Skocz do zawartości
luft

Lufta świat - od laika do...

Rekomendowane odpowiedzi

gallery_11089_1425_47823.jpg

post-11089-0-89830200-1307105034_thumb.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniam mniam, na ta czarna tubke mam smaka :D Lub inaczej, przytulil bym ja ;)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie tutaj dawno nie było, a to przecież mój dziennik :) Walczę z bryopsis - ochydnym glonem - poprzez podnoszenie MG KH i CA. I tyle teorii. Podnoszone sukcesywnie dawki ballinga sa konsumowane przez SPSy, które pośrednio są sprawcami wykwitu glonów. Dlaczego? Ano, gdy wystartował w końcu ich rozrost - szybko poleciały parametry w dół, co niestety ja przegapiłem w euforii... kolejna baza zaliczona. No i Kh spadło do 5-6. Źle :) Obecnie leję 20 ml ballinga na dobę (ręcznie), darując sobie dozowanie soli bez NaCl (powoduje u mnie cyjano) - za to odpieniacz na mokro oraz 5 litrów co ok. 10 dni, żeby nie rozjechać parametrów oraz by nie "przesolić wody". Jeśli jednak lać będę więcej ballinga z solą bez NaCl bede musiał się częsciowo przeprosić. Także spsowe trupki w postaci białych kikutów oblały się pięknymi kolorami, do baniaka trafiło wiele ciekawych rzeczy: rozgwiazda piaskowa, kolejny strombus, kilka turbo oraz pseudochromis paccagnellae - takiego charakterku jeszcze nie miałem w baniaku. Niby płochliwa, gdy się zbliżam, a szuka guza z prawie każdym nie licząc madnarynki. Najciekawsze sceny zaobserwowałem dzisiaj gdy salarias postawił się i nie odpuścił. Pseudochromis cieszy tym, że mocno korzysta z wszystkich zakamarków skalnych pływając pomiędzy nimi, sprawdzając swój teren. Chciałbym zamienić obecną sztukę na mniejszy egzemplarz. I kto by pomyślał, że w RM będę mieć 7 rybek, rozgwiazdę piaskowa, wielkie wężowidło, LPSy, SPSy, a do tego parametry takie jak chcę NO3, PO4) i wszystko pod 3 świetlówkami T5. Być może nie powinienem pisać ostatniego zdania. Czytając wiele postów z radami "nowych ekspertów" widzę z jakimi turbulencjami startują nowe baniaki. Nie chciałbym się sam przysłużyć dla czytających moje słowa młodych kolegów, że do takiego małego baniaka mozna nawkładać ile bądź życia i będzie dobrze. Cierpliwość, przemyślane zakupy w sklepie, kupowanie tego co się zaplanuje i jak najmniej emocji, pochopności jesli chodzi o zakup życia. Ważne, aby samego siebie nie zniechęcić do morszczyzny, zaliczać jak najwięcej sukcesów, najmniej potknięć. Tego każdemu z Was życzę.

gallery_11089_1818_59839.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za życzenia i wielka prośba o foto całości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwóch dni przeżywam gdzie podziała sie moja koparka/babka, Franca pseudochromis strasznie przegania towarzystwo. Z głupa wsadziłem głowe by zobaczyć do panela i co? Babka i mandarynka siedzą w 3 komorze gdzie mam odpieniacz. Koniec świata. Czeka mnie demontaż. Jak sie odrobie z pracą zawodową to wrzucę foty całości... jest co pokazywać. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwóch dni przeżywam gdzie podziała sie moja koparka/babka, Franca pseudochromis strasznie przegania towarzystwo. Z głupa wsadziłem głowe by zobaczyć do panela i co? Babka i mandarynka siedzą w 3 komorze gdzie mam odpieniacz. Koniec świata. Czeka mnie demontaż. Jak sie odrobie z pracą zawodową to wrzucę foty całości... jest co pokazywać. Pozdro

Hehe no to nie wesoło, :). Nam firefish przy ostatnim zaciemnieniu tez właśnie do 3 komory przeskoczył, bo jedynie tam chyba ciut światła docierało. I już myśleliśmy, że czeka żmudny demontaż, ale po włączeniu światła jakimś to cudem niezwykłym w momencie (chyba niezwykły zmysł znajdowania odpowiedniej luki, żeby przy okazji się nie zabić) wrócił sam do głównego cool.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha firefish to już drugi raz zwiedzal u nas panel, z tym ze za pierwszym razem sam nie wrócił i musiałem demontowac pienidlo tak jak Ty :p


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał czasu później to powiedzmy, że dziś jest pierwsza rocznica mojego baniaka :ball: (start ok 10 08 2010). Przez miniony rok zmieniło, wydarzyło bardzo wiele. Baniak wystartował na suchej skale przy zerowej wiedzy (dzieki AnT i Dominik za cieple słowa na dzien dobry). Zaczęło się od miekkasów, był czas NP gorgonii, jest i czas obecny, gdy w końcu wiem jak zapewnić warunki dla spsów.

Miniony rok w statystykach:

Serwis RM: kilka spalonych stateczników, spalona grzałka (wyrzućcie easy heater dla wlasnego dobra), 2 tyg. temu awaria pokrywy

Tuning: Wymiana świetlówek na ATI, wymiana pompy obiegowej na NJ 1200, tunze 9002 + ostatnio przerobka wirnika na mesh, rezygnacja z aquael cyrkulator 2600 na 3x koralia nano,

Obecnie jestem zadowolony z tego co mam tzn. nie mam siły stawiać większego baniaka. Walczę z bryopsis. Dozuję obecnie na dobę 60 ml ballinga z pominięciem soli bez nacl. Chcę bardziej zautomatyzować baniak: dolewka + dozowniki do ballinga, niezależny termostat do grzałki (dla bezpieczeństwa). Wydawałoby się, że skały już nie dołożę, niemniej potrzeba postawienia poziomej półki na spsy zachęciła do obsadzenia lewej części baniaka. Małe koralie nano minimalnie zabierają przestrzeń więc można szaleć :)

Niedawna awaria (jesli ktos mysli ze dostanie nowa pokrywe od aquaela to niech zapomni. Naprawa 3 dni robocze)

gallery_11089_1444_15245.jpg

Przerobienie wirnika tunze 9002 to 5 minut roboty. Polecam. Warto

http://nano-reef.pl/..._1444_12623.jpg

gallery_11089_1444_12623.jpg

Widok nowego placu

http://nano-reef.pl/..._1444_15056.jpg

gallery_11089_1444_15056.jpg

Widok całościowy

http://nano-reef.pl/..._1444_57972.jpg

gallery_11089_1444_57972.jpg

W baniaku cwaniakuje pseudochromis. Chyba wykończył gobisia. I co ja teraz powiem Anastazji ? Cicho sza :secret::)

Parametry:

KH 8 ™, 9 (JBL), 10 salifert :) - najbardziej TM wierzę. subiektywnie.

NO3 - 0

PO4 - 0

Ca ~400

MG 1280

Także widać, że odpieniacze, Purigen, Phosguard na po4/krzemiany + vsv (0,6 ml) swietnie wyrabiają się


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż zazdrość człowieka zżera :/

Wszyscy zalecają wywalenie grzałki, jednak nikt nie ma odwagi napisać na jaką warto wymienić.

Czy będziesz bohaterem forum i napiszesz na jaka grzałkę wymienić standardową?

Ile świecisz by utrzymać SPS-y w tak dobrej formie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna też zostawić i podłączyć termostat elektroniczny, ale lepiej zmienić ta grzałke. Co do marek to troche ich jest. Ja wybrałbym szklana mimo wszystko fluval czy tetra, ale z termostatem elektronicznym. Trzeba sie wczytac samemu, nie studiuje grzałek :)

Świecenie w RM

Niebieska 12 godzin

full 3 swietlówki 10 godzin


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

powoli :thumbup: i będzie i końcu zmień na większy :realmad:

p.s

Już ci mówiłem ReefMax to ....... akwarium :harhar:

Pozdrawiam Daniel ( AnT )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wioze dzis seriatopore hystrix do Krakowa. Duza. Jakby ktos chcial sie czyms zamienić to chetnie odłami kawałek. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny statecznik sie zrypał :realmad:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny statecznik sie zrypał :realmad:

U mnie to samo :) już chyba 5-ty :wallbash: K@!#a

Jak u Ciebie z cyrkulacja? Ja albo będę musiał dołożyć, albo zmienić kompozycje, skała strasznie syfi.. teraz mam 2800+900, zastanawiam się nad wywaleniem 900 i dołożeniem 1800, albo 2x1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez skała tu i ówdzie troche sie odkłada... ale mamy za małe baniaki, za duże marzenia, zbyt roznorodna obsade żeby miec jak w bajce :D mam 3 x koralia nano - 2 dmuchają za skałą, jedna od przodu, ale koralom bardzo to pasuje. Przy podmiance wody odsysam rureczką troche syfu ktory kole w oczy, a tak to ryby (salarias, babka... pomagają). Mam czwarta koralie nano do dyspozycji (moze jeszcze dołoże, ale bez ciśnienia. Wkurza tylko ich 4,5W zużycie energii - tyle to aquael 2600 konsumuje).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie chwilowo brakuje babki, ale seb podobno ma coś dla mnie odłożonego z ostatniej dostawy, zastanawiam się też na salariasem z nadzieją, że zeżre trochę tego puszku ze skał, tylko glonów nie mam, nie chcę, żeby wegetował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, salariasy wpieprzaja też suche płatki :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa i robią duuużą kake :D tego też się obawiam :)

a Ty myslisz ze koralom ta kupa nie jest potrzebna do szczęścia ? :D

p.s.

bedziesz miec babke to bedzie rzuć z lubością zielone snikersy :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem czarną tubkę to oszalałem... prawie się pośliniłem :D gdzie taką dorwałeś?

Fajne połączenie w akwarium ;) Montipory, niefoto i miękasy... do tego masa rybek... a mówią że się nie da ;) I do tego bardzo efektowne! tak trzymaj!

PS. nie przejmuj się rybkami w panelu... Chyba każdy to przeżywa... moje błazenki regularnie wskakują do komina, tak że raz na miesiąć mam demontaż :/


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna tuba od AnTa. Po 2 miesiącach 2,3 nowe głowy wyrosły z poprzednich 3 wielkich.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

widzę Tuba ładnie rośnie tak trzymać :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się miło złożyło, że ostatnio udało sie spotkać z Lizardem w Akwa-marin, gdzie przegadaliśmy ze dwie godziny. W prezencie Lizard zafundował mi krabika Oshimai, pytając tylko czy takiego mam. Odpowiedz przecząca i ciach bach w worze juz był malec. Także jak Was kiedys Lizard zapyta czy danego zwierza macie w baniaku to sie zastanowcie co powiedziec :D Lizard :cheers:

Pseudochromisa udało mi się wyłowić z baniaka dopiero "na butelkę". Wczesniej ryba zgładziła gobiodona :censored: Anastazji :D To jednak nic. Wkurzał Pseudo, ze oklepywał i mandaryna i powodował ze całe towarzystwo było bojowo nastawione do siebie. Pseudo nie ma, a moim milusińskim w nagrode zafundowałem SPA w postaci doktorka :) Trafiła też fioletowa rozgwiazda - to juz trzecia do małego RM.

Czuje brak miejsca... nassariusy przewróciły caulastree fluo, ta sie poparzyła o grzybowience. i taki urok. spsowe badyle rosną ladnie, totez bede musiał zrobic eksmisje pavonie cactus - kochany, piekny koral, ale jej długie macki sa bezlitosne. W sumie mam zajawe mocna na spsy, bo to rosnie w RM z powodzeniem :D Takze w jednej części tworzy sie badylowisko. Z drugiej strony zoa sie rozrastaja. Zaś bedzie fight. Ale co tam, ciesze sie, że wszystko (odpukać) rośnie i ma dobre kolory. Tajemnic nie mam, ani sekretnych mikstur. Uboga sól + balling + rozsądne karmienie.

Zrobiłem testy i wychodzi, że na chwile obecna plynow ballinga lac powinienem po 100ml :robo: dziennie

Leje wiecej Mg (walka z bryopsis)

Do mojego drugiego baniaka 20 litrów (nie ma dziennika) trafiła modliszka od Wiecznego. Szara malusia krewecia biega za kiełżami, jadła ma w bród. Także w planowanym grzybkarium jednak ktos zamieszkał :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium pozostaje po raz drugi w tym roku pod opieką mamy. Mam nadzieję, że będę miał do czego wrócić. Trzymajcie kciuki. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.