Skocz do zawartości
Tata

Poszukiwani specjaliści od grzebania w dnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wsypałem piach koralowy i potrzebuję rady jakie stwory skutecznie przekopują dno? (ryby lub inne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK

moge jak najbardziej polecic - mam jedna na 250 litrow i w dwa dni przekopala mi caly piach. do tego zywi sie cyano. minusem jest to ze robi niezla burze piaskowa w akwarium ale jak te najdrobniejsze drobinki piachu juz w filtrach wyladuja to mozna wytrzymac.

ewentualnie KOPIACA ROZGWIAZDE, tyle ze ona raczej pod piachem lazi i jest dosc anemiczna w czyszczeniu. ale kopie tez ladnie, choc niewidocznie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiąca rozgwiazda to nie jest złe rozwiązanie . Mam 2 takie rozgwiazdy piaskowe i ładnie sobie radzą. Piasek wygląda dobrze .A w polączeniu z rybkami to już cała ekipa.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazde kopiącą polecam - mam jedną 12-15cm na 112L akwa i skubana radzi sobie rewelacyjnie. Od kiedy ją wsadziłem to mi się piasek błyszczy na biało :)

Babki też są niezłe ale potrafią zrobić zadymę.

Specjalistką jest także moja krewetka pistoletowa w parce z watchman gobby (przeżyła jednak ostatnią awarię w akwa a myślałem że już po niej) - kopie tunele pod piachem jak komandos vietkongu. I jak jej coś strzeli do łba do sobie znosi piasek jak spycharka z całego akwa :) Norki sprząta regularnie - jak przystało na dobra gosposie wymiata syf kilka razy dziennie.

Nawet standardowe krabiki sporo mieszają w podłożu - i niektóre ślimaki.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vividaquariums.com/10Expand.asp?ProductCode=01-2721-

MAM TEGO STWORA RE WE LA CJA MOWIE WAM MAM JA MOZE OD MIESIACA I SAM NIE DOWIERZAM TO GADZIE POPROSTU NIE PRZESTAJE NABIERA PIACHU W PYSK I POWOLI WYPUSZCZA SKRZELAMI TEZ MIALEM TEN PROBLEM Z BRAZOWYM PIACHEM .PROBOWALEM (KOPIACA ROZGWIAZDE,KTORA CIAGLE MAM ,USTAWIC POWER HEADS BARDZIEJ W DNO ,ZEBY POMPOWALA ,BEZ SKUTKU,I OTO MOJE WYBAWIENIE.WARTA KAZDCH PIENIEDZY DLA TYCH CO MAJA TEN PROBLEM


Człowiek się cišgle uczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Sasza,

<Caps Lock> to taki klawisz, zwykle znajduje sie w lewej częsci klawiatury. Spróbuj go wyłączyć po napisaniu pierwszej literki w zdaniu.

:)

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sasza , a mocno kurzy tym kopaniem ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosyc kurzy, ale jak po kilku miesiacach te najmniejsze drobinki sie wyfiltruja to mozna wytrzymac. za to to chyba najlepsze rozwiazanie na brudny piach - rozgwiazda nawet do piet mu nie dorasta


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MNOWOGRO:Dzieki za rade w zyciu bym nie wpadl na to ze jest taki klawisz:blushize Ci to przeszkadza :):)

KAZIKO:Nie kurzy ani deko ,nabiera go pyskiem a ze skrzel poprostu ten piasek "wypada"na dol na mala kupeczke Fajnie sie to obserwuje:):):)


Człowiek się cišgle uczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz jakiegos spokojnego osobnika. moj czasem nabiera pelen pysk i plynie przez cala dlugosc akwarium w gore rozsiewajac go po drodze w wodzie. zalezy jaki charakterek sie czlowiekowi trafi kupic


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie sprzedadwca mowil otym ,ze czasem tak robi ale moj jest pelna kultura(jak narazie):):)


Człowiek się cišgle uczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy taki piasek który dostanie się do głowicy filtra wewnętrznego bez gąbki może go uszkodzić?????


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno nie odrazu ale po pewnym czasie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmajstruj jakis prymitywny prefilter z waty przed wlotem do filtra i po sprawie. a rybka jest genialna jak sie ma piach na dnie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.