Skocz do zawartości
luft

Lufta świat - od laika do...

Rekomendowane odpowiedzi

o acrach nie mow glosno. wiesz ze jeszcze nie czuje sie ich godzien :p Zlot byl super, zwlaszcza ze dopisala ekipa z Tarnowa! Jeszcze nigdy tak dlugo sie nie zawiesilem. W domu bylem chyba o 22. AnT - dzieki i do nastepnego. @Lizard - fotki beda jak zgole wąsa :p Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

oj powolutku do przodu i tak jak mówiłem na spotkaniu rób przesiadkę na większy baniak :p masz możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co ten nieduży baniak cieszy mnie coraz bardziej, lub inaczej - odpukać - życie coraz lepiej się kręci. Dzisiaj dostałem od siostry gadżety - chwytak oraz czyścik na "patyku". W ten sposób jeszcze bardziej zminimalizuję wkładanie łap do baniaka. Od miesiąca niecałego, gdy ograniczam kombinowanie w baniaku widzę poprawę jakości życia w nim. Do 5 ryb, przepraszam miniaturek ryb :p doszła niespodzianka, która wykopała sobie norę i jej nie widać wcale. Czekam na spalony statecznik (biała świetlówka nie świeci). Przymierzam na zewnątrz baniaka drugi falownik aquaela 2600 ale nie bardzo mi siedzi - zasłoni całą skałkę i tubki. Dostałem też test ph - wyszło 8. Testowe spsy jakby ciut lepiej wyglądały jesli chodzi o polipy. Fotka będzie, wstydu nie ma :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna odsłona. Życie hula, miekkie, lpsy, i "zmarnione" spsy też walczą. NO3 zbite, seriatopora odzyskała ciut kolor. Ten biały trup pod falownikiem to montipora stalowa - brązowy nalot cyjano osadził się z miesiąc temu na martwej częsci. Euphylliom znalazłem odpowiadające im miejsca, tylko jedną muszę jeszcze obrócić by pokazała swoje prawdziwe oblicze. Z ciekawych rzeczy mam Lobophyllia corymbosa i czerwony glon na koronie skały (nazwe trzeba u TMK poszukać :kapelusz). Mam też małe rico ze 3 kolory. Zoa po lewej przy szybie są u mnie tylko gościnnie.

5484-b1.jpg

Wydawało się, że więcej skały nie wsadzę, no ale coż :p ...

5484-b2.jpg

Odkrywam swój sekret. Do baniaka kilka dni temu trafiła niechciana przez krakowskiego kolegę Valenciennea puellaris. Prawdziwy spychacz... obecnie buduje 3 jaskinię. Ciekawy jestem dzisiejszego testu no3.

5484-b3.jpg

Widok z boku. Filtr wewnętrzny bez wkładu dmucha za skałą...

5484-b4.jpg

5484-b5.jpg

Ocelaris goni "srobisia", który notorycznie pakuje tyłek w caulasrtee po prawej i Lobophyllia corymbosa

5484-b6.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypas, ta skalka bardzo fajnie i naturalnie wyglada:)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcę takie fotki robić :p Moje możliwości manualne obsługi aparatu są dość niskie i zdjęcia wychodzą kiepskie, jasne i bez koloru.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340911 Marqo :

Też chcę takie fotki robić :p Moje możliwości manualne obsługi aparatu są dość niskie i zdjęcia wychodzą kiepskie, jasne i bez koloru.

Tym razem zdjęcia z minimalna obrobka wrzuciłem. Podstawa komfortu to robienie zdjęć RAW - wtedy łatwo zapanować nad kolorystyką za pomocą korekcji temperatury barwowej.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2011-04-10 11:41 GMT

NO3 poniżej 2 wg testu saliferta. Troche mi koparka opadła (tydzien szukalem zapodzianej podziałki do testu). W tym czasie odpieniacze skręcone z pianą na 1/4 tego co było. NO3 udało się zbić dzieki podwyższeniu zerowego PO4 - delikatnie ale i tak skała pokazała po sobie... nabierajac ciut kolorku ze sterylnej szarości w mozaike delikatnej zieleni i odcieni "czerwieni". Na szczęście bez trwałych/większych plag. Nowa babka Valenciennea puellaris przekopała 3/4 piasku - jestem b z niej zadowolony, widowiskowa!. 1/4 to siedlisko babki cinctus, ktora w tym wypadku troche mnie irytuje bo jeść lubi, kupy duże wali a nie posprząta po sobie i do tego nie da drugiej babce wyczyscic gromadzacego sie detrytusu. Zastanawiam sie czy nie odsprzedac cincusa. Aha, kupiłem u Oliego duże wężowidło.

2011-04-12 11:36

po pół godziny yogi z siatką w ręce i necenie solowcem w drugiej udało się wyłowić babke. Cinctus jedzie na wycieczke do Nowego Sącza. Bede za nia tesknic :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343937 ona :

Podoba mi się Twój zamysł artystyczny.Myślę , ze za jakiś czas , będzie fajna ściana z korali .

A gobiodonek , to gdzie u Ciebie pomieszkuje?, w spsach?

:) a Gobiś to lord, wyklada sie na: caulastrei, euphylli, hystrix, monti. i sinularii :) aha, szybe i jak zdarzy mi sie rękę wlożyć też lubi na niej siedzieć głową w dół :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#340607 luft :

Odkrywam swój sekret. Do baniaka kilka dni temu trafiła niechciana przez krakowskiego kolegę Valenciennea puellaris. Prawdziwy spychacz...

Oj dobrze Ci radzę, pozbądź się jej i to szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344079 DarekB30 :
#340607 luft :

Odkrywam swój sekret. Do baniaka kilka dni temu trafiła niechciana przez krakowskiego kolegę Valenciennea puellaris. Prawdziwy spychacz...

Oj dobrze Ci radzę, pozbądź się jej i to szybko :)

Daaarek :) powiedz cos wiecej. Ja dla niej cinctusa eksmitowałem z baniaka. Babka jest super, baniak jest bardziej naturalny za sprawą tego, że dno sie przekopuje, zmienia wygląd. Pomimo drobnego piasku koralowego, nie cierpie z powodu kilku kruszków idacych na skałę. Myslisz, że urośnie i sie zacznie? Jesli tak to na co sie przygotować :) ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja również kupiłem malutką i bardzo mi się podobała,

jest poprostu niestrudzona w tym przekopywaniu piasku,

niestety urosła i to naprawdę duuużo, jak miała tak 15 cm +,- to dopiero rozwinęła "skrzydła"

w akwarium non stop tornado i burza piaskowa kilka LPS-ów nie wytrzymało ciągłego zasypywania

potrafiła przeskoczyć z jednego akwarium do drugiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodnia z dala od baniaka (i celowego miesiąca bez podmianki wody)

W skrócie:

No3 - 0

Fe - 0

Po4 - 0

Ph - 8

Kh - 6!

Ca - 440

Mg - 1380

Wnioski: zmniejszyc dawke vsv, powoli podbijac Kh, pomimo przyrostu glonów nie szaleć z wkładaniem łap do baniaka.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie:kapelusz

Mam tylko pytanie: jak dokarmiasz Ricordea bez wkładania rąk do baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ricordee karmic? nie karmie. ale np tubki mam na takiej wysokosci ze dosiegam swoja pipeta buziek. Generalnie by nie wkladac rąk to natworzyłem sobie roznych gadzetow (np.patyczki baambusowe) i kupilem np. skrobak zyletkowy/gabkowy, chwytak plastikowy, wspomniana dluga pipeta, dluga penseta... kilka innych rzeczy. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucząc się nowej szaty forum wpisze co tam u mnie.

Wymieniłem dzisiaj statecznik. To juz drugi jaki mi sie spalił w przeciągu chyba miesiąca czasu.

p.s.

Musze wymienić sobie fotke profilowa na nowa w nowym forum :)

jutro/piatek jade do Łodzi!

Pozdro!

p.s.2

Mam nadzieje, że fotki pojawia sie w moim wątku/ze uda je sie teleportowac ze starego forum.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jest o czym pisac ale nie mam dzis czasu! Ale tak sie jaram tymi krewetkami atlantyckimi ze masakra! Zjawiskowe stworzenia!!!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero dzisiaj coś nawinę zdjęciowo, gdyż wczesniej nie mialem do tego glowy jak sie zabrac za fotki w nowym forum :)

Troche się pozmieniało, zaczynając od końca to z 1 komory wyjmując koszyki (na dnie 1 został) włożyłem suchą skałę, żeby ożyła. Po miesiącu czasu (no3 - 0, po4 niewykrywalne) podmieniłem małą część wody, gdyż kh zaczęło spadać (dozuję ballinga i rezygnując częsciowo z soli bez NaCl rozjechałem parametry). Powoli podnoszę kh. Do baniaka trafił pierwszy quadricolor, oraz moja duma w postaci czarnych tubek, ktorych głowy są 3 razy większe, chwytniejsze i bardziej żarłoczne od pomarańczowych. Koledze Domatorowi dziekuje za ich przywiezienie oraz prezentu od siebie :) AnT póki co bezskutecznie namawia mnie do zmiany RM na wiekszy baniak, ale póki co nie daję się zwieść :D Tak czy siak kiedyś może do tego dojdzie. Póki co dodatkowe pompy w RM (new jest 1200 i w skimerze 9002 tunze) podniosly temperature w porownaniu do poprzedniego lata o ok. 1 stopien celcjusza i muszę pamiętać by zawsze klapa z wiatrakiem była zamknięta, by chlodzenie dzialalo.

gallery_11089_1425_51465.jpg

gallery_11089_1425_31141.jpg

gallery_11089_1425_85269.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie :) tylko troche koloru żóltego by sie zdalo :) Pompy i odpieniacze tak grzeja ze przy tym litrażu wnet nie trzeba bedzie grzalki na zime ;)

Bede sie usmiechal o szczepke czarnej tubki jak Ci sie rozrosnie ;)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.