Skocz do zawartości
Lukero

oswietlenie do 90x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zakładam akwa o wymiarach 90x45x45 szkło Opti White i mam pytanie czy takie 2 lampy:

http://allegro.pl/item1187361326_lampa_led_weipro_led_c90_90cm.html

dadzą rade czy lepiej kupic coś mocniejszego , wiem że na 1 litr wody powinno być koło 1,5w ale chce sie dowiedzieć czy wogóle inwestować a twkie czy lepiej co innego

dzieki za pomoc:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już o tej lampie na forum i nie nadaje się.


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukero W dużym uproszczeniu przyjmuje się 1W/L, ale przy oświetleniu LED, znów w uproszczeniu, przyjmuje się 0,5W/L.

Zobacz lampy LED Przemka w reef-shopie, wyglądają na niezły sprzęt albo DIY.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tej lampy

Chodzi mi o tą najnowszą wersję - czy wiatraki są głośne i przy ciszy w mieszkaniu (i na zewnątrz) bardzo słychać szum wentylatorów, czy wręcz przeciwnie. Lampa jest cicha ?

"Wiatraki użyte do chłodzenia są łożyskowane, dużo cichsze od Poprzednich wersji. "

I oczywiście interesują mnie ogólne wrażenia z użytkowania tej lampy


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... słychać jak każdy wiatraczek :)

tak jak komputer chłodzony wentylatorem jakikolwiek by nie był w idealnej cisy jest słyszalny


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak, tylko te białe 14000K świecą idealnie jak zwykły chiński szajs 5000-7000K. Oglądałem lampę w Zabrzu i dopiero wygląda znośnie przy zapalonych niebieskich, a i tak na mój gust należy dołożyć kilka niebieskich T5.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli fatalnie do wygląda - jak słodkie :) w przypadku palenia się tylko białych diod ?

Piszesz o dołożeniu kilku niebieskich - jaki dodatkowo efekt to daje, skoro narzekasz na białe ledy?


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest zbyt mało diód niebieskich aby zrównoważyć ten wściekle żółty kolor...

Komuś lampa może się podobać, sądzę jednak że podawanie parametrów żółtych diód jako 14000K jest przegięciem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to parametr 14KK jest dla całej lampy?

mam tą lampę i zadowolony jestem, faktycznie chce dołożyć blue plusy..

a co do samych białych to mam świetlówkę z RS białą LED i świecą tak samo;]

Na koniec pytanie, kto świeci samymi białymi??


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wściekle żółty kolor.."

I niebieskie załatwią Ci sprawę ??

Coś mi się wierzyć nie chce że świeca na zółto.

Czy gdzieś w instrukcji podana jest charakterystyka lampy z rozbiciem na ledy ?


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to namieszaliście mi:tongues warto ta lampe kupić???? nie chce niczego dokładać do niej, pod około 200 litrów wystarczy:goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy RS maja regulacje (w tej cenie) więc jeśli chcesz mieć mniej białych to to zrobisz.. w lampach o których mowa masz możliwość tylko osobno włączenia lub wyłączenia białe/niebieskie..

co do samych LED w poprzednim zbiorniku miałem LEDy i T8.. tu będą LEDy i T5..

pod samymi LEDami jakiekolwiek by one nie były korale bledną..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem tylko moje subiektywne odczucie. Zresztą w Zabrzu w akwa obok wisi inna lampa led - światło jest o wiele zimniejsze. Nie czepiam się światła 6500. W Stanach jadą na nim od dawna i zachowując odpowiedni stosunek z niebieskim mają super wyniki. Razi mnie tylko opis - białe 14000K, skoro zbiornik pod nimi wygląda jak holender.

Jeśli ktoś kupił i mu się podoba to dobrze, gorzej jak ktoś kupi bez oglądania i będzie miał takie wrażenie jak ja...

Co do lampy z reefshopu. Zupełnie inna pólka. Nie da się porównać 3 watowych segregowanych diód Cree z jakimś chińczykiem noname 1W.

A swoją drogą to ja na Twoim miejscu powiesiłbym HQI 150W np. reeflux i do tego dwie ładne aktyniki. Super światełko, fajne kolory i bliki nieporównywalne (na plus) z ledami.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz, gdzie w Zabrzu wiszą obok siebie 2 różne lampy LED? mówisz o akwarium nad którym wiszą 3 lampy? takie same, różniące się datą produkcji ? :)

bo innych niż te które sprzedają nie widziałem a mam do nich 5 min spacerkiem.

Różnice z HQI zna chyba każdy, prądożerność i wydawanie ciepła..

120W w LED na baniak 160 to dużo, sam zasugerowałbym świetlówki LED w połączeniu z t5

np 4x10W LED plus 24W.

Cenowo chyba trochę taniej niż jeden panel, a na pewno światło będzie równo rozłożone


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lub 3 miesiące temu któryś z forumowiczów miał do sprzedania taki właśnie moduł. Chciał coś 700 czy 800 zł wywoławczo, nie chce mi się szukać. Chciałem go kupić, więc zasięgnołem informacji u żródła. Wtedy oglądałem lampę i powtarzam jeszce raz - jak dla mnie te 14000 jest wzięte z kapelusza. Polemizowałbym także nad tym czy 120W led to dużo do takiego zbiornika. Każda dioda ma swoją sprawność i nie wszystkie mają takie same. Jeśli pinezki noname miałyby takie parametry jak Cree to nikt by Cree nie kupował, więc ten stosunek 0,5 W led = 1 W HQI jest spełniany owszem, ale przy ledach najwyższej jakości.

I kończąc, bo dyskusja jest bez sensu - jak dla mnie to nieporozumienie, ale komuś innemu może się podobać i cieszy mnie to. Radzę jednak sprawdzić przed zakupem.

Pozdrawiam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz, jeszcze raz zapytam jakie 2 różne lampy tam widziałeś ??

bo ostatnie pół roku bywałem tam co najmniej raz w tyg po wodę na podmiany i nie przypominam sobie 2 różnych modeli..

były lampy na T5m nawet lampa tylko na PC świetlówki nad środkowym akwarium.. nadal chyba wisi lampa BLAU 3x36W, która dawała piekną barwę z świetlówek 50:50 blaua właśnie..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.