pod uwagę całą kwotę jaką inwestuje się w start, to są na prawdę "drobne" :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mam w domu z 10 akwa i przeraża mnie kupno kolejnego strych jest zapchany całym sprzetem ,żona mi pozwoli na kupno chyba ......kuli. Wyjście jest takie aby rozkleić i przerobić na głębsze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zona zobaczy morskie tp pozwoli Ci na kolejne 10 :)

Poczytasz, podejmiesz decyzje,wybierzesz sprzet. Wtedy Zakladasz swoj watek, piszesz o swojej konfiguracji sprzetow i plany i wtedy kolezanki i koledzy doradza ewentualne poprawki.

Po tym etapie czas na zakupy.

Jak koledzy radza powyzej, ogaldaj zbiorniki podobnego litrazu i nie boj sie malpowac. Nie ma to jak sprawdzone sposoby.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomocny może okazać się też zaprzyjaźniony morszczak z okolicy i zestaw integracyjny w postać czteropaka :) Uzupełnij profil, na pewno się ktoś znajdzie.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ireck jak masz siano i checi to stawiaj z grubej rury, zebys nie musial powiekszac 2 ray w ciagu roku (jak ja 250->500->700 L netto). wiekszy zbiornik latwiejszy, a jak nie wsadzis na raz 50 korali to i ewentualne straty nie beda duze. im starszy zbiornik tym lepiej, a jak sie juz nauczysz tematu to bedziesz miec zbiornik i duzy i dojrzaly.

szerokosc akwarium pol metra to jest minimum, a ju lepiej 60cm. ja wlasnie przy okazji przeprowadzki powiekszam z 60cm na 80cm szerokosci bo pozazdroscilem kolegom widokow.

dlgosc do tego 130cm i oswietlenie T5 n x 54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozazdrościć takiego widoku!!! pomału ale do celu!!

Mam pytanie co polecalibyście ze świetlówek Aqua Medic Reef White 15k T5 czy 10k do tego arctinic czy może sylwania czy philips

korzystamy z opcji "edytuj" i scalamy posty,

pkt. 6 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ireck, wybór świetlówek poruszany był na forum wielokrotnie. naprawdę warto poczytać to, co już napisano. zerknij do tego tematu lub tego, lub tego.

światło, oprócz tego że ma podobać sie nam, musi odpowiadać mieszkańcom zbiornika. jeżeli obsada nie jest zbyt wymagająca, może być 2x niebieska + 1x biała, przy bardziej wymagającej (potrzebujacej światła) 2xbiała + 1 x niebieska albo i 3x biała.

rodzaj świetlówek też jest indywidualny. jak poczytasz inne tematy dot. oświetlenia, zobaczysz, że bardzo często stosuje się połączenie Ati special (biała) i Ati blue+ (niebieska), dosyć często też wybierane są świetlówki AM i nieco rzadziej KZ, no może oprócz KZ Fiji Purple.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.