Skocz do zawartości
Gość EmeMems

Kupię żywy piach!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EmeMems

Witam czy ma ktos może na zbyciu piach żywy do akwa najlepiej w większych ilośćiach wszystkie propozycje mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EmeMems

Juz nie potrzeba !! Kupiłem 100 kilo piachu, CaribSea Aragalive Live Sand pakowanego w workach po 9,7 kilo za śmieszną cenę !! w sumie 12 worków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 1800 zł, to śmieszna cena? No dobra to też się pośmieję :D:) :) Już mi lepiej.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie kupiłeś tego tgz żywego piasku? - serio:O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EmeMems

ależ kupiłem worek za 8 oiro sztuka z datą użyteczności piachu do 15 czerwca 2005 kekeke heheh kto szuka po hurtowniach ten znajdzie w austrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż worki nienaruszone ? bo jeśli nie to będziesz miał

ładny suchy piasek zresztą jest mało prawdopodobne by był jeszcze "żywy".A tak serio jeden ze sklepów trójmieście oferuje na swojej stronie żywy piasek i jest szansa że będzie zywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz podac na prive nazwe tego sklepu ???

Lub przeslij na e-maila: milowave@op.pl

Dzieki.

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak powiem... piach z niektórych miejsc Bałtyku jest napewno lepszy... zwłaszcza jeśli bierzesz go zimą a wodę zasalasz stopniowo do pełnego zasolenia. Pewnie niektórych to oburzy... ,że to sam mazut ... ale to nie prawda! ;-P aha i ten jest napewno żywy i nie uduszony w worku.

hej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lasius, piach z baltyku jest krzemowy niestety


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EmeMems@ jestem ogromnie ciekaw twojego akwa na żywym piachu oczywiście w dłuższym okresie czasu, osobiście jestem przeciwnikiem wszelkiego podłoża. Napisz coś o baniaku , wielkość, ile skały, planowana obsada, osprzęt itp.

Pozdrawiam Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e... ten krzem nic nie przeszkadza jeśli ma się dobre światło i skałę... już to sprawdzałem... ale do akwariów z małą ilością skały to się nie nadaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EmeMems

ważne jest to jak sie ma zbudowany zbiornik i czy piach to ten piach aragonitowy chociaż musiałbym spróbowac co sie stanie z naszym pichem bałtyckim ale sadzę iż nasze środowisko beztlennowe w możu nie jest zbyt dobre dla rafy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beztlenowo jest głębiej a piach można zbierać z płycizn ok. 0,5 m i tylko przy samej powierzchni dna ok. 5cm- opłukać w wodzie i radzę spróbować- bo ten piach w worach to IMO nabijanie ludzi w butelkę. Tyle ,że trzeba mieć pewność co do czystości tego obszaru z którego się bierze piach- a z tym jest różnie i można trafić źle. Zimą o dziwo trafiłem do sopotu- a przecież obok uchodzi wisła- i piasek był b. dobry.

Piasku z M. czerwonego miałem b. mało bo był ciężki i nie można było dużo wziąć. W sumie pozostało 1 kg pozostale 4 kg w moim akwa to piach z "brudnego,zimowego" Sopotu. faktem jest ,że nie zasalałem odrazu ale ok. 1 tydzień podnosiłem zasolenie wody w akwarium z 7 promili do 35... stało to wszystko tylko z filtrami wprawiającymi w ruch wodę ok. 4kg bałtyckiego piachu... po 2 tyg. wrócił kolega z Egiptu i dał mi 1 kg piachu(spodziewałem się większej ilosći ale trudno) - ładniejszy ale dla mnie było za mało ,żeby zrobić efekt... Raz kozie śmierć pomyślałem i wpuściłem piach do mojego bałtyckiego i wymieszałem.. woda się nie zmąciła - dalej był kryształ. Zanim zmieszałem piasek- już w akwarium z "morzem bałtyckim" był plankton drobny- więc piasek taki "martwy" nie jest w bałtyku.

A jeśli czytaliście moje posty na ogólnym to wiecie jak rosną koralowce miękkie u mnie.- na piachu z baltyku...okrzemków nie widać, sinic ,cyjanobakterii również nie, masa rurówek i planktonu- odpieniacza nie mam!!! skałę włozyłem w styczniu.

Pozdrawiam,

Krzysiek

p.s

Wiem ,że to extremum ale co tam :) skoro się udało- wychodzi na to ,że od początku moje akwa to experyment :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem udalo sie komus przemycic kg. piasku z Morza Czerwonego? Tzn. w sumie zaden cud, po prostu go nie sprawdzili ale mial czlowiek szczescie bo jakby znalezli to....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach w butach musial przemycać:) A i tak duzo mu sie zmiescilo, on moze w Gumowcach przechodzil przez kontrole:D:D


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak też tłumaczył ,że mógł tylko kilo w różnych małych woreczkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z całkiem innej beczki - nie chce ktoś ślimaków co żrą korale miękkie??? są całkiem ładne :) mam dwadzieścia chetnie oddam bo jakoś szkoda mi do klozetu...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.